Hello bank!

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod rafael58 4. 12. 2017 17:44

mam to same
rafael58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod phuong 4. 12. 2017 17:50

To jsem si oddychl, díky.
phuong
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stepano 4. 12. 2017 18:36

Mně to žádnou chybu nenapíše, ale nemužu se přihlásit :-(
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Dr.D 4. 12. 2017 18:43

Nápodobně. Zrovna jak na potvoru jsem tam potřeboval něco zjistit :-(
Dr.D
Nadšenec

Odeslat příspěvekod stepano 4. 12. 2017 18:48

No když se tam nemužu přihlásit, tak se zeptám tady - nevíte jaký je dafaultní denní limit pro platbu KK? Je tam vůbec nějaký limit nebo je to do výše úvěru?
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod avathar 4. 12. 2017 19:07

Da se přenastavit. Musel jsem to vždycky povolovat ale mám je dlouho. Rámec mám 5t. a nastavil jsem si limit 20t.
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod hannys85 4. 12. 2017 22:14

jujec píše:S tím bojoval před časem brácha - neplatil jsi někdy kartou na Alze a nerušil jsi objednávku? Protože platba není zaúčtovaná ani není v blokacích - platby na Alzu probíhají nějakým převodem a když se nedokončí, dělá to bordel.

Tak jsem pátral dle historie neprovedených objednávek na Alze a přišel jsem na to. Má to opravdu souvislost s Alzou. Sice jsem nerušil žádnou objednávku, ale na začátku srpna mám 3 neprovedené platby na stejnou částku Alza kartou (dohromady mi to dělá tu částku o kterou mám snížený úvěrový rámec). Pamatuji si tenkrát, že to bylo z důvodu, že jejich směšná Cetelem "platební brána" pro platbu Alza kartou měla výpadek, respektive údaje šly zadat, ale po odeslání se platba neprovedla. Tenkrát jsem volal na infolinku Alzy a sdělili mi, že o tom Cetelem věděl a doba opravy byla tenkrát stanovena 4 dny..No a já díky toho tenkrát nemohl získat 5% zpět za platbu...Tak to je hrozně "fajn", že se toto projevilo v jejich "internetovém bankovnictví" 4 měsíce od uvedené události, když navíc ani platby neprošly..Jejich IT oddělení musí být vážně slušný oddíl..Hello "bank" a Unicredit "bank" letos evidentně bojují, kdo dostane cenu za nejtragičtější "banku".
hannys85
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 31. 1. 2018 13:55

Teď jsem se díval na Hellobank, a když kliknu na kurz, tak to píše kromě jiného: "Při karetních transakcích uskutečněných kartou v cizí měně použijeme pro přepočet na české koruny směnný kurz stanovený karetní asociací Mastercard ke dni zúčtování platební transakce."

Takže používají jejich debetky kurz asociace, nebo je to jen nějaký nesmysl?
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 31. 1. 2018 14:47

V Produktových podmínkách platebních karet (odkaz zde: https://www.hellobank.cz/content/dam/da ... ivity=true) se píše toto:
Při karetních transakcích uskutečněných v cizí měně použijeme pro přepočet na české koruny směnný kurz stanovený příslušnou karetní asociací ke dni zúčtování platební transakce. K takto stanovenému kurzu
si můžeme naúčtovat kurzovou přirážku až do výše 3 %. O aktuální výši budete informován na internetových stránkách Banky.

Kurzovou přirážku jsem ovšem na stránkách nedohledal, ani jsem jejich debetkou ještě neplatil, tak nevím...
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 31. 1. 2018 14:52

Ještě jsem zjistil, že na stránce s kartami mají zase tohle: "Při karetních transakcích uskutečněných debetní kartou v cizí měně použijeme pro přepočet na české koruny směnný kurz stanovený karetní asociací Mastercard ke dni zúčtování platební transakce. Ke stanovenému kurzu účtujeme kurzovou přirážku ve výši 2 %."

Takže tomu rozumím tak, že když někdo použije informaci z jejich hlavní stránky, tak bude mít smůlu, protože to klasicky natáhnou. Mně to stejně moc nezajímá, debetku mně stejně jen vnutili a skončí v zásuvce.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 31. 1. 2018 14:56

Tak to budou ty 2%, tomu odpovídá i jejich dnešní kurz deviza prodej 25,77.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 31. 1. 2018 16:48

xls píše:...Mně to stejně moc nezajímá, debetku mně stejně jen vnutili a skončí v zásuvce.

Nebyla-li by ta přirážka, byla by to pro mne motivace založit účet (spíše pro někoho z rodiny) a možná i Ty bys jí z té zásuvky občas vytáhnul. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod čulibrk 31. 1. 2018 18:06

Sláva, tak až dnes dorazily 2 dopisy. Jeden uvádí 500,-, druhý 200,- na benzín u EuroOil.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod Vasek06 31. 1. 2018 18:11

Dnes ve schrance prijemne prekvapeni 3 x 500,- na benzin. Uz jsem s tim ani nepocital. Je to fajn ... :-)
Curve karta promo kód na £5: LMGTQ
Vasek06
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod taylor729 31. 1. 2018 18:33

Taky dnes 3 omluvne dopisy ke kreditkam. Dva 500, jeden jen 200Kc. Bezny nákup jen na jedne karte, na ostatnich pouze CK, tak nevim podle jakeho klíče to urcuji.
Naposledy upravil taylor729 dne 31. 1. 2018 22:03, celkově upraveno 1
taylor729
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka