Hello bank! (pokračujte v tématu Česká spořitelna)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Lenka_2 8. 3. 2019 09:30

A jak jsi jim vysvětlil, že posíláš peníze sám sobě za 78 Kč?
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod libol 8. 3. 2019 09:54

Tak to děláš i u Equabank ne? Má poštu blíž než pobočku/vkladomat a nehcce se mu ztrácet čas kvůli 78 Kč ;-)
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 3. 2019 11:40

Lenka_2 píše:A jak jsi jim vysvětlil, že posíláš peníze sám sobě za 78 Kč?

Po pravdě. Splnění obratových kritérií a získání bonusů.

Třeba včera jsem vyzvedl dobírku na 500.000 Kč, kterou jsem si poslal kvůli KB (a zaplatil kartou KB). Můj bankéř mi, když jsem po něm zase chtěl něco zadarmo, napsal, že účet moc nepoužívám a tak nic nedostanu. Tak jsem si říkal, že to zkusím, třeba někde v nějakých statistikách vypadnu jako zajímavý klient a bude pozvánka na golf, raut, do divadla,... Za těch 78 Kč ten pokus stojí :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MiASX 8. 3. 2019 11:54

Nestoji. Ztrata casu a penez.
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 8. 3. 2019 12:08

Dobrý, Patriku. To museli na poště koukat. Ještě ti mohli ten dopis ukrást, to by byl teprve kšeft.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Korzaik 8. 3. 2019 12:16

Tak předpokládám, že to posílal nepojištěné...
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 3. 2019 12:21

Za doporučený dopis se vyplácí přes 8 stovek, já bych s tím byl spokojen.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MiASX 8. 3. 2019 13:43

:D :D :D
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Korzaik 8. 3. 2019 17:51

Vysvětlil by mi prosím někdo, co znamená ten Hello kredit?
Obrázek
Myslel jsem si, že to je úvěrový rámec + přeplatek, ale podle výpisu to nesedí, tam mám přeplatek větší.
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Delitzsch 8. 3. 2019 18:09

Disponibilní zůstatek na úvěrovém účtě ke KK.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Korzaik 8. 3. 2019 18:13

Hmm, to jsem si sice myslel, ale je to pro mě trochu záhada, od minulého výpisu s přeplatkem přes 9000 jsem s kartou, pokud vím, platil jednou a to dneska v supermarketu za tři stovky. Tahle platba logicky v historii není, ale o jiných platbách nevím. Jako vím, že se tam platby ukazují se zpožděním, ale snad ne víc než tři dny a tenhle týden jsem fakt nic za 9000 nekupoval.

Jako není možný, že je tam zaseknutá nějaká neprovedená platba? Já totiž splácím vždycky podle Hello kredit a pak mám ve výpisu přeplatky, nějak jsem si toho nevšiml, ale včera jsem něco řešil po infolince a byl jsem upozorněn přeplatek 9000 a tak mi to nesedí s Hello kreditem.
Naposledy upravil Korzaik dne 8. 3. 2019 18:26, celkově upraveno 1
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MiASX 8. 3. 2019 18:24

Par dnu pockej a uvidis.
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Korzaik 8. 3. 2019 18:31

Je to divný, protože platím vždycky zhruba na nulu v Hello kreditu a ty přeplatky ve výpisech už se táhnou delší dobu.
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 13. 3. 2019 08:34

Terka ve fóru Hello spolu už podala oficiální vysvětlení pro transakce Hello kreditkou nově zařazené do kategorie "jiná debetní transakce" (dobití předplacených karet typu Cool či Revolut) a definitivně tím potvrdila konečnou, předtím již částečně zmíněnou na Facebooku na zde propíraný dotaz. Bohužel se omezení netýká jen bonusů. Cituji její odpověď:

Hello!

Platby prováděné pro dobití předplacených karet a peněženek jsou zobrazeny v měsíčním výpisu pod označením „jiná debetní transakce“ a do 13. 5. 2019 se na tyto transakce vztahuje bezúročné období a bude z nich vyplacena odměna za nákupy.

Od 14. 5. 2019 se na tyto transakce již nebude vztahovat bezúročné období a nebude z nich poskytována odměna za nákupy. Klienti, kteří využívali tuto službu v posledním roce budeme o této změně informovat.


Tedy transakce nejen bez bonusů, ale ještě úročené. Snad budou ale "úročené" podobně jako převody z Hello kreditu na jiný účet. To znamená, že když ke konci měsíce při generování výpisu a počítání úroků/bonusů bude zůstatek vyrovnaný či kladný, tak úroky nebudou žádné (stejně jako nulový měsíční poplatek). To ale ověří až praxe.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 13. 3. 2019 09:18

Korzaik píše:Je to divný, protože platím vždycky zhruba na nulu v Hello kreditu a ty přeplatky ve výpisech už se táhnou delší dobu.

Neměl jsi nějakou stornovanou transakci na ALZA, případně podobném paobchodu? Mně se to takhle táhlo skoro dva roky a bylo mně to vysvětleno právě tímto...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků