Hello bank!

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 28. 2. 2019 16:03

A byly to "okamžité" GBiT, nebo až po pár hodinách/dnech?
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 28. 2. 2019 16:48

Jedna po 5 dnech, tedy musela proběhnout vratka na původní kartu (ne jen uvolnění blokace), druhá do čtvrt hodiny (tedy jen uvolnění blokace na původní kartě). Obojí kolem 12.2. a efekt stejný.
Ty máš jistě s Curve zkušenosti delší než já a dřív to možná bylo jinak, teď ale z transakce na podkladové kartě z popisu platby fakt není poznat, zda šlo o platbu přes Curve normální nebo gbit, obě mají zcela shodný popis CRV*text obchodníka (aspoň u Hello, ale to bude jistě všude). Curve evidentně předává nejen MCC, ale i původní řetězec, a to i při gbit (ale větší zkušenosti s ní fakt nemám).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 28. 2. 2019 17:11

Curve předává původní MCC kód i při GBiT, neplatilo to asi tak měsíc poté, co začala předávat MCC kód podkladové kartě a při GBiT nově vybrané kartě předávala ten svůj generický, což ale nyní už rozhodně neplatí (už tady uživatelé popisovali třeba zkušenosti nemožnosti výběru hotovosti přes Curve z kreditek RB nebo Twisto karty, nehledě na to jestli šlo o GBiT transakci), takže zbytečné šíření městských legend...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Bobb1 28. 2. 2019 17:17

Vidite v IB svoji kreditku? Ted jsem se prihlasil a vidim jen BU a SU, kreditku ne.
Bobb1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 28. 2. 2019 17:29

Já tam momentálně vidím všechny, ale občas se taky stává, že tam nejsou, takže se není třeba plašit.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 28. 2. 2019 18:56

minarjo píše:… Ty máš jistě s Curve zkušenosti delší než já ...

No, já právě Curve moc nepoužívám od doby, co ji zařízla RB. :) Díky, pak to vypadá, že je s KK HB prakticky konec.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod retron 28. 2. 2019 19:33

CRV*text obchodníka london předávala Curve karta vždy, původní MCC kódy předává cca od loňského podzimu, jak to implementuje vydavatel podkladové karty už je na něm, např. taková UCB to identifikuje velmi přesně dle původního obchodníka s výjimkou výběru ATM, které bere jako nákup finančních instrumentů nebo Revolut jako splátky a bankovní poplatky. mB a RB naproti tomu pořád uvádí jako nákup na internetu.
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod muf2muf 1. 3. 2019 07:12

Ahoj. Vyházel jsem KK Alza a e.on, namísto nich jsem si včera zřídil KK euronics. V IB ale pořád vidím i zrušené KK, nová euronics je až třetí. Nebaví mě pořád listovat, abych jí našel, takže se chci zeptat, jestli se dá v IB nějak nastavit, aby tam ty staré neaktivní nezacláněly. Případně zmizí za nějaký čas samy?
muf2muf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 1. 3. 2019 07:37

Měl jsem sice od HB! vždy jen jednu kreditku, ale kdysi jsem si nechal vydat dodatkovou nálepku (když ji uváděli jako novinku, byla snad za platby odměna 5 % na jeden měsíc), kterou jsem pak jen zablokoval a po expiraci mi v IB taky zůstala viset a po nějaké době zmizela sama (nevěnoval jsem tomu příliš pozornost, ani nevím, kdy se to stalo)...

Btw. tak jak to je s těmi "jinými debetními transakcemi"? Zatím se nikdo nepochlubil... :-)
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod treborit 1. 3. 2019 07:46

pripsano celych 500 odmeny i s "jinými debetními transakcemi"
treborit
Nadšenec

Odeslat příspěvekod čulibrk 1. 3. 2019 08:04

Díky. Super. :tleskani Konečně nějaká pozitivní zpráva. Už jsem ji potřeboval.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 1. 3. 2019 08:11

treborit: Díky. Nicméně, kdovíjak to bude tento měsíc. :D
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod octaviampi 1. 3. 2019 09:43

A co úroky, nejsou naúčtované kvůli tomu, že není popisek jako platba kartou?
octaviampi
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mareka 1. 3. 2019 10:13

Momentálně nelze s HB kreditkou Revolut vůbec dobít.
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wetherek 1. 3. 2019 10:22

treborit píše:pripsano celych 500 odmeny i s "jinými debetními transakcemi"

Ja teda vypis ke kreditce v IB jeste nemam, nedival jste se na leden?
wetherek
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka