Hello bank!

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dr._lukas 7. 1. 2020 19:26

Pabloson píše:drkarel: priznejme si to uprimne... po tom co tu ctu, se na nektere cleny zdejsiho fora s jakoukoli dobre minenou pomoci/radou priste pekne z vysoka vy.eru a necham si to pro sebe a moralizujicim clenum udelam tuuhle

jinak sem si vsiml ze tu nejvic plna usta "slusnosti" ohledne zverejneni pracovniho kontaktu maji ti co uz svoji kartu doma maji a kterym nevadi slusne obchazet nektera pravidla a zneuzivat jiste benevolence v jejich nastaveni.

Naprostá pravda, někteří jsou tady větší pravdoláskaři, než byl Havel, ale ve skutečnosti jsou to ještě větší kokoti než je Zeman :-D .
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 7. 1. 2020 21:18

Plošně? Jakože my jsme tady majorita všech HB karet? Ale no tak...
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 7. 1. 2020 23:40

Plošně v žádném případě! Oni ví o kom je řeč.
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 8. 1. 2020 00:46

wit.cz píše:Plošně? Jakože my jsme tady majorita všech HB karet? Ale no tak...
Když karet E.ON bylo „pár desítek“, se zakládáním Mototechen byly daleko větší problémy, a na tu stránku na mototechna.cz z domovské stránky vůbec neumím najít, je docela dobře možné, že my tady jsme naprostá většina držitelů i žadatelů o zrovna tento typ karty.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 8. 1. 2020 01:08

Google mi to našel, ale jak to najde nový návštěvník? Na https://www.mototechna.cz/financing-new , https://www.mototechna.cz/financovani-vozu ani https://www.mototechna.cz/benefity to není.

Samozřejmě je možné, že jsem něco jasného přehlédl...
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 8. 1. 2020 01:33

jinak pokud někdo hleda puvodni příspěvek od Pablosona, tak si dejte vyhledat třeba v google "Šimon hellobank" vcetne " a otevřete si odkaz z archivu googlu.

ja mu tedka psal s zadosti o pomoc, protože zatím zadnou ofiko zpravu jsem nedostal, jak postupovat od banky.

můžete prosim nahlásit na googlu at to smažou? nenasel jsem nikde zadny formular na smazani když je to teda osobní konktakt a Pabloson to vynesl ven, ikdyz v zapati stranky mailu to jiste bylo osetrene ze se to vynášet nesmit.
evelista
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 8. 1. 2020 05:55

fc70 píše:
wit.cz píše:Plošně? Jakože my jsme tady majorita všech HB karet? Ale no tak...
Když karet E.ON bylo „pár desítek“, se zakládáním Mototechen byly daleko větší problémy, a na tu stránku na mototechna.cz z domovské stránky vůbec neumím najít, je docela dobře možné, že my tady jsme naprostá většina držitelů i žadatelů o zrovna tento typ karty.

Původně jsem učinil podobnou úvahu, ale mohlo by to být jiné, protože u E.ON to byla poměrně nesouvisející služba (na elektřinu si asi nikdo úvěr nebere), ale auta si na úvěr lidi berou a k tomu dost možná dostanou automaticky kreditku, stejně jako u alzy, Datartu, Euronicsu apod.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 8. 1. 2020 12:31

Těch karet je poměrně víc. Mototechna KK je vydávána už od roku 2012, původně skutečně výhradně k nákupu auta. Jako další benefit kromě bonusu na benzín byla sleva na nákup dalšího vozu, což zůstalo. Karta byla aktivně nabízena. Výraz “plošně” jsem použil nepřesně, vhodnější by bylo ve větší míře přesahující jednotky případů a původní záměr poskytnout exkluzivní benefit pro komunitu banky...
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pabloson 8. 1. 2020 19:34

evelista: v zapati mejlu to jak uz sem drive psal osetrene nebylo(kdyby ano tak bych to sem nedaval) a vzaroven jsem si pred postnutim overil postizitelnost/legalnost postnuti predmetneho kontaktu... takze slova urcite to bylo osetrene si laskave nech od cesty, kazdopadne jestli neveris muzu sem postnou screen celeho mejlu :-D
jinak dat sem navod jak to zase najit, po tom co sem to nechal odstranit, rict ze si to pouzil a pak hned jednim dechem zadat o smazani... to jako vazne? ;-)
Naposledy upravil Pabloson dne 8. 1. 2020 19:44, celkově upraveno 1
Pabloson
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dr._lukas 8. 1. 2020 19:43

Pro ty méně odvážné sem postuji screen z veřejně přístupného google vyhledavače na pracovní email zaměstnance hello bank :-D
Přílohy
CDFC8D93-6D85-4B83-BFC0-21F7977913BF.jpeg
Naposledy upravil dr._lukas dne 8. 1. 2020 19:46, celkově upraveno 1
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 8. 1. 2020 19:49

Hmm, tak to seš frajer. :D Vědomí, že náš národ má takové hrdiny mě vyloženě uklidňuje.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 8. 1. 2020 19:59

minarjo píše:Také jsem před tímto hromadným konvertováním kreditek na Mototechnu skrz pracovníky HB, tedy bez účasti Mototechny, varoval. A to ani ne tak kvůli zde uveřejněnému kontaktu na konkrétní osobu z HB (ale pravda, to se prostě nedělá), ale hlavně kvůli tomu, že tento postup se přeci musí silně nelíbit samotné Mototechně! Si představte, že byste v roli majitele firmy s nějakou bankou uzavřeli smlouvu, která vám může zvýšit prodejnost díky úvěrování výměnou za váš benefit. A najednou daná banka by daný úvěrový produkt sjednávala za vašimi zády bez nutnosti návštěvy vaší pobočky, přesto byste byli nuceni i takovým "klientům" (kteří u vás nikdy nebyli a nic nekoupili) daný benefit poskytovat (zde sleva na benzín). To by Mototechna mohla za chvíli také smlouvu s HB vypovědět, když by to zjistila, že je to masové. Tomu se myslím hlavně snaží HB zabránit, aby partnerství s Mototechnou udržela.

Taky mi zveřejnění interního kontaktu přijde hodně přes čáru, takže mě ani nenapadlo, to využít, i když by se na benzín hodila.

Co se týká obcházení AAA... Pokud nemáš interní informace, kdo tu slevu na benzín financuje, tak nelze jednoduše předpokládat, že AAA. Klidně to může být i Hello bank, jako odměna za to, že AAA distribuuje její úvěrový produkt. A já bych i tipoval, že to tak je, že HB platí benzín a AAA poskytuje tu slevu na auta. Pokud by AAA platilo slevy na benzín, tak by jim to Hello musela nějak přeúčtovávat a těžko by to AAA mohly nějak kontrolovat. Ale hlavně, proč by někomu, kdo už u nich auto nakoupil, v podstatě neomezeně přispívali na benzín? To nedává moc smys a mohlo by se hodně nevyplatit... Jen HB má motivaci, aby získala klienta a ten tartu používal. A jen HB má případný zisk z používání KK. A za zisk nových klientů přes AAA ji to může stát, dát slevu navíc, a může se to i vyplácet. A třeba pak naoplátku AAA nedostává provizi za prodej karty, nebo jen něco málo. Pro AAA je ta karta se slevou na benzín jako dobrý argument pro prodej. Ale aby nesli dlouhodobě náklady na slevy za benzín, to moc smysl nedává. Žádný zisk by jim to už negenerovalo, jen nekontrolovatelné náklady. Naopak HB by zisk z kreditek mít měla.
Markil
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 8. 1. 2020 20:26

Jenom příklad k tomu, jak klientům pomůže získat údaje k lidem, kteří se v teple kanceláře nakonec smějí, jací jsme my zákazníci kreténi.
Celý podzim jsem reklamoval vadný gamepad k xboxu, který jsem koupil v O2. 2x ho pracovník zaslal do servisu Microsoft se špatně vyplněným kódem k opravě. Muselo se totiž posílat celé balení a tak mi v servise v Německu vesele resetovali xbox a na to co jsem požadoval opravit/vyměnit nebrali zřetel. V mezidobí, kdy to dotyčný takhle zkryplil jsem poslal gamepad samostatný, který po 14dnech vrátil s tím, že ho beze zbytku balení do Microsoftu neodešle. Až email, který nebyl údajně nikdy k dispozici, který jsem nakonec od “rozumného” zaměstnance nakonec dostal, pomohl. Poslal jsem mu vyjádření a pak teprve pochopil, že nejsem jeden z těch, kterým bude srát na hlavu a okamžitě zařídil dodání nového kusu za ten vadný. Samozřejmě jsem si popovídal i s infolinkou Microsoft, ale tam jsem po padesáti minutách pochopil jen to, že dotyčný z O2 je lama a všechno udělal špatně.
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 8. 1. 2020 22:22

evelista píše:jinak pokud někdo hleda puvodni příspěvek od Pablosona, tak si dejte vyhledat třeba v google "Šimon hellobank" vcetne " a otevřete si odkaz z archivu googlu.

Pabloson píše:evelista: v zapati mejlu to jak uz sem drive psal osetrene nebylo(kdyby ano tak bych to sem nedaval) a vzaroven jsem si pred postnutim overil postizitelnost/legalnost postnuti predmetneho kontaktu... takze slova urcite to bylo osetrene si laskave nech od cesty, kazdopadne jestli neveris muzu sem postnou screen celeho mejlu :-D
jinak dat sem navod jak to zase najit, po tom co sem to nechal odstranit, rict ze si to pouzil a pak hned jednim dechem zadat o smazani... to jako vazne? ;-)

jiste nechci abys mel gdrp problémy ze ses sem hodil citlivou věc zamestnance banky, ja jsem na google malej pan jen jsem služebníček, který ukazuje na možnosti.
Naposledy upravil evelista dne 8. 1. 2020 23:15, celkově upraveno 1
evelista
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka