Hello bank!

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 24. 11. 2019 09:27

Slavili Beaujolais nouveau 2019 ;-)
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 24. 11. 2019 10:04

U HB stále platí zaúčtování splátky kreditky v režimu D+0 NEBO D+1 od příchodu splátky na sběrný účet, a to dle toho, zda je zrovna aktivní zrychlený režim přípisu splátky, který je už mnoho měsíců v testovacím režimu. Schwarzie měl tedy štěstí na zrychlený režim. Zobrazení splátky v online bankovnictví a navýšení zůstatku kreditky je pak druhý den ráno po zaúčtování, tedy D+1 nebo D+2 (a to klidně i o víkendu, zatímco zaúčtování jen pracovní dny, tedy o platbě zaúčtované v pátek se lze z IB či Smartbankingu dozvědět v sobotu po ránu, kdy se i navýší zůstatek).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 24. 11. 2019 17:49

Hello Bank opět pobavila... U platby z čerpací stanice Eurobit se mně skví logo OBI... Njn, on je ve slově "Eurobit" řetězec "obi" :-D.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 24. 11. 2019 18:30

A divadlo byla zase drogerie DM. Jednoduchý algoritmus po písmenech. Technologická vyspělost opravdu není silnou stránkou HB...
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Urokovy turista 24. 11. 2019 20:23

minarjo> "... nebo pro větší klid klidně i dříve vlož na účet kreditky tolik, aby byl zůstatek v pátek odpoledne stejný nebo raději i mírně vyšší než úvěrový rámec... " Proč "MÍRNĚ" vyšší? To nemůže být libovolně vyšší? Předplatit o hodně, aby člověk koncem měsíce mohl v klidu kreditkou platit..
Urokovy turista
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 24. 11. 2019 21:42

Samozřejmě může být přeplatek i hodně. Přesně z tohoto důvodu to dělám taky. Pokud někdo píše o mírném přebytku, pak toto holt nepotřebuje a má na mysli především to, že kreditka je úvěrový produkt.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 25. 11. 2019 12:45

Ještě jeden dotaz po stránce přeplatku KK v okamžiku vystavení výpisu: GBiT jako přeplatek se počítá dnem zjevení v IB KK s textem "platba katrou" nebo až za nějaký den, kdy se změní text u GBiTu na "vrácená paltba kartou"?
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 25. 11. 2019 23:30

@MirekM:
A není to u HB jedno? Karetní vratky nemají na odměnu vůbec žádný vliv, takže to tě tolik trápit nemusí :). Pokud ti ale jde o to, kdy se navýší zůstatek z vratky, tak jsi jistě už sám vypozoroval, že to je hned, jak se vratka (ještě ve stavu Nezaúčtováno) zobrazí v historii plateb. Já ale vždy raději na přelomu měsíce dostávám kreditku do plusu normální splátkou převodem, protože na vratky (z Gbit i jiné) není spolehnutí, kdy se provedou. Většinou to je už za 1-3 dny od zadání Gbit, ale rekord byl i 14 dní :) (a v jednom případě jsem musel u Curve úspěšně reklamovat, viz zde nedávno).

-- 25. 11. 2019 22:37 --

@Urokovy turista:
Osobně Hello kreditku přeplácím maximálně o 2-4 tisíce Kč, tedy jen o částku, co mi tam stačí na přelomu měsíce mezi splátkou a generováním výpisu, aniž by byl čerpán úvěr. Důvody mám dva: jednak proč HB nechávat bezúročně víc, hlavně ale jsem zde nebo i jinde četl, že Hello bank nemá moc ráda větší a hlavně hodně dní či dokonce týdnů souvisle trvající přeplatky. Pak se totiž může banka rozhodnout vrátit vám takto déle trvající přeplatek složenkou, což je zpoplatněno (Položka úvěrového ceníku "Poplatek za vrácení přeplatku poštovní poukázkou" za 100 Kč). Tak to někdo psal, že se mu to stalo, když byla kreditka cca 2-3 týdny souvisle v plusu (a to jednotky tisíc). Proto se snažím, aby v plusu ta moje byla vždy maximálně týden, a to tedy na přelomu měsíce pro generování výpisu. Detaily, kdy a jak banka přeplatek vrací sama, nebo o tom informuje, jsem radši nezkoumal :).
Naposledy upravil minarjo dne 25. 11. 2019 23:48, celkově upraveno 4
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 25. 11. 2019 23:40

ohledně Autoasistence (viz podmínky) - nikde tam nevidím zmíněno, že by ta asistence byla poskytována pouze na auto pojištěného. Takže by se to mělo vztahovat na cestování jakýmkoliv osobním autem, pokud správně chápu, ve kterém, nebo jeho bezprostřední blízkosti, se pojištěný nachází. Takže třeba půjčené, nebo kde jede jako spolujezdec. Přehlídl jsem něco?
Zvažuju jestli pojištění auto nebo domov, zvolit je třeba do konce listopadu.
V profilu kódy AliExpress US $19, Curve 5 GBP, ExpoBank, Revolut, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 26. 11. 2019 09:17

@minarjo: Navýšení zůstatku na KK po příchodu GBiTu jsem si samozřejmě všiml. Meměl jsem ale odzkoušeno, jestli se toto nezaúčtované navýšení zahrnuje při generování výpisu nebo se do výpisu započítává až ve stavu zaúčtováno. Proto ten můj předchozí dotaz.
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 26. 11. 2019 14:21

Splácím kreditku vždy poníženou o maximální bonus a nestalo se mi, že by to nestačilo, abych neplatil za vedení.
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 26. 11. 2019 14:30

@MirekM: Právě i z tohoto důvodu já v závěru měsíce gbit už nedělám (poslední nejdéle kolem 20.) a udělám to raději v měsíci dalším. Na vratku z Gbit či jinou na konci měsíce fakt raději nespoléhej, do měsíčního výpisu se logicky dostanou jen položky zaúčtované. Zůstatek kreditky já osobně vždy raději navyšuji klasickým převodem. Když by pak po zaúčtování vratky byl zůstatek (přeplatek) zbytečně vysoký (tedy že by nebyl brzy vyčerpán běžnými platbami kreditkou), není problém si převodem z účtu kreditky část z přeplatku (nebo celý přeplatek) zdarma převést jinam.

@dr._lukas: Ano i na připsanou odměnu lze pohlížet jako na splátku kreditky, no ale kdo by na splátku dal jen tak tak hraniční částku, pak by třeba nemohl poslední pracovní dny měsíce kreditku použít (aby zaúčtovaný zůstatek neklesl pod rámec a neplatil poplatek vedení). Proto raději ty 2-4 tisíce vždy přeplatím a mohu bez obav do této hranice kreditku používat i poslední 3 pracovní dny měsíce (po odeslané splátce).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod drpatrik2 26. 11. 2019 22:50

Máte někdo už novou Datart kreditku? Jaké jsou podmínky k té vratce 5% v Datart? https://www.datart.cz/novinky/sluzby-ca ... kartu.html
drpatrik2
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 26. 11. 2019 23:13

Pokud je to jako u Euronics karet, tak 5% max. 500 Kč měsíčně. Ale jelikož s cobrand partnery Hello bank vždy uzavírá smlouvy na rok a od 1.1. se tak většina nabídek může měnit, je dobré počkat, s čím od ledna 2020 přijdou. Tím že Hello snižuje strop odměny ze všech nákupů z 500 na 150 Kč, tak u těchto odměn to může být podobně :(
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod nikko 27. 11. 2019 01:08

minarjo píše:Pokud je to jako u Euronics karet, tak 5% max. 500 Kč měsíčně. Ale jelikož s cobrand partnery Hello bank vždy uzavírá smlouvy na rok a od 1.1. se tak většina nabídek může měnit, je dobré počkat, s čím od ledna 2020 přijdou. Tím že Hello snižuje strop odměny ze všech nákupů z 500 na 150 Kč, tak u těchto odměn to může být podobně :(

Hello bank snižuje strop odměny 1% ze všech nákupů kreditkou z 500 na 150 Kč měsičně? Kde k tomu prosím najdu bližší info?
Děkuji :-)
nikko
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka