Hello bank!

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod myšpulín 22. 11. 2019 08:08

5. 11. 2019 jsem poslal z IB zprávu, že se mi v IB nezobrazuje kreditka ani účet s ní spojený a pořád žádná změna. Asi po týdnu jen přišel mail, že na tom usilovně pracují. Mám to nějak urgovat?

myšpulín 5. 11. 2019 píše:Mám asi rok Hello účet a Hello spoření a v říjnu jsem k nákupu na splátky dostal navíc kreditku, ktereou jsem včera poprvé použil. V IB v posledních transakcích vidím tu včerejší platbu resp. zatím blokaci, ale nikde nic nemám k tomu kreditnímu účtu ani k tomu úvěru. U platebních karet mám jen tu původní k běžnému účtu, kreditka tam není.
Je to u HB normální, zobrazí se ta karta a uvěr někdy později nebo je to chyba?

myšpulín5. 11. 2019 píše:Napsal jsem jim přes IB, pak jsem našel v žádostech že žádost o ten úvěr není dokončena, přitom jsem to zařizoval v Planeo při nákupu ledničky, nešel bych do úvěru, kdyby s ním nepřišla levněji.
Kreditka funguje, jen si budu muset hlídat kolik splatit.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 11. 2019 08:22

@MirekM:
Já mám pocit, že Terka nezná "produktovou totožnost" nás, co do Hello spolu píšeme, neboli že nedokáže jednoznačně spojit konkrétní nick s konkrétním klientem a jeho kreditkou či jiným produktem (ano, nějaké iniciály v registraci uvádíme, na ty se ale ona buď nedostane, nebo ty nemusí být správné a plně identifikující klienta a jeho produkty). Usuzuji tak z toho, že když jsem měl tehdy konkrétní problém zmíněný na jejich fóru, chtěla přes SZ základní údaje o mě a o dané kreditce (minimálně jméno, příjmení, datum narození a číslo kreditního účtu nebo VS splácení). Podobně to už několikrát chtěla po jiných, uvést údaje o sobě a daném produktu do SZ. Tedy i kdyby sebevíc chtěla to co žádáš výše (odměnit cíleně diskutující z jejich fóra), nejspíš to jejich systém fóra neumí, to je pro ni nespojitelné s konkrétním klientem a jeho produktem (a to je myslím i dobře zvlášť pro kritiky :) ).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 22. 11. 2019 08:52

Hledáš problémy, kde nejsou.

Stačilo, kdyby Terka napsala do fóra příspěvek se seznamem potenciálních adeptů na odměnu s tím, že pokud mají KK HB, nechť ji pošlou iniciály do SZ ... :-)

A nebo ještě lépe, oslovila dotyčné přes SZ.
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 11. 2019 09:50

Mýlíš se, Mirku. Terka vybrané diskutéry občas s nějakou nabídkou přes SZ osloví (skupinové setkání, divadlo..). Kritiky banky ale asi neoslovuje, no :). Více v SZ (nebylo by správné zveřejňovat detaily, když jde o občasnou neveřejnou nabídku banky jen vybraným diskutérům).
Tato akce s vouchery Kaufland a Rohlík je ale větší, tedy mají jiný klíč než na účastníky fóra, no.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 22. 11. 2019 10:14

No comment.
:-) :-) :-)
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Delitzsch 22. 11. 2019 11:58

Jen pozoruji diskusi z dálky, ale žasnu, jak někteří ve snaze být důležití neznají mezí. Banka jistě bude ráda, že se minarjo o její postupy podělil... :-)
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 22. 11. 2019 13:58

Hmm, tak jsem se dozvěděl, že minarjo chodí na swing party s Terkou … :)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 11. 2019 20:39

@drkarel:
Právě že ne, jako jeden z mála diskutérů z Hello spolu jsem Terku ještě naživo nikdy neviděl, řada ostatních ano :).

@Delitzsch:
Mýlíš se, ty nabídky co jsem letmo nastínil výše dostává většina diskutujících z Hello spolu, v žádném případě nejde o výsadu jen pro mě a v mnoha případech ani nejde o nic tajného (vždyť třeba fotku ze skupinového setkání s diskutéry cca rok zpět, kde jsem tedy nebyl, sama Hello bank na fóru zveřejnila). Jen občas nabídnou setkání někomu cíleně, kdo se k nim chystá na pobočku (nebo jinou drobnost i bez návštěvy). O privilegia fakt nestojím :)
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 22. 11. 2019 22:33

Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí...
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 23. 11. 2019 16:54

Při točení kolem štěstí jsem si nechal převést 1000 Kč na účet v jiné bance. E-mail jsem měnil minule a další vymoženosti banky nechci.
Jestli jsem pochopil předchozí příspěvky na toto téma dobře, splatím a mírně přeplatím KK ke dni vystavení výpisu a žádné úroky či jiné poplatky za převod peněz z KK mně banka účtovat nebude. Jsem zcela v obraze?

PS: nejmenší částka převodu z KK na účet u kola štěstí je 100 Kč.
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 23. 11. 2019 20:55

Ano, Mirku, nejdéle ve středu dopoledne (při převodu z jiné banky v režimu D+0) nebo pro větší klid klidně i dříve vlož na účet kreditky tolik, aby byl zůstatek v pátek odpoledne stejný nebo raději i mírně vyšší než úvěrový rámec (nemusíš se přitom děsit, pokud při vložení až ve středu otevřeš v pátek během dne IB a příchozí platba se na zůstatku možná ještě neprojeví, to je vždy až druhý den po zaúčtování-koho to "děsí", ten vkládá o den dříve, teď tedy v úterý, protože o den zrychlený režim zaúčtování používá HB u splátek zatím stále jen někdy). No a poplatek ani úrok generovaný poslední pracovní den měsíce (tedy v pátek) by tě pak potkat neměl, systémy HB budou kreditku s kladným či nulovým zůstatkem v poslední pracovní den měsíce (generování výpisu) brát jako daný měsíc "nevyužívanou" a tedy nezpoplatněnou a neúročenou.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Schwarzie 23. 11. 2019 21:40

Ja jsem posilal splatku na kreditku vcera (v patek) a dnes uz mi dosel mail, ze splatka prisla.
Schwarzie
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 23. 11. 2019 21:51

@minarjo a Schwarzie: dík, peníze z KK jsem si ještě nikdy na účet neposílal, nechtěl jsem zbytečně platit, proto jsem pro sichr nečekal až na středu, znající občasné prodlevy v připisování splátek a kreditku přeplatil již v pátek. Dnes (sobota) před 9 hodinou mně došel e-mail o přijetí splátky mého Hello kreditu, stejně jako píše Schwarzie.
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rufss 24. 11. 2019 04:53

To je zajimave, ja poslal splatky z HB na dve kreditky HB uz ve ctvrtek rano a take je zauctovali az v patek, v sobotu prisel email. Jako by v patek zauctovali prichozi platby za dva dny zpetne?
rufss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MirekM. 24. 11. 2019 08:14

Asi měl pracovník HB, co připisuje platby na KK ručně, ve čtvrtek ŘD. :-)
MirekM.
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka