Hello bank!

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod treborit 6. 9. 2020 11:13

Drive platilo, ze pokud jsi udelal nejake operace 31.8. , tak bez ohledu na to, jestli se zauctovaly hned ten den nebo ne , tak nechteli 50 CZK za pristaveni ramce. Dokonce slo mit uverovy ramec ponizeny o odmeny a ty to korektne doplnily ... tentokrate mi poprve nauctovali 50 CZK, prestoze vyuctovani i odmeny byly prvni (jako vzdy) polozkou v 31.8.

-- 6. 9. 2020 12:16 --

Zjednodusim to :) zatim platilo, ze posledni den v mesici nemely zadne operace vliv na uverovy ramec, odmeny a vyuctovani (napr. 0 za odeslani vypisu) byly prvni operaci dne a odmeny pripadne doplnily uverovy ramec ...
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 6. 9. 2020 11:38

To může souviset s tím, že Curve po odloučení od Wirecard výrazně zrychlila pokyny k zaúčtování transakcí. Nyní transakce přes Curve z dopolední doby (a kolem poledne plus mínus) jsou zaúčtovány přímo v den realizace, ne o den později jako dřív (a jako u jiných obchodníků). Je to vidět v datech zaúčtování u podkladových kreditek, které skrz Curve využívám. I to tedy může být důvodem, pokud jsi toho 31.8. tu transakci měl skrz Curve v první polovině dne a byla tedy tentýž den i zaúčtována s snížila ti tím účetní zůstatek (ne jen disponibilní). Probíralo se to v Curve vlákně, no a právě v souvislosti s Hello kreditkou je toto zrychlení nežádoucí. Curve se tak coby obchodník stal snad jediným (z těch co znám), který žádá zaúčtování platby přímo v den realizace, u jiných je to nejběžnější následující den, případně ještě o nějaký později (i dle času+frekvence účetní uzavírky terminálu/platební brány příslušného obchodníka).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod peliculiar 6. 9. 2020 17:54

Před pár měsíci jsem přemýšlel, že bych s KK přešel jinam a vyšlo mi, že HB by mohla být dobrá volba, jenže než jsem to realizoval, tak jsem tu četl o blíže nespecifikovaných změnách na konci září a nyní tu čtu příspěvky o naprosto chaotickém chování KK HB. To pro potencionálního nového klienta není vůbec srozumitelné.

Lol Phirae píše:Nevím, přátelé, banka, která není schopná smluvně jasně specifikovat co a kdy je úročené, se mi jeví pro jakékoliv seriozní použití jako zcela nepoužitelná... Ale tak jestli vás ta hra na překvapení při obdržení výpisu baví... :roll: :?:

fc70 píše:Ta banka to má docela jasně specifikované – na bezúročné období v podmínkách vůbec není žádný nárok za žádné situace. Poplatek se účtuje každý měsíc. Vše ostatní je navíc.

Pravda, to, že se na bezúročné období nedá spolehnout, dokud o něm v konkrétním případě nenapíšou (asi až zpětně na výpisu, že se ho tentokrát rozhodli dát), z té karty striktně řečeno dělá produkt naprosto nepoužitelný pro placení, když si nechci brát úvěr.

No ale v praxi to byl roky užitečný produkt; je na každém, jestli tu ruletu chce hrát.

goropes píše:Přestože jsem v srpnu utratil přes kreditku více jak 15 000,- Kč, dostal jsem odměnu 1% jen 95,- Kč, a to vůbec poprvé. Tak polovina plateb byla přes curve, polovina na přímo (vše běžné platby v obchodech, žádné výběry nebo převody, Revolut, apod), no a vůbec nerozumím systému, podle čeho určili, které platby na odměnu započtou, které ne.
Určitě část jsem dostal odměnu i za platby přes curve, to by jinak nevyšlo ani na těch 95, prostě nechápu. Tipuju, že září bude ještě víc zmatené...

Původní záměr byl pořídit si Curve kartu a KK mít jako podkladovou, ale vzhledem k tomu, jak Curve odmítá stále víc bank, tak jsem si říkal, že cesta nejmenšího odporu bude používat přímo KK HB, jenže z výše uvedeného se zdá, že to nemusí dávat smysl. KK nechci používat jako úvěr, ale mít možnost platit o měsíc později a ještě mít nějakou malou výhodu.

Informace o HB KK "na bezúročné období v podmínkách vůbec není žádný nárok za žádné situace" mi úplně unikla. Toto beru jako samozřejmost v případě produktu, který má být konkurenceschopný v rámci trhu kreditních karet.
Kdo má zájem o Twisto a chce bonus 300 Kč, mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Diskutér

Odeslat příspěvekod Schwarzie 6. 9. 2020 18:43

Tak ja myslim, ze platit plastovou HB KK, mit 100 Kc cisteho bonus (protoze je poplatek 50 Kc) a zaroven mit standartni bezurocne obdobi do cca 25. v nasledujicim mesici fungovat bude :-)
Schwarzie
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 6. 9. 2020 20:51

peliculiar píše:Informace o HB KK "na bezúročné období v podmínkách vůbec není žádný nárok za žádné situace" mi úplně unikla. Toto beru jako samozřejmost v případě produktu, který má být konkurenceschopný v rámci trhu kreditních karet.

WTF? Na bezúročné období je nárok v případku, že to člověk úplně zaplatí do 25. následujícího měsíce, je to v OP.
Pravý Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 6. 9. 2020 21:21

Cituj prosím konkrétní odstavec. Pokud se dobře dívám, číslo 25 se v celých podmínkách vyskytuje jen uprostřed telefonního čísla.

2.16.5 dává bance právo, ne povinnost! neúčtovat úroky.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 6. 9. 2020 21:48

Zkusil bych si pocvičit počítání s datem:
0% úrok až 55 dní na platby v obchodech.
Pravý Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 6. 9. 2020 21:56

nebo i logiku: až.. to je takové to 0 - 55?
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 6. 9. 2020 21:57

A to je v kterém odstavci kterého dokumentu? V OP revolvingového úvěru to číslo nevidím ani jednou.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 7. 9. 2020 07:23

wit.cz píše:nebo i logiku: až.. to je takové to 0 - 55?

I průměrně inteligentní šimpanz pochopí, že těch 55 dní je to v případku, kdy člověk učuní platby 1. den zúčtovacího období...

-- 7. 9. 2020 08:41 --

fc70 píše:A to je v kterém odstavci kterého dokumentu? V OP revolvingového úvěru to číslo nevidím ani jednou.

Informace na webu nestačí?
Pokud stihnete vrátit vaše platby za nákupy v tzv. bezúročném období, tedy do 25. dne následujícího měsíce, nic za to neplatíte.
Nevyužijete-li bezúročné období, nic se neděje, svoji útratu pak budete splácet pravidelnými měsíčními splátkami vždy k 17. dni v měsíci.
Pravý Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 7. 9. 2020 07:46

Psal jsem
fc70 píše:na bezúročné období v podmínkách vůbec není žádný nárok za žádné situace. Poplatek se účtuje každý měsíc. Vše ostatní je navíc.
Netvrdil jsem, že to není na webu. Jestli to na webu stačí, je jiná otázka.
No ale v praxi to byl roky užitečný produkt; je na každém, jestli tu ruletu chce hrát.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 7. 9. 2020 07:58

Pravý Tomáš Marný píše:WTF? Na bezúročné období je nárok v případku, že to člověk úplně zaplatí do 25. následujícího měsíce, je to v OP.

Pravý Tomáš Marný píše:
fc70 píše:A to je v kterém odstavci kterého dokumentu? V OP revolvingového úvěru to číslo nevidím ani jednou.

Informace na webu nestačí?
Pokud stihnete vrátit vaše platby za nákupy v tzv. bezúročném období, tedy do 25. dne následujícího měsíce, nic za to neplatíte.
Nevyužijete-li bezúročné období, nic se neděje, svoji útratu pak budete splácet pravidelnými měsíčními splátkami vždy k 17. dni v měsíci.

Tak jak je to IQáku? Je to v těch OP jak jsi tvrdil nebo není?
Kolem.jdouci
Diskutér

Odeslat příspěvekod peliculiar 7. 9. 2020 09:48

Asi tak ... Že něco píší na webu nic neznamená. To může být reklamština ala garantované úročení SÚ 1,6% do 30.06.2020 u Creditas. Podstatné je co mají v dokumentech podle kterých se ten produkt řídí.
Kdo má zájem o Twisto a chce bonus 300 Kč, mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 7. 9. 2020 15:22

No, v případě HB se to často řídí všechno dost nepředvídatelně. Nechtějí mi zrušit jednu kartu, protože prý nemají moji žádost s podpisem (žádal jsem přes IB). Produkt však zablokovali. Vyplňovat formuláře a posílat prostým emailem jim fakt nebudu.
Když jsem vyjádřil to zkusil jinou cestou a zaslal jim nesouhlas s návrhem nových OP, odepsali, že nesouhlas je nutné projevit formulářem s výpovědí produktu - opět něco jiného :-D
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 10. 9. 2020 11:38

Kolem.jdouci píše:Tak jak je to IQáku? Je to v těch OP jak jsi tvrdil nebo není?

Je to vlevo dole, ty to tam nevidíš, tupá hlavo? Jinak to máš i na výpisu, ovšem chápu, že blbec musí za každou cenu hledat problémy i tam, kde žádné nejsou 8-) .
Pravý Tomáš Marný
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka