Hello bank!

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Delitzsch 1. 11. 2019 21:05

Já mám taky 20% v restauracích.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 1. 11. 2019 22:03

Kdo má zájem, může si vzít moji výhru:
Blahopřejeme!
Máte u nás výhru k 2. Hello narozeninám
Dobrý den,
výhra k 2. Hello narozeninám je Vaše, gratulujeme! Získáváte 190 Kč na nákup v e-shopu Frusack.com. Nákupem praktických obalů bez plastů uděláte radost i přírodě, na kterou při našich narozeninách také pamatujeme.

Váš kód: k352-pwxx-tlgg
Platnost: do 31. 12. 2019
Uplatníte na www.frusack.com

Vaše Hello bank!
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod stepano 1. 11. 2019 22:06

Taky 20% do restaurací. Pro mě to je asi po tom poukazu na kola nejlepší cena.
stepano
Diskutér

Odeslat příspěvekod tulum 1. 11. 2019 22:34

Rovněž 20% na restaurace. Přemýšlím nad dárkovou kartou Globus, přece jenom je v rámci snad každého Globusu i jejich vlastní restaurace. Tak by to mělo být případně reklamovatelné..
tulum
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 1. 11. 2019 23:19

Nákup dárkové karty se zobrazí jako běžný nákup v Globusu, žádná restaurace u té transakce nefiguruje. A platba v restauraci Globus se také nezobrazí jako restaurace.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Milos 2. 11. 2019 00:00

Tak těch slev 20% do restaurací bude asi hóóódně, taky jsem jednu takovou vyhrál :oops:
Milos
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 2. 11. 2019 01:41

V globusu dávají název restaurace jen do blokací a v zaúčtován už je jen samostatný Globus jako obchod.
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 2. 11. 2019 01:47

20% sleva do max 500 Kč, tj. útrata ve výši 2500 Kč, a přemýšlíte, jak s tím "vydrbat"? A řešení je poukázka do KFC? Nechci se nikoho dotknout, ale to vážně?
jir.vesely
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 2. 11. 2019 05:33

Tak se nedotýkej, když nechceš. Někdo třeba do hospody běžně nechodí a vzhledem k časové omezenosti akce je to možnost, jak ten bonus využít. Já třeba do hospody, ani fastfoodu nechodím prakticky vůbec, takže se na to nejspíš vykašlu, ale třeba poukázku do KFC by jistě využily mé děti, takže je to možnost.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 2. 11. 2019 06:22

@tulum:
Na Globus u té restaurační výhry rovnou zapomeň, jak píšou i ostatní. Vzhledem k množství restaurací to bude Hello filtrovat určitě dle kategorie v MCC kódu (ne dle názvu obchodníka) a Globus má terminály v běžné i restaurační části nastavené shodně na MCC kategorii pro Potraviny (jako "Potraviny a drogerie" to ukazuje třeba smartbanking mBank, Curve pak jako "Groceries", a to třeba v Globusu Praha-Čakovice i Černý Most, bude to asi všude). Ani z názvu obchodníka nelze poznat, zda to byl terminál u kasy nebo v restaurační části (zaúčtovaná transakce má stejný popis u obou), reklamace je tedy nemožná i dle textu.
Naopak třeba právě to KFC má kategorii správnou ("Restaurace" v mBank ať už přímo či přes Curve, "Food & Drink" s grafickým symbolem restaurace v Curve), tam to je sázka na jistotu. Mimochodem: kategorii Restaurace mají (dle mého nelogicky, ale budiž) třeba i nápojové a jídelní automaty značek Delikomat či Cafe Omega, i zde by ta odměna tedy mohla fungovat. Ale tam se zase tolik neutratí, i když jak kdo :).
Každý si může z historie svých transakcí zjistit, zda ta jeho jídelna, hospoda, restaurace má správnou kategorii, i když ne každá banka to pravda zobrazuje (ale snad jich je více než Curve a mBank).

-- 2. 11. 2019 06:53 --

@jir.vesely:
Tvoji připomínku nějak nechápu: tím, že věrnostní karta KFC platí rok a pokud někdo do KFC chodí třeba 1-2x měsíčně, tak jejich kartu za řekněme 2000 Kč využije, aniž by tam musel začít chodit častěji.
Ono to souvisí s mou předchozí odpovědí hned nad touto: ne každé místo, kde běžně třeba obědváš, má terminál s nastaveným MCC pro restaurace. Ono záleží na obchodníkovi, jeho podnikatelské činnosti a tom, co vše nabízí. Znám několik jídelen, kde občas chodím na oběd, které nemají MCC pro restauraci, ale nejčastěji pro potraviny, a to zkrátka proto, že kromě jídel poledního menu tam mají i jiné potraviny. V takových by tato sleva Hello nešla uplatnit podobně jako v diskutovaném Globusu. Tedy doporučení na KFC (kde je restaurační MCC jisté) je spíše "sázka na jistotu", kde lze slevu určitě využít, než tápat po některých jídelnách či hospodách, kde kvůli podnikatelské činnosti majitele a rozsahu služeb to restaurační MCC (a tedy ani odměna) zkrátka nebude. Dalším příkladem mohou být restaurace v hotelích, pokud mají společný terminál s recepcí: i tam se můžeš dočkat MCC typu transakce pro služby (ubytování), ne pro restaurace. Není to tak snadné tu výhru využít, aby šlo skutečně z hlediska transakce o restauraci (a při sporu to šlo prokázat), jak to vypadá :).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 2. 11. 2019 11:52

a pod jakou postavičkou / symbolem jste co získali? Nebo je to pokaždé jinak?
Já pod posledním javorovým listem 20% restaurace.
A btw. taky jsem v průběhu akce měnil mail a teď prováděl novou registraci na aktuální.
V profilu kódy AliExpress US $19, Twisto 300 Kč, Richee 300 Kč, Curve 5 GBP, ExpoBank, Revolut, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod Milos 2. 11. 2019 12:07

Bude to pokaždé jinak, já získal 20% restaurační slevu přes "kaštan".
Milos
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lenka_2 2. 11. 2019 12:50

Já po javorovým listem biooo.cz, volba symbolu nejspíš nemá na nic vliv.
Lenka_2
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 2. 11. 2019 15:02

Nekdo se nedavno na to ptal, ja zrovna pouzil zpusob vyberu z ATM, pouziti penez a nasledne vraceni.
Melo se jednak o okamzite uroceni dane castky, je to tak? :)
Tuto podobnou metodu jsem rad pouzival v zahranici, kreditku nacpal do bankomatu, vybiral vesele a penize vratil casto do 3 tydnu :) Driv ne taky proto, ze jsem nemel treba pristup k internetu a vse kontroloval az zpetne.

Obrázek
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 2. 11. 2019 15:39

smutne ze hb bankomaty jsou porad skoro na bodu nula.
Nejde to jinak, proto moje zájmy hledej přímo v mém profilu. Ano, uhodls, jsou tam pozvánkové kódy Richee (nově i pro SK občany), ING. Miluju. :) Taky tento březen.
evelista
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka