Hello bank!

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod A1rh- 3. 3. 2020 09:26

stejně tak i s RB kartou. Přijde mi, jako by vůbec neposílali bance info, že se jedná o CB. Není možné, že by to pro ně takto mohlo být výhodnější? Prd o tom vím, ale třeba poplatek za platbu kartou ve výši 3tis. je nižší, než za zpracování CB.
V profilu kódy AliExpress US $19, Curve 5 GBP, Tipli, ExpoBank, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 3. 3. 2020 09:44

Neobjevila se nějaká další zajímavá vracecí KK?

Ten pokles na 150 Kč HB KK mě moc "nebaví". Platím s kartou více. Mototechnu mám jako druhou a tu vyčerpám zhruba obměsíc na dobití Benzina Easy karty (10 tis. Kč).

Bohužel u RB KK čekám do cca srpna až budu pro ně "nový zákazník", takže RB Mall KK si ještě zřídit "nemůžu".
Funkční odkaz pro 5 GBP na Curve, -10% na provizi na krypto Binance,15 USD na Booking.com, Interactive Brokers a 20 EUR na Degiro (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod A1rh- 3. 3. 2020 10:43

a to dobití Benzina Easy je za 4% jako platba na benzince? To mi nedošlo a je to pak ještě zajímavější k těm pokud vím cca 70 hal slevy na litr.
V profilu kódy AliExpress US $19, Curve 5 GBP, Tipli, ExpoBank, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 3. 3. 2020 11:52

A1rh- píše:stejně tak i s RB kartou. Přijde mi, jako by vůbec neposílali bance info, že se jedná o CB...

Spíš se domnívám, že terminály (ať už jejich HW nebo spíše SW), které má Penny od ČS, vůbec zkrátka CB neřeší jako samostatnou složku transakce, prostě to neoddělují (i na displeji terminálu je částka naráz). Narozdíl od terminálů ČSOB, které má Albert či COOP, kde už na displeji terminálu to je oddělené. Tedy důvod bych spíš směřoval do ČS než do Penny. Ale proč to řešit, když to takto tedy funguje, že :).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod filas81 3. 3. 2020 12:10

A1rh- píše:a to dobití Benzina Easy je za 4% jako platba na benzince? To mi nedošlo a je to pak ještě zajímavější k těm pokud vím cca 70 hal slevy na litr.

jojo, dobití takhle funguje, sleva s platbou Easy je dle benzínky a paliva - od 50,- haléřů po 1,- Kč. Mě teda většinou vyšlo levněji natankovat na ONU a koupit si k tomu ještě Eura /ty jsem pak utratil většinou v Makru, kde mají středový kurz
filas81
Nadšenec

Odeslat příspěvekod A1rh- 3. 3. 2020 13:18

na Onu kupovat Eura? Prozradíš k tomu něco, to jsou tam nějak extra výhodně?
A1rh-
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lafayette16 3. 3. 2020 13:25

Kupovat eura a platit kartou Mototechna?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod barnyss 3. 3. 2020 15:27

TANK ONO: cca před rokem platit za EURa kartou nešlo, pouze hotovost.
barnyss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Gandalf007 3. 3. 2020 17:09

Když to tu teď začnete "řešit", velmi brzy to zase zatrhnou...
Gandalf007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 3. 3. 2020 17:19

na tank ono lze kupovat eura kartou?
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 3. 3. 2020 17:47

dnes po půlnoci 3.3. (00:03) jsem dělal gbit na 13,5k z Hello jinam, teď odpoledne už vidím v pohybech zatím nezaúčtovanou vratku s včerejším datem 2.3. 23:03. Takže blesk.
A1rh-
Nadšenec

Odeslat příspěvekod filas81 3. 3. 2020 18:40

když jsem měl od Monety KK na 5 procent na benzín, tak jsem běžně kupoval na ONO, tak 700 euro a zbytek benzín/nafta. Musí zrovna mít hotovost v eurech, to ne vždy měli. Jinak problém kartou platit nikdy nebyl, jen z toho vyjel dlouhej účet jak toaleťák. Eura mají za dobrou cenu srovnatelnou se průměrnou směnárnou, já je teda většinou rovnou protočil v Makru, kde na ně pak vraceli v korunách.
filas81
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 3. 3. 2020 19:41

A1rh- píše:dnes po půlnoci 3.3. (00:03) jsem dělal gbit na 13,5k z Hello jinam, teď odpoledne už vidím v pohybech zatím nezaúčtovanou vratku s včerejším datem 2.3. 23:03. Takže blesk.

Ano, Curve avizovala i emailem, že vratky budou rychlejší. Nicméně já dělal Gbit hodinu po tobě (cca v 1:15) a tato vratka ještě v HB dnes vidět není v transakcích ani zůstatku. Tedy je možné, že Curve má o jejich britské půlnoci (1h noční našeho času) nějakou uzávěrku, vratky po ní zašle a co je byť minutku po jejich půlnoci, bude až další den. Uvidím zítra.
Jinak těch časů u transakce vratky si moc nevšímej: tam Curve do informace (a tak se to i zobrazí v historii příjemce) vždy uváděla britský čas provedení Gbit v appce, nikoliv čas, kdy vratku skutečně poslala.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod tocassido 4. 3. 2020 13:44

Mě při Gbit přes Curve na HB připsány peníze max do 1. dne.

Jinak co se týká podmínek Mototechna karty tam je vratka 1% z objemu plateb maximálně 150kč a 4% za platby paliva maximálně 500kč.

Jinak ano dá se tím nabít karta easy a pokud máš odblokovaný sortiment můžeš platit třeba dálniční známku atd.

Funguje mi to tak už dlouhý čas :)

Těch 150kč je ale dost málo, máte nějaký tip na lepší kreditku s vyšší vratkou?
tocassido
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 6. 3. 2020 11:20

K těm Curve vratkám při GBIT na Hello kreditku:
Tak dnes jsem si ověřil, že stále platí to omezení pro transakce (vratky) nad cca 100 EUR. To by mě zajímalo, zda ty platby zdržuje Curve, Hello nebo někdo mezi nimi. Konkrétně z Gbit zadaných včera večer ve stejnou dobu (kolem 20h) částky cca 1700 Kč a cca 900 Kč jsou v Hello už teď, částka 2900 Kč ale ne... Neboli stále stejné omezování rychlosti větších vratek někde v tom platebním řetězci :(.
minarjo
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka