Hello bank!

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 3. 2. 2020 23:02

A1rh- píše:ten gbit z Hello je třeba udělat, až je skutečně platba ve stavu zaúčtováno? Mám jeden nákup+CB z Penny z 1.3. (sobota), nyní 3.3. je stále nezaúčtován. Tzn. že gbit v této chvíli by zrušil odměnu?

Nemusíš rozhodně čekat na zaúčtování. Abys měl úplnou jistotu, že Curve neprovede smazání původní blokace, ale skutečně původní zaúčtuje a k tomu vytvoří vratku, zadávej Gbit nejdřív 24 hodin od transakce (toto je bezpečné i přes víkend). To už je z mého sledování skutečně bezpečná doba-naopak Gbit jen jednotky hodin po transakci může jen zrušit na původní kartě blokaci.
Mimochodem, na Hello kreditce už to dávno zaúčtované nejspíš bude (Curve transakce se typicky zaúčtují nejbližší pracovní den). No ale aktualizace transakcí a zůstatku (třeba o splátky) se u HB pro IB/SB jak známo provádí přes noc, takže se o tom zaúčtování dozvíš až zítra :)

-- 3. 2. 2020 23:08 --

@MP007:
Ano, cashback je sice (oproti výběru z cizího bankomatu) bez poplatků za výběr, jak uvádí reklama z výpisu, ale určitě nespadá do bezúročného období! Tedy při potřebě využít celé bezúročné období by částka CB byla úročena. Při využití známé, zde 100x opakované finty včasnějšího vyrovnání dluhu u Hello kreditek úrok nebude žádný.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 4. 2. 2020 12:27

Kreditka Mototechna nemá kurzy asociace MC tak, jak to mají ostatní kreditky HB?
Platil jsem v Anglii 42,13 GBP, což je podle MC 1269,43 Kč, odečteno však 1274,46 Kč , což je o 0,4% víc.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 4. 2. 2020 14:00

To mi nepřijde moc pravděpodobný. Nemůže to být spíš datum transakce x datum zaúčtování?
jir.vesely
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lafayette16 4. 2. 2020 14:47

Překvapilo mě to. Kontroloval jsem datum zaúčtování v HB 3.2.2020 - stejné datum v kalkulačce Mastercard. Rozdíl je (skoro) přesně 0,4% - to se mi zdá podezřelé.
Transakce provedená 1.2.2020, blokace na částku nižší, už to je divné, blokace se většinou provádějí přesně v kurzu asociace. Když se podívám u MC na kurz GBP/CZK, tak naopak mezi sobotou a pondělkem koruna mírně posílila, takže kurz při zaúčtování by měl být o maličko výhodnější a výsledná odečtená částka o maličko nižší než ta zablokovaná.

Nezměnila HB náhodou potichu kurzy obecně? Nemají třeba MC+0,4% ??
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 4. 2. 2020 15:06

reklamuj a uvidíme ..
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 4. 2. 2020 15:22

Zajímavé - kurz i částka přesně odpovídají datu 1.2. , tedy datu provedení transakce, nikoliv datu zaúčtování. Opravdu to vyjde na halíř přesně.

To hned vyvolává několik otázek - opravdu HB bere kurz v den provedení transakce (a nikoliv při zaúčtování)?

A kde se vlastně vzal ten kurz, který použili pro blokaci toho 1.2.? Proč byl nižší?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 2. 2020 15:26

Blokaci můžou dělat nějakým "technickým" kurzem, třeba ČNB nebo podobně. Je skoro pravidlem, že blokace je nižší, než skutečně stržená částka
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod fc70 4. 2. 2020 15:36

Lafayette16 píše:To hned vyvolává několik otázek - opravdu HB bere kurz v den provedení transakce (a nikoliv při zaúčtování)?
Mají to tak dělat až od nových podmínek k 11. 3. (zřejmě kvůli regulaci DCC, aby mohli zobrazovat/zveřejňovat kurzovou marži vůči ECB).
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 4. 2. 2020 15:40

Z mých zkušeností je to přesně tak, jak vyplývá z vašich zpráv, pánové. Při platbě se použije nějaký "technický" kurz. Je to asi i kvůli tomu, že Mastercard vydává kurz na den až odpoledne amerického času, tj. myslím v 19 nebo 20 našeho času. Finální výsledek se dělá z kurzu pro den transakce.
jir.vesely
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lafayette16 4. 2. 2020 15:40

fc70 píše:
Lafayette16 píše:To hned vyvolává několik otázek - opravdu HB bere kurz v den provedení transakce (a nikoliv při zaúčtování)?
Mají to tak dělat až od nových podmínek k 11. 3. (zřejmě kvůli regulaci DCC, aby mohli zobrazovat/zveřejňovat kurzovou marži vůči ECB).

Aha! Tak evidentně to HB dělá už teď (minimálně od 1.2.2020).
Ale v tom případě by měli blokovat stejnou částku, neboli skutečně zaúčtovaná částka by se neměla lišit od té zablokované. (nebo to není součástí té regulace?)
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 4. 2. 2020 15:43

Ta regulace je o transparentnosti poplatků, o blokacích nemluví.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 4. 2. 2020 16:01

fc70 píše:Ta regulace je o transparentnosti poplatků, o blokacích nemluví.

Tak proč to má vliv na to datum kurzu?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 4. 2. 2020 16:05

Pánové, vždyť Hello bank při cizoměnové platbě vždy (i dřív, minimálně poslední rok a půl, co jejich kreditku mám) používala kurz MasterCard ze dne PROVEDENÍ transakce (když je to víkend, tak nejbližší denní kurz), nikoliv ze dne zaúčtování, jak to dělá většina jiných bank. To tedy není nic nového, ty zmíněné podmínky od toho března.
A jelikož, jak přede mnou už zcela správně píše @jir.vesely, není během dne kurz od asociace MasterCard na daný den ještě známý, je blokace v takovém případě zatím neznámého MC kurzu prováděna jiným, "pomocným" kurzem. Asociace MasterCard skutečně kurz daného dne zveřejňuje na svém webu až navečer, tak to platí "odjakživa". Mám proto vypozorováno, že platba Hello kreditkou provedená od rána do odpoledne (tedy v době ještě neznámého MC kurzu pro daný den) využije pro blokaci pomocný kurz a pak zaúčtuje kurzem MC ze dne provedení. Pokud ale platbu Hello kreditkou provedete až později večer, když už je kurz MC na daný den známý, tak blokace už je přesná tím MC kurzem (pomocný není třeba), tedy při zaúčtování se částka už pak nijak nezmění.
Naposledy upravil minarjo dne 4. 2. 2020 16:19, celkově upraveno 4
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 4. 2. 2020 16:09

MP007 píše:Prozatím ano, mělo by, jen jsem to tu nechtěl rozvádět.

Presne tak i u vyberu z atm, vyzkouseno 2x po sobe v mesicich kdy jsem potreboval nutne to vybrat.
kk vybrakoval jsem cca 50k nekdy kolem 9 - 12tyho, pak to vratil nekdy kolem 25 - 28 zpet. Kontroloval jsem vypis a cajk ;-)
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 4. 2. 2020 18:47

Pořád je lepší, že banka zobrazuje aspoň ty blokace, nemusela by ani to a bylo by to formálně v pořádku (i takové produkty už na trhu byly - debetka Axa Bank, UCB před x lety u kreditních karet blokace taky neměla, Diners Club je nemá dosud)...
fremantle
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka