Hello bank!

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 1. 10. 2020 22:08

To bude spíš s dvojnásobným úrokem než s bonusem. :D
Chcete nějaký bonus? Kódy (Expobank 300 Kč, Twisto 300 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Diskutér

Odeslat příspěvekod psovod78 2. 10. 2020 11:58

Ono je tezke, k cemu je ta karta pak dobra.

Hotely s ni bookovat nejde, jak nema MOTO, a na cestovani neembossovana karta taky moc neni. Na nakupy na Amazonu, asi?

Kdybych ji nemel vsude zapamatovanou, tak uz jsem ji zrusil, ale komu se chce obchazet vsechny eshopy?
psovod78
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 2. 10. 2020 12:38

Proč by neembosovaná karta nebyla vhodná na cestování?
Zrovna nedávno jsem ji provětral při týdenním pobytu v Itálii a ani jednou se nestalo, že by ji nějaký terminál odmítl. I všechny mýtné brány jí bez problémů akceptovaly. Jen škoda, že neumí GooglePay.
Naopak, díky svým kurzům je velice vhodná na cestování.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 2. 10. 2020 14:06

Tak bonus 500 Kč na druhý kartě se překvapivě připsal až tendle měsíc. To maj jediný štěstí. Platba byla právě 27.8.

Navic na první kartě platba za ubytování na airbnb byl bonus vyplacen, taky to bylo 27.8. navíc pozdě večer.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Milos 2. 10. 2020 14:47

Taky mi tento měsíc dodatečně připsali bonus 24Kč za jeden oběd v restauraci placený ke konci srpna :-)
Milos
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 2. 10. 2020 18:55

Úrok za platbu jiné finanční instituci (dobití účtu kartou) při nevyrovnání zůstatku před koncem měsíce už banka účtuje. Není žádná odměna a je úrok počítaný od zaúčtování transakce. Platba sice byla provedena před účinností nových podmínek, ale k zaúčtování došlo později. Skutečně změnu provedli k 23.9.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 2. 10. 2020 19:09

Revolut?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 2. 10. 2020 19:28

Stejná služba, ale jiná instituce. Není v Česku rozšířená.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 2. 10. 2020 19:36

Jaká?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 3. 10. 2020 04:05

Může to být například Monese, to je obdoba, kterou i já využíval pro dobití a platby v euru v rámci diverzifikace, když Revolut od určité hranice dělá potíže. M. ale neumí Kč, měna pro platby/dobití je euro (či libra, dle typu zřízeného účtu). Přestal jsem M. používat, když MCC 6012, který zde narozdíl od Revolut je při dobíjení stále stejný, již nebyl v Hello (nebo třeba i RB) odměňován :).
Každopádně k HB: víc než dřív je tedy třeba zůstatek před koncem měsíce vyrovnat, už nejen kvůli poplatku za vedení, ale i úroku (snad benefit neúročení při vyrovnání hned tak nezmizí).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 3. 10. 2020 04:42

Opravdu stačí vyrovnat? Minulý měsíc někdo psal, že ne:
wetherek píše:Tak mi na kreditce napařili úrok 680 kč +50 kč za rezervaci úvěrových zdrojů, 50 000 co jsem si převedl začátkem měsíce, jsem 25.8.2020 zaslal zpět, takže čerpání na konci měsíce 0. Tak pro ostatni varovani, v predešlém měsíci nic a ted tohle...
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 3. 10. 2020 08:01

Jak dostat preplatek z HB kreditky, aby mne to stalo 0Kc, idealne bonus 1% bez platby v obchode, diky
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 3. 10. 2020 09:13

Bez bonusu přeplatek snad jakkoliv - Revolut. Převod by měl taky být za 0,-, ne? S bonusem to bude asi horší.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod jakoubek61 3. 10. 2020 09:23

Z výše uvedených příspěvků je zřejmé, že při včasném zaplacení se úrok za platbu Curve kartou neúčtuje.

Jak je to ale s 1% bonusem?

Platby přes Curve jsem využíval hlavně kvůli Google Pay. Pokd by bonus nebyl, musel bych se vrátit k plastu a to se mi nechce.
jakoubek61
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 3. 10. 2020 09:57

Tak psal tu jir.vesely, že bonus dostal přes Curve dokonce za benzín u Mototechny, z čehož bych usuzoval, že standardní bonus u normální platby přes Curve (když Curve předá správný MCC kód) je a bude.
drkarel
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka