Hello bank!

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jir.vesely 29. 2. 2020 12:46

Tohle mě taky zajímalo, tak jsem taky udělal test a taky můžu potvrdit, že to mám započítané. Jak to teda funguje? Podle nějakého MCC? Že to není podle názvu transakce mi došlo už dřív a proto jsem věřil, že to půjde i přes curve...
jir.vesely
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 29. 2. 2020 13:07

jjen pokud by se s Mototechnou častěji platilo na MOL, tak je škoda nemít ji v Pricelessspecials a s použitím CRV nedostaneš ty další 3%.
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 29. 2. 2020 13:36

Jo, na tohle je třeba dávat bacha. Na MOL rozhodně platit přímo mototechnou a mít jí v priceless. Benzín tam sice neberu, ale i na občerstvení na cestách je tohle celkem dobrá sleva.
jir.vesely
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 29. 2. 2020 17:25

A dneska teda vůbec nemůžu zaplatit mototechnou přes curve. Zkoušel jsem i změnit limit pro internetový platby, jak občas pomůže, ale nic... Někdo další, komu se to děje?
jir.vesely
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 29. 2. 2020 18:57

jir.vesely píše:Jo, na tohle je třeba dávat bacha. Na MOL rozhodně platit přímo mototechnou a mít jí v priceless. Benzín tam sice neberu, ale i na občerstvení na cestách je tohle celkem dobrá sleva.

tak nejlepší sleva je pokud možno nekupovat jídlo a pod. 2x dráže na benzince :-) Snad kafe si lidi u MOL chválí a jinde ti ho moc levněji nedají. Nebo u Shell v NMNM dávali za natankování 30l polívku nebo kafe.
V profilu kódy AliExpress US $19, Twisto 300 Kč, Richee 300 Kč, Curve 5 GBP, ExpoBank, Revolut, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lenka_2 29. 2. 2020 20:32

slavo963 píše:
Lenka_2 píše:Kapříci připluli. I za Revolut. :-)

Nabito pres Curve, nebo naprimo?

Přes Curve. Ale to by nemělo hrát roli, MCC se předává.
Lenka_2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Schwarzie 29. 2. 2020 20:47

HB mne udivila rychlosti vypisu z kreditky. Uz je v IB.
Schwarzie
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 1. 3. 2020 10:49

dnes udelal CB v Penny s HB kreditkou...to jako dostanu vratku i z CB? Protoze to vypada jako jedna platba. Od kdy to tak maji a proc jsem o tom nevedel ? Stejne tak s nabitim Revolutu, to od kdy funguje(opet?) :D
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 3. 2020 11:56

Počkej si na zaúčtování, pak se ti to nejspíš rozpadne na dvě platby, a to s velkou pravděpodobností (nezkoušel jsem CB s Hello v Penny nikdy napřímo, ale je to tak třeba při využití CB s Hello v Albertu, byly zde kdysi screeny ze zaúčtování). Tedy CB by pak měla figurovat jako hotovostní operace, bez odměny, zvlášť. Z blokace před zaúčtovaním nepoznáš fakt nic. Stejně to dělá třeba i Equa bank (transakce jejich kartou s CB se rozpadne na dvě taky až se zaúčtováním).
A pokud se to opravdu rozpadne na dvě platby jak se domnívám (určitě sem dej vědět, zaúčtování bude odhaduji v úterý), tak pozor na úrok! Hotovostní výběr se v HB úročí hned, musíš tedy mít na konci března splaceno nebo i přeplatek, aby nebyl úrok účtován.
A příště (pokud k oddělení CB hotovostní částky fakt dojde) to obejdeš snadno tím, že v Penny použiješ ne Hello kreditku napřímo, ale kartu Curve s podkladovou Hello (či jinou vracecí kreditkou) - pak to je za celou částku. Curve to nechává v kuse i s CB, stejně jako některé české banky, každá banka to má jinak, no. Akorát při využití Curve v Penny terminálu pozor na to že je britská, tedy na nutnost odmítnout DCC do GBP před zadáním PIN, typicky u současných Penny terminálů přes klávesu F4=CZK, až se to na displeji nabídne (zvolení F1=GBP by pro tebe znamenalo ztrátu z DCC klidně i 5-10%).

K nabití Revolutu: to je asi jen měsíc staré, Revolut dobití má nově jiný MCC kód (už ne 6012, který většina bank pro odměny blokuje). Tedy než se banky adaptují (třeba RB už je adaptovaná i na nový MCC), tak to zatím lze.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 1. 3. 2020 12:16

Za jak dlouhu je bezpecne penize z revolutu vratit zpatky na CZ ucet, pripadne v jake vyssi? Asi neni vhodne to poslat v jedne 50tis transakci a hned obratem?
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 1. 3. 2020 12:31

klidně
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 1. 3. 2020 12:41

Já jedu po 4500, nabít a hned vybít. Minule, když mě blokli, tak šlo vybrat kartou 4500 zdarma z bankomatu.
Naposledy upravil čulibrk dne 1. 3. 2020 12:51, celkově upraveno 1
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 3. 2020 12:49

@slavo963, a proč 50k, když od ledna je odměna u Hello kreditky zastropována na 150 Kč, tedy z plateb do 15k? :). Pokud myslíš maximalizaci na dvou různých kreditkách (nejspíš ti jde o kombinaci 15k HB+35k ČS, která se na první pohled nabízí), tak zde bych byl obzvláště opatrný. Jak už v Revolut vlákně dřív někdo psal, Revolut je obzvlášť citlivý na větší dobíjení ze dvou či více různých karet, to pak pro podezření jejich fraud-monitoring blokuje účet "ochotněji" a dřív, obdobně jako ve své době Paysend při křížení karet a větších objemech.
Osobně Revolut nechci moc dráždit, v zahraničí se mi může na kurzy i převody hodit, takže můj měsíční obrat u nich bývá v ČR spíš jen do 10k (kolem 4000 Kč jde ven z ATM, zbytek převody nebo i menší platby).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 1. 3. 2020 13:07

maximálně Tě bloknou, doložíš příjmy a pak už můžeš takové částky posílat běžně
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 1. 3. 2020 14:37

mne uz kontrolovali 2x, tak snad daji pokoj, vzhledem byvalym obratum, jsou 50k drobne...ale bude to mene, protoze vlastne HB vraci uz jenom 150kc
slavo963
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka