Hello bank!

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Smurfik 16. 10. 2017 12:02

Ten internetbanking je zatím asi beta. Včera jsem tam měl všechny svoje KK, ale nešly přejmenovat, jen úvěry na kterých jsou navázané, ale budiž. Dnes mi pro jistotu všechny KK a jejich úvěry z IB zmizely, zato mám už aktivní ten jejich účet. V nastavení účtu není nic, nějaké notifikace o platbách asi neznají, mezinárodní platby evidentně taky nevedou.
Smurfik
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 16. 10. 2017 12:50

Je to ještě hodně brzká beta, jsem téhož názoru - o Hello účet jsem si také požádal, ale kdybych zjistil dříve, že ke kurzu asociace si budou účtovat 2 % marži (a považuji za hodně velký fail, že tak zásadní informaci mají schovanou kdesi na webu v popisu karty - mělo by se to zveřejňovat v pravidelně aktualizované sekci jako třeba kurzovní lístek - tak to má třeba aspoň i mBank), tak bych se na to zřejmě vybodl - nevidím tam žádnou výhodu, proč si jej nyní pořizovat, ale stejně jej mám ještě pořád ve stavu "Čeká na schválení" - "3/4 hotovo"

Zajímavé je jen snad, že účet je na každém místě nějak jinak pojmenován - na dashboardu vidím nad číslem účtu název "Hello účet", po kliknutí na detail vidím po levé straně popis "Hello účet 1", po kliknutí na položku "Domácí platba" z nabídky "Platby" a výběru z nabídky (kde jej vidím také jako "Hello účet" se zobrazí zase nad číslem účtu popisek "Běžný účet1")...

Nejsem si příliš jist, jak s tím hodlají naložit - zatím mi to plnohodnotně vůbec nepřipadá, nicméně je pravda, že do "ostrého" spuštění mají podle dokumentů platných až od listopadu ještě chvíli času...

-- 16. 10. 2017 12:58 --

Btw. zdá se, že app pro Android je již vydaná... https://play.google.com/store/apps/deta ... .danube.cz
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 16. 10. 2017 13:08

Ten výše zmíněný pdf s podmínkami úvěrů je pěkná hrůza, 250 normostran. Nic takovýho jsem nikdy ani neviděl, to musí mít udělané speciálně, aby to nikdo nečetl.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 16. 10. 2017 14:10

Smazáno.
Naposledy upravil wit.cz dne 16. 10. 2017 16:28, celkově upraveno 1
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 16. 10. 2017 14:14

Mají rozhraní v IB, mailem jsem nezasílal nic.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 10. 2017 14:40

Mně to rozhraní nějak nefunguje, při pokusu o nahrání dokladů to vyhodí chybovou stránku:

Server Error in '/SubscriptionZone' Application.

Generic Error

Description: An unhandled exception occurred during the execution of the current web request. Please review the stack trace for more information about the error and where it originated in the code.

Exception Details: System.ServiceModel.FaultException: Generic Error

Source Error:

An unhandled exception was generated during the execution of the current web request. Information regarding the origin and location of the exception can be identified using the exception stack trace below.

Stack Trace:

[FaultException: Generic Error]
System.Runtime.Remoting.Proxies.RealProxy.HandleReturnMessage(IMessage reqMsg, IMessage retMsg) +14350190
System.Runtime.Remoting.Proxies.RealProxy.PrivateInvoke(MessageData& msgData, Int32 type) +388
Cet.Applications.SubscriptionZone.Common.DataAccess.SubscriptionGateway.subscriptionGatewayV1.getSubscriptionDetails(GetSubscriptionDetails request) +0
Cet.Applications.SubscriptionZone.UI.DataAccess.SubscriptionGatewayServiceRepository.GetSubscriptionDetails(getSubscriptionDetailsInput input) in C:\work\Source\Repos\SubscriptionZone_1.4.6\SubscriptionZone\Source\SubscriptionZone\Resource Access\SubscriptionZone.UI.DataAccess\SubscriptionGateway\SubscriptionGatewayServiceRepository.cs:83
Cet.Applications.SubscriptionZone.UI.BusinessLogic.DocumentManager.GetSubscriptionDetails(getSubscriptionDetailsInput request) in C:\work\Source\Repos\SubscriptionZone_1.4.6\SubscriptionZone\Source\SubscriptionZone\BusinessLogic\SubscriptionZone.UI.BusinessLogic\DocumentManager.cs:49
Cet.Applications.SubscriptionZone.Common.DataAccess.Cache.CacheRepository.GetOrSetCache(String key, Func`2 getFromBackend, T request) in C:\work\Source\Repos\SubscriptionZone_1.4.6\SubscriptionZone\Source\SubscriptionZone.Common\SubscriptionZone.Common\ResourceAccess\Cache\CacheRepository.cs:115
SubscriptionZone.UI.Host.Controllers.MainController.Index() in C:\work\Source\Repos\SubscriptionZone_1.4.6\SubscriptionZone\Source\SubscriptionZone\WebHost\SubscriptionZone.UI.Host\Controllers\MainController.cs:37
DynamicModule.ns.Wrapped_MainController_a079aff4f1884b90b21b3558e5415a4f.<Index_DelegateImplementation>__0(IMethodInvocation inputs, GetNextInterceptionBehaviorDelegate getNext) +25

[ControllerException: Web Application Generic Error]
DynamicModule.ns.Wrapped_MainController_a079aff4f1884b90b21b3558e5415a4f.EndExecute(IAsyncResult asyncResult) +216
System.Web.Mvc.MvcHandler.<BeginProcessRequest>b__5(IAsyncResult asyncResult, ProcessRequestState innerState) +44
System.Web.Mvc.Async.WrappedAsyncVoid`1.CallEndDelegate(IAsyncResult asyncResult) +67
System.Web.Mvc.MvcHandler.EndProcessRequest(IAsyncResult asyncResult) +38
System.Web.CallHandlerExecutionStep.System.Web.HttpApplication.IExecutionStep.Execute() +399
System.Web.HttpApplication.ExecuteStep(IExecutionStep step, Boolean& completedSynchronously) +137
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod spirited 16. 10. 2017 15:02

Nebylo to způsobené třeba formátem dokumentů?
spirited
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hannys85 16. 10. 2017 15:15

Vy ty účty zakládáte na test, anebo Vás něco v jejich nabídce, sazebníku a podmínkách tak nadchlo ? :-) Anebo očekáváte, že přijdou od 1.11 s něčím velkým..
hannys85
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 16. 10. 2017 15:20

Původně mi šlo jen o to mít debetku s kurzy karetní asociace, ale po zjištění, že se tohle nekoná, účet s největší pravděpodobností vůbec nevyužiji, betatesting zadarmo dělat taky nemám v úmyslu... Také nepředpokládám, že se nabídka významně změní od 1. listopadu, snad jenom vyladí bugy. Možná by stálo za zvážení spekulovat, jestli banka nenabídne na účet nějaký vstupní bonus, ale podbízecí marketing je snad minulostí.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod 1jorgos 16. 10. 2017 16:11

to hannys85:
nadchla mne svym kurzem (utrata v zahranici cca 250k/rok) uz cca v roce 2011 kreditka cetelem. zkousel jsem o ni zadat od 2012 3x do roka, tj asi 18x. (at uz primo na pobocce, nakup v alze, nakup v jinem obchode s uverem cetelem, pres internet cetelem, formular e-on atd) nikdy mne kartu, jako OSVC s pausalnimi odpisy, neschvalili. zrovna tak se chovali v Rajfce, Zuno, mbank i unicredit. jedine co mne schvalili bez problemu byla tankovaci karta na 9000,-.
kdyz jsem si v bankach zridil ucet, 6 mesicu posilal 40k vyplatu a neco odlozil na sporici ucet, sami v IB predschvalili nabidku na KK. tak jsem dostal deluxe vedeni zdarma vc. komplet konta, zuno, mkreditku(pojisteni) a mall, agip jsem uz nestihl, celkem cca na 180k. mezitim zuno zrusili, deluxe dodrbali kurzy a omezili vratku, tankovaci rusi atd.
uvidim jestli timto zpusobem mne da hello cetelem ci e-on kartu nebo ne.
1jorgos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 16. 10. 2017 17:04

Mám takový neblahý tušení, že než se vám podaří tu KK získat, tak ji dodrbou taky. Viděl bych to tak do půl roku ode dne D, něco jako Rb.

Jinak když tu s tou bankou přišli (i když to zatím dost zvrtali), tak myslím, že se budou snažit nějakým způsobem nabrat ovečky, nejdřív třeba na kecy, když to nebude fungovat, tak přitlačí třeba vylepšením podmínek. Equa třeba taky nejdřív spekulovala s podmínkami, pak začala dávat bonusy za založení, vymýšlela (chvílli použitelné) spořicí účty a nakonec podmínky úplně uvolnila. Mít banku bez klientů by asi nebyla pro menedžment ta nejlepší vizitka.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 10. 2017 18:04

spirited píše:Nebylo to způsobené třeba formátem dokumentů?

Ne, hláška se objeví hned po odkliknutí "nahrát dokumenty", ani se nedostanu k výběru konkrétního dokumentu

-- 16. 10. 2017 18:04 --

hannys85 píše:Vy ty účty zakládáte na test, anebo Vás něco v jejich nabídce, sazebníku a podmínkách tak nadchlo ? :-) Anebo očekáváte, že přijdou od 1.11 s něčím velkým..

Tak - je to zadarmo, proč si to neregistrovat, uvidíme, třeba to bude zajímavé a když ne, tak co, nic to nestojí :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod jutae 16. 10. 2017 18:16

Zadarmo i zlouzenku. :D
jutae
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dr._lukas 16. 10. 2017 18:43

Má někdo zkušenost se změnou PINU? Do změny byl v sazebníku uveden zdarma, teď o této možnosti není ani zmínka :-( Jen v IB vidím, že potvrzení o změně dojde poštou.
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 10. 2017 18:45

Já měnil PIN v září v Chorvatsku (blbec jsem si kartu neaktivoval a najednou mi s ní nešlo na benzínce zaplatit, tak mě napadlo změnit si PIN v bankomatu, co na té benzince, naštěstí, byl) a nic mi účtováno nebylo.
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka