Hello bank!

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod MiASX 29. 1. 2019 22:18

Ja postou, jen u te nove Hello kreditky.
MiASX
Diskutér

Odeslat příspěvekod filas81 30. 1. 2019 09:02

taky sem to měl poštou u tej novej, co ještě nepřišla, btw jdete dneska nabíjet do CK ještě se starou?
filas81
Diskutér

Odeslat příspěvekod MP007 30. 1. 2019 09:12

Mám dotaz ohledně mé první splátky na Hello KK - nemám ještě žádný výpis, jen teď potřebuji malinko přebít. Mohu využít v IB převod v rámci banky z BÚ na KÚ. Nebo musím využít nějaký pro to určený účet a v.s. pro platbu? A pokud platí pouze možnost č. 2, najdu ty údaje někde dřív než na výpisu? K papírům, co mi přišly s kartou se totiž dostanu až o víkendu. Děkuji.

edit: V IB už jsem u kreditního účtu našel nějaký účet pro platby a VS s tím, že lze nepovinně vyplnit i SS ve formě RČ. Můžete mi jen potvrdit, že postupuji správně?
Naposledy upravil MP007 dne 30. 1. 2019 09:22, celkově upraveno 1
MP007
Diskutér

Odeslat příspěvekod Suky. 30. 1. 2019 09:22

Díval ses vůbec do IB?
IB -> Hello kredit -> Detail
Suky.
Diskutér

Odeslat příspěvekod MP007 30. 1. 2019 09:40

Suky: Napsal jsem doplněk příspěvku ve stejnou minutu, jako Ty ten svůj... jde mi jen o to, jestli jsem všemu správně porozuměl, viz můj příspěvek výše. Kdyby to nebyla první platba, tak to takhle neřeším. Jen nechci, aby se platba někde zatoulala kvůli chybným plat. údajům :-)
MP007
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 30. 1. 2019 10:28

Splátka/přebití Hello kreditky:
Zadáš převod na účet 9019013355/3050 (sběrný účet pro splácení úvěrových produktů HB), povinný variabilní symbol najdeš v detailu Hello kreditu v IB (10ti místné číslo, třeba můj VS začíná na 513...). Jiné symboly platby není třeba zadat.
Jen pozor, že je to u HB stále ještě celkem pomalé. Když třeba dnes platbu zadáš v režimu T+0 (tak aby na účtě HB byla ještě dnes, to při převodu mezi účty HB platí až do bankovní uzávěrky v 18h večer), tak zítra se to propíše ze systému účtů do systému kreditek (rozřazení plateb dle VS) a pozítří ráno teprve bude o platbu zůstatek navýšen. V prosinci testovali zkrácení tohoto procesu o 1 den, zatím to ale není jako trvalá funkce.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod MP007 30. 1. 2019 10:49

Díky za info :-)
MP007
Diskutér

Odeslat příspěvekod MiASX 30. 1. 2019 11:38

Primo v detailu toho kreditniho uctu mas odkaz na splatku, staci na to kliknout a predvyplni se ti cislo uctu i VS, nahore si vyberes, jestli chces platbu provest ze sporiciho nebo bezneho uctu u HB, vyplnis castku, zvolis datum a je to.
MiASX
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 30. 1. 2019 12:03

petrE70 píše:Po kontrole v IB mám změněno zasílání výpisu z elektronicky na poštou. Tak si to zkontrolujte ať zbytečně neplatíte za výpis.

Již přišla sms zHB, ať si to prekontrolujeme... ;)
eR99
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 30. 1. 2019 13:09

Dnes mi naskočily k převydané kartě transakce, které eonku přednabily. Nicméně v IB po eonce ani stopy, natož pak třeba výpisy.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 30. 1. 2019 23:41

Dnes jsem s Cetelemkou udelal transakci. Jak to je s pocitanim bonusu - byvaly nejake limity tesne pred koncem mesice, kde se uz bonus prevadel do dalsiho, ze?
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 30. 1. 2019 23:41

Dnes jsem s Cetelemkou udelal transakci. Jak to je s pocitanim bonusu - byvaly nejake limity tesne pred koncem mesice, kde se uz bonus prevadel do dalsiho, ze?
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 30. 1. 2019 23:55

Pokud jsi dnes udělal transakci, tak zaúčtována bude nejdříve zítra 31.1. a bonus z ní tak už bude až v únoru-protože pro účely bonusu se měsíc vyhodnocuje od posledního pracovního dne předchozího měsíce do předposledního pracovního dne aktuálního měsíce (neboli o den dozadu oproti měsíčnímu účetnímu cyklu). Takže o bonus nepřijdeš, jen ten z transakce zaúčtované až poslední den v měsíci jde až do měsíce dalšího.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod filas81 31. 1. 2019 00:19

no ta otázka asi směřovala, zda bude ještě bonus na současné kartě a půjde získat i bonus na tej novej, která ještě nepřišla. Teda to je aspoň moje otázka a taky jsem dneska provedl pár transakcí za pár tisíc;
filas81
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 31. 1. 2019 01:29

Kdepak, eonkou to nebylo. Jestli je to do predposledniho, tak bomba.
octaviampi
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka