Hello bank!

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod wit.cz 26. 9. 2019 14:04

Lafayette16: Taky to bylo spojené s několika hovory do HB a hodinovou ztrátou času? Nakonec jsme to vyřešili instantní slevou z ceny výrobku.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 26. 9. 2019 14:11

wit.cz píše:Lafayette16: Taky to bylo spojené s několika hovory do HB a hodinovou ztrátou času? Nakonec jsme to vyřešili instantní slevou z ceny výrobku.

Ztráta času asi 30 minut, bylo by asi víc, ale nakonec jsem to ukočil a odešel (bez nákupu).
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod mojmax 26. 9. 2019 15:38

e.osobne píše:Tak to bych dal prednost AAA.
https://www.mototechna.cz/mototechna-kreditni-karta

Slevu na benzin mám větší, takže pro mě k ničemu.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 26. 9. 2019 15:57

Sleva 4 % na nákup pohonných hmot

Za každou platbu kreditní kartou Mototechna získáte slevu 4 % na pohonné hmoty na jakékoliv čerpací stanici v ČR i v zahraničí.

Zvlastni formulace. Jak to funguje? Je to 4 % zpet jen z plateb na benzinkach, nebo 4 % ze vsech plateb a bonus pak jde utratit jen na benzinkach (podobne jako napr. RB Billa kde bonus jde utratit jen v Bille)? Predpokladam to prvni, ale ta formulace mi prijde fakt zvlastni :)
hopo.hopo
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 26. 9. 2019 16:14

mojmax: větší slevu máš jakým způsobem?
s využitím programu Priceless Specials lze u MOL mít další 3% dolů. Samozřejmě jsou levnější benzínky.
V profilu kódy AliExpress US $19, Curve 5 GBP, ExpoBank, Revolut, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 26. 9. 2019 19:30

Mufinmufi píše:Četl jsem jinak, že HB u KK ty vratky snad nebere jako splátky úvěru. Je tedy potřeba o částku, kterou jsem dal v rámci Gbit přes Curve na druhou KK tu první přebít?

Četl jsi správně, vratka není brána jako splátka. Ale přebít o celou hodnotu vratek není třeba. On by fakt, že vratka není splátka, vadil jen a pouze tehdy, pokud bys chtěl využívat HB kreditku fakt jako úvěr (třeba kvůli bezúročnému období). Pokud ji budeš využívat tak jako třeba já, tedy že tam vždy převedeš nejdéle 3-4 pracovní dny před koncem měsíce tolik, aby poslední pracovní den měsíce nebyl žádný úvěr čerpán (tedy dostupný zůstatek byl ve výši rámce či vyšší), pak se tím trápit nemusíš. V takovém případě totiž Hello bank bere úvěr jako nečerpaný, nevyužitý, bez ohledu na to, co se tam dělo během měsíce (protože zkrátka pak té kreditce ve výpisu generovaném na konci měsíce nepřísluší žádná splátka). A u nevyužitých revolvingových úvěrů Hello neúčtuje ani měsíční poplatek, ani žádný úrok. Vratky bys tedy musel sledovat jen tehdy, když bys úvěr na konci měsíce skutečně čerpal (i dle výpisu bys měl zůstatek nižší jak rámec a byla by ti ve výpisu předepsána minimální a celková splátka). Pak by se dané čerpání muselo splatit celé převodem, obdržené vratky by se do něj nepočítaly. Takto jsem ale HB kreditku nevyužil ani jednou, vždy mám ve výpisu na přelomu měsíce dluh nulový a zůstatek na úrovni rámce či spíš přeplatek cca do 3 tisíc (rezerva pro platby kreditkou koncem měsíce). V takové situaci žádné poplatkové či úrokové náklady od HB nečekej :) (samosebou dokud stávající systém nezmění, to snad ještě hned tak nebude)
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 26. 9. 2019 20:28

Ano, mám v plánu vždy obě HB KK lehce přebíjet před koncem měsíce. Doufám, že IB HB bude s těmi vratkami korektně počítat sumu, kterou je potřeba zaplatit, aby nedošlo k čerpání úvěru pro daný měsíc. Díky.
Funkční odkaz pro 5 GBP na Curve, -10% na provizi na krypto Binance,15 USD na Booking.com, Interactive Brokers a 20 EUR na Degiro (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 26. 9. 2019 20:32

Nějak nejsem v obraze. Mám tomu rozumět tak, že např. z KK HB zaplatím 10.000 Kč, platbu zruším, takže se na KK vrátí jako vratka ve stejném měsíci, na konci měsíce tím pádem bude karta vynulovaná (nebude na ní žádný dluh) a HB bude chtít další měsíc v rámci bezúročného období splátku 10.000 Kč když píšete, že vratka není splátka KK?
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 26. 9. 2019 20:50

Když to zaplatíš ještě ten měsíc kdy jsi to čerpal, tak nebude.
Funkční odkaz pro 5 GBP na Curve, -10% na provizi na krypto Binance,15 USD na Booking.com, Interactive Brokers a 20 EUR na Degiro (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 26. 9. 2019 21:11

Jen pozor na to, že vratka se po gbit (stejně jako při zrušení klasicky u obchodníka) samosebou nepřičte v HB hned, ale trvá to podobně dlouho jako zaúčtování plateb. Když to jde hodně rychle, je to už druhý pracovní den odpoledne, když pomaleji, tak třeba až čtvrtý den (rekord byl 8 dní). Je tedy s tím třeba počítat, že se fakt zůstatek po vratce nezvýší hned :).

@Mirek:
Ne že by to HB chtěla po vratce zaplatit znova, ale pro výpočet úroků při čerpání úvěru se vratky neuvažují, jako by nebyly (stejně tak se neuvažují pro výpočet té 1% odměny za nákupy, což je právě to dobré :) ). Takže když by někdo z kreditky čerpal tak, že na zlomu měsíce by měl dluh (tedy nesrovnal by to před koncem měsíce a byla by mu tedy ve výpise vyměřena splátka), musí splatit celkovou splátku převodem, pokud chce využít bezúročné období - vratka není splátkou úvěru (i když zůstatek samosebou navýší), asi tak.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 26. 9. 2019 22:07

Nemám HB kreditku, vy si asi můžete zdvojnásobit bonus i pomocí kombinace CRV, jedné HB, GBIT na Twisto a splacení Twista zase HB.
A při dvou HB dokonce ztrojnásobit, když to splacení Twista uděláte zas přes CRV a dáte GBIT na druhou HB. No, je to trochu šílený.
Nebo takhle získat 4%: CRV@HB, GBIT@Twisto, splátka Twista CRV@HB, GBIT@RBmall. Tohle asi brzo ošetří...
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 26. 9. 2019 22:20

Škoda, že nemám Twisto kartu pro GBIT, nechce se mi z principu platit ten jejich vyděračský poplatek. :-)

Musím si vystačit s více HB.
Mufinmufi
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 26. 9. 2019 22:44

@minarjo: jestli tomu rozumím, zaplatím z KK HB 10 tis., vratkou 10 tis. dluh na KK HB do konce měsíce vynuluji a přesto příští měsíc v rámci bezúročného období budu muset těch 10 tis. na KK HB nasypat.

To, že vratka není splátkou KK je na doktora Chocholouška nebo bankovní dozor ČNB. :-(

Takto to provozuje jen HB nebo i jiné banky s KK v ČR?
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 26. 9. 2019 23:08

Prostě nechápeš zcela správně pojem "Splátka kreditky" tak, jak ho myslí Hello bank. Pokud dluh zcela vyrovnáš (převedeš na účet kreditky převodem, umoříš vratkou atd.) před koncem měsíce před vygenerováním výpisu (dobré třeba i pro nulový poplatek za vedení), pak se žádná Splátka kreditky konat vůbec nebude, protože nebude co splácet, na výpisu bude dluh nulový! Už chápeš? Vklad předem, vratka atd., nic z toho není myšleno jako splátka! Splátkou Hello bank myslí to, co ti ona sama na měsíčním výpisu předepíše, pokud jim k poslednímu pracovnímu dni v měsíci budeš dlužit (předepíše pak minimální a celkovou splátku).
Tedy stačí jediné: k poslednímu jim nic nedlužit. Pak i na výpisu bude, že minimální/celková splátka je nulová a nemusíš vratky (a to zda a jak se počítají) vůbec řešit, protože jsi dle výpisu nic nedlužil a splátka tedy není...

A ano, HB není ohledně speciálního zpracování vratek sama. Takto to provozuje třeba i Twisto u své kreditky: u ní, pokud je mi známo i ze zdejšího fóra (nemám jí) jsou karetní vratky zaúčtovány ne do zůstatku, ale bokem jako kredity, a ty lze využít pro další útraty.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 27. 9. 2019 08:26

@minarjo, pod pojmem "Splátka kreditky" jsem rozuměl jakoukoliv splátku kreditky i tu, co sám realizuješ před koncem měsíce. Proto jsme se nepochopili a bylo mně divné, pokud dojde vratka do konce toho samého měsíce co platba, z které byla zrealizována vratka, že bych tuto částku měl na začátku dalšího měsíce zaplatit.
Pokud vratka dojde až další měsíc po vystavení výpisu, tak to je bez diskuzí, že vratku musím v rámci bezúročného období zaplatit, neboť tuto částku bance v okamžiku vystavení výpisu dlužím.
Mufinmufi mě pochopil a odpověděl stručně a jasně.
MirekM.
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka