Hello bank! (pokračujte v tématu Česká spořitelna)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod wit.cz 26. 2. 2021 17:21

kamil2268 píše:Podařilo se někomu zrušení běžného účtu a + debetky přes datovku?


Jo, sice nejřív zrušili jen kreditky, ale po urgenci (opět přes DS) i účet, do druhého dne.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A1rh- 26. 2. 2021 20:43

Kolem.jdouci píše:Dnes mi konečně zdvojené vratky zmizely.

:tleskani taky vyčištěny 2 z 11.1.
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 26. 2. 2021 21:44

Konečně ...
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod hgfdsa 27. 2. 2021 19:19

Ondrasz píše:Info k akci. Prevod min.5000 na libovolny ucet od 9.do 21.2. z H-kreditu. Z kazde platby kreditkou od 1.do 25.3. bude pripsano zpet 50% z platby(max 500Kc).

Jde někdo do tehle akce, i když mu nepřišla SMS?
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod minarjo 27. 2. 2021 20:04

Ano, když to nic nestojí, proč ne. Převod 5000 Kč z kreditky jinam jsem v půlce února udělal (dorovnání včas, úrok nula) a na ten zbytek stačí normál celkem malá platba 1000 Kč. Ale nečekám, že tentokrát to Hello dá i těm bez SMS/email nabídky této akce. Ono podobné akce na podporu převodů z kreditky má Hello pravidelně a mně fungovala (a od HB došla) jen jednou rok a něco zpět, možná u každého to nabídnou jen jednou, no...
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod y2key 2. 3. 2021 12:12

Mám takovou nejasnost. Jak je možné, že HB připisuje úroky na spořicím a běžném účtu už 26.2.? Je mi jasné, že to je před víkendem, ale jak mohou být jisti, že o víkendu nedojde k pohybu na účtech? Nebo snad se tam ten víkend nezapočítává?
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod chnapka_cz 2. 3. 2021 12:14

uz to tu bylo vysvetleno, procti vlakno

-- 2. 3. 2021 12:20 --

hgfdsa píše:
Ondrasz píše:Info k akci. Prevod min.5000 na libovolny ucet od 9.do 21.2. z H-kreditu. Z kazde platby kreditkou od 1.do 25.3. bude pripsano zpet 50% z platby(max 500Kc).

Jde někdo do tehle akce, i když mu nepřišla SMS?


Me prisla SMS jen na jednu z karet, ktere mam. Bylo tam primo cislo karty, ktere se tato akce tyka.
Ostatni karty jsem tentokrat nezkousel, ale urcite se tady nekdo najde.
chnapka_cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 2. 3. 2021 12:39

@y2key:
Víkend je započítán, mají to celé dle francouzských zvyklostí. Zjednodušeně řečeno: únor skončil v pátek v 18h, pak začal březen, tedy už v pátek po 18h mohli vypočítat úroky za celý únor. Úroky připsané za únor nicméně předpokládají, že pohyb zůstatku po připsání úroků už směrem dolů nenastane (pátek po 18h a víkend), pokud by nastal, budou zpětně poměrovým rozdílem odečteny a tím se můžeš se stavem účtu snadno dostat do záporu, nepovoleného debetu (když bys vše převedl pryč a úrokový rozdíl by nebylo z čeho odečíst). Rozebíral to zde i na fóru Hello spolu detailně hlavně @vlazy (on ne ani tak se spořením, jako s platbami kartou s následným převodem zbytku pryč před zaúčtováním těch plateb, což vyvolá totéž).
Řešení: zejména na zlomu měsíce nedělat takové operace, které by účet dostaly moc nízko, třeba až k nule, protože to bilancování zpětně snížených/ přepočtených úroků s ním pak může hnout.
Ostatně totéž platí u kreditky Hello: kdo nepohne se zůstatkem na zlomu měsíce pod výši rámce a má tedy splaceno(či předplaceno nad rámec), neplatí pak poplatek 50 Kč za správu a vedení úvěrového účtu.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod vlazy 2. 3. 2021 14:21

y2key:
Je to taková velmi hodně pokřivená logika nebo spíše nelogika HB. Ano, tak jak píše minarjo jsem něco podobného kdysi řešil a tehdy mi ani bankéř HB který mi ohledně toho telefonoval to nedokázal úplně zcela vysvětlit a sám se přiznal, že ani on to pořádně nechápe.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 2. 3. 2021 14:33

Oni to hlavně nedokáží ani správně pojmenovat... Je to tak, jak píše minarjo, když je posledního v měsíci neděle, spočítají úrok v pátek tak, jako kdyby tam všechny peníze byly do neděle. Pokud tam do neděle nejsou, úrok sníží, jenže tu odečtenou částku naprosto demagogicky označí ve výpise jako "sankční úrok". Takže to normální člověk chápe tak, že se dostal do nepovoleného debetu, což ovšem není pravda...
Pravý Tomáš Marný
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 2. 3. 2021 15:47

Možná špatný překlad z jejich francouzského systému :D
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod pino 2. 3. 2021 16:31

K tomu konci měsíce ještě zkušenost s KK Mototechna. Tam se pro výpočet bonusu počítá konec měsíce k 25. Za prosinec mi nenačetli správnou odměnu a vysvětlili, že konec měsíce je v HB 25. :)
Za leden jsem musel reklamovat proto, že tankování v zahraničí (shell) nebylo rozpoznáno jako tankování, takže jsem jim musel posílat doklad o nákupu (výjimečně jsem si ponechal). Bonus dodatečně uznali v transakci, která se jmenuje "aktualizace vašeho účtu". Ta je vidět pouze ve výpise na konci měsíce a ne v transakční historii... HB prostě umí pobavit dnes a denně:)
pino
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrasz 2. 3. 2021 17:08

@pino ze maji konec mesice vzdy 25. by odpovidalo i te jejich posled.akci, kde doslova pisou, ze bezi od 1.3. do 25.3.

To je urcite dobre vedet, abych si hlidal, ze 25. az 26.musi byt kreditka vzdy vynulovana, at mi nic nenauctuji za jeji pouzivani :(
Ondrasz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 2. 3. 2021 22:15

Ale prd, většinou splácím kreditku od 28. do 30. v měsíci a nikdy jsem poplatek neplatil...
Pravý Tomáš Marný
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 2. 3. 2021 22:55

Oni ale píšou výslovně o Mototechna kreditce, která může mít v lecčems odlišnosti, ty také píšeš o ní?

Možná jde ale jen o nedorozumění u těch odměn: ty se počítají ze zaúčtovaných transakcí od posledního pracovního dne předchozího měsíce do předposledního pracovního dne aktuálního měsíce, tedy o den dozadu, aby to stihly jejich systémy vykalkulovat. Tedy zde možná vznikla ta mystifikace s 25. dnem v měsíci. Teď v únoru to byl předposlední pracovní den, tedy poslední platný pro výplatu odměn za únor (zaúčtované platby z pátku 26.2. už budou do odměn za březen). Neplatí tedy obecně 25. v měsíci, ale zkrátka předposlední pracovní, to je ten poslední pro uvažování odměn.
minarjo
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků