Hello bank!

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Lafayette16 2. 3. 2020 12:22

V appce, ale nefunguje mi ani normální internetové bankovnictví na jejich webu.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 2. 3. 2020 14:03

minarjo píše:První aktivace přes bankomat bývá většinou jistější, to platí u většiny bank obecně. Není nutné vybírat hotovost (tak, aby bankomat peníze skutečně vydal), stačí přes menu bankomatu provést aspoň jednu z těchto 3 operací, přičemž tu první provede téměř každý:
1) změnit PIN, to kartu také plně aktivuje a stejně si většina lidí ten bankou přidělený PIN mění, na nějaký co si lépe zapamatuje.
2) dotaz na zůstatek, to už ale může být u některých bank zpoplatněné (např. 9 Kč u Equa, u HB teď z hlavy nevím)
3) zadat normálně výběr, ale schválně navolit takovou částku, která dostupná na kreditce prostě není (klidně řádově desítky tisíc Kč), nebo která je přes limit u karty nastavený. Transakce bez nějakých nákladů neproběhne z důvodu Nedostatečný zůstatek/limit, ale karta i takovou transakcí bude aktivována (bude aktivován čip použitím PINu a jeho online ověřením).

Já mám jinou zkušenost, i po změně PIN přes bankomat nebyla kreditka Cetelemu plně aktivní, musela se provést kontaktní transakce přes terminál, aby s ní šlo platit na internetu.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 2. 3. 2020 14:17

suram píše:musela se provést kontaktní transakce přes terminál, aby s ní šlo platit na internetu.

Teda u každé normální karty funguje placení na internetu bez ohledu na aktivaci nějakého čipu, ono to s tím taky absolutně nesouvisí (ta aktivace je pro bezkontaktní platby).
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto, Curve, Expobank, Equa bank, Revolut, TransferWise, WorldRemit, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 3. 2020 14:22

U více karet více bank se mi stalo, že byla nutná kontaktní transakce (výběr z bankomatu, dotaz na zůstatek, kontaktní platba v obchodě), než začaly fungovat bezkontaktní a internetové platby. Naopak bych řekl, že to je normální a jde o bezpečnostní opatření.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod A1rh- 2. 3. 2020 14:25

bodyczech píše:... Já mám na výpisu jen platby zaúčtované 27.2. a 28.2. celkem za asi 2,000, ale platby z 27.2. jen za 150 a ty jsou pod limitem 500, takže se z nich odměna nekoná a ty zbylé tedy se snad započítají příští měsíc...

Odkdy není za platby KK Hello pod 500 Kč počítána odměna 1% ? Nejsem si vědom, že bych to v nějakých podmínkách četl. Díky.
V profilu kódy AliExpress US $19, Curve 5 GBP, ExpoBank, Revolut, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 2. 3. 2020 14:36

Co si pamatuji, není odměna počítána, pokud platby nedosáhnout za zúčtovací období 500,-.

Mmch, speciální vratka na KK Moto se asi počítá jinak (z jednotlivé platby se zaokrouhlením dolů?)než standardní vratka (ze součtu plateb), protože mi to na 3 platbách vychází o 2 Kč méně.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod fanyn3 2. 3. 2020 14:45

Lol Phirae píše:
suram píše:musela se provést kontaktní transakce přes terminál, aby s ní šlo platit na internetu.

Teda u každé normální karty funguje placení na internetu bez ohledu na aktivaci nějakého čipu, ono to s tím taky absolutně nesouvisí (ta aktivace je pro bezkontaktní platby).

Nevím o jaké normální kartě píšeš, ale HB karty mají limity net plateb na nule, takže dokud není karta
aktivní, nemůžeš limit změnit a tím ani on-line platit.
fanyn3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jir.vesely 2. 3. 2020 14:56

drkarel píše:Co si pamatuji, není odměna počítána, pokud platby nedosáhnout za zúčtovací období 500,-.

Mmch, speciální vratka na KK Moto se asi počítá jinak (z jednotlivé platby se zaokrouhlením dolů?)než standardní vratka (ze součtu plateb), protože mi to na 3 platbách vychází o 2 Kč méně.

Tak tohle mě pobavilo, protože mně to tenhle měsíc taky vyšlo o 2 Kč víc než jsem dostal :)
jir.vesely
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 2. 3. 2020 14:57

fanyn3 píše:Nevím o jaké normální kartě píšeš, ale HB karty mají limity net plateb na nule, takže dokud není karta

No píšu o normálních bankách. O bance, kde si klienti mění limit nefunkční karty hackováním zdrojáku stránky v developer tools starého Firefoxu, aby kartu zase zprovoznili, řeč vážně nebyla. Máňa mi říkala, že to není směroplatný. :mrgreen:
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto, Curve, Expobank, Equa bank, Revolut, TransferWise, WorldRemit, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Diskutér

Odeslat příspěvekod Alli999 2. 3. 2020 15:02

Šla vám přidat Moto KK do revolutu? Předtím jsem tam měl EON kk a bylo to bez problému. teď mi nová karta nejde přidat, vždycky je ta ověřovací transakce (1kč) zamítnutá. Nevzpomínám si, že by bylo potřeba někde něco extra povolovat...
Alli999
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fanyn3 2. 3. 2020 15:09

Lol Phirae píše:
fanyn3 píše:Nevím o jaké normální kartě píšeš, ale HB karty mají limity net plateb na nule, takže dokud není karta

No píšu o normálních bankách. O bance, kde si klienti mění limit nefunkční karty hackováním zdrojáku stránky v developer tools starého Firefoxu, aby kartu zase zprovoznili, řeč vážně nebyla. Máňa mi říkala, že to není směroplatný. :mrgreen:

Vlákno Hello? :hm

-- 2. 3. 2020 14:10 --

Mám čerstvou zkušenost při aktivaci Mototechny, přesně jak píše osobně.
Nejdřív úspěšná změna PINu v ATM, karta zůstala neaktivní.
Druhý den po kontaktní platbě (s novym PINem) už byla karta aktivní.

Takže bod 1) minarjo vyzkoušenej nemá :pozor
fanyn3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bodyczech 2. 3. 2020 15:26

A1rh- píše:
bodyczech píše:...platby z 27.2. jen za 150 a ty jsou pod limitem 500, takže se z nich odměna nekoná...

Odkdy není za platby KK Hello pod 500 Kč počítána odměna 1% ? Nejsem si vědom, že bych to v nějakých podmínkách četl. Díky.

Jak už psal drkarel, pokud v zúčtovacím období nedosáhnou platby kartou v součtu alespoň výše 500,-, není z nich poskytnuta odměna.
bodyczech
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 2. 3. 2020 16:02

jir.vesely píše:
drkarel píše:Co si pamatuji, není odměna počítána, pokud platby nedosáhnout za zúčtovací období 500,-.

Tak tohle mě pobavilo, protože mně to tenhle měsíc taky vyšlo o 2 Kč víc než jsem dostal :)

Mám to taky tak, asi o 2 (možná 3 ?) koruny míň... :-)
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 2. 3. 2020 16:28

Docela by mě ta metodika zajímala, protože z mých transakcí a bonusů za leden a únor to vypadá tak, že se započítává do základu nejbližší celý násobek 25 směrem dolů. Příklad - zaplatím 1289 Kč, započítá se 1275, zaplatím 1639, započítá se 1625. No, jedná se o drobné, tak to nemá smysl nějak řešit, ale tak ze zajímavosti jsem počítal :)

Edit: Což dává smysl - je to udělané tak, aby za každou platbu byl bonus v celých korunách. Vyřešeno :)
jir.vesely
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 2. 3. 2020 16:38

Neboli bonus za každou jednotlivou platbu zaokrouhlen na celé koruny dolů.-
Lafayette16
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka