Hello bank!

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 1. 11. 2020 11:09

mlrs píše:hele tohle je zcela normalni a je tam prima umera mezi tim, kolik ktera banka sype do svych systemu

Já ti teda nevím, třeba v Belgii má HB normálně Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay... to asi nebude o systémech, ale o totální neschopnosti české pobočky.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Expobank 300 Kč, Equabank 300 Kč, Twisto 300 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mlrs 1. 11. 2020 13:24

tak to ja vim - delam takto v bance a v zahranici jsou ty systemy (u nasisch sester/matky) tak 10x lepsi - ono se to pres hranice malo kdy sdili - kazda banka ma svuj core system + popr. kolem naveseny dalsi aplikace + nekdo plno outsourcuje (problemy s integraci) a nekdo ma armadu vlastniho IT...a nekdo kulovy :-D

Ja predpokladam, ze ceska pobocka hello bank proste jede na svy triko a extra podporu z venku nema a podle toho to vypada - ale to je ciste moje spekulace.
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 1. 11. 2020 13:39

Některé banky ČR taky používají jako experimentální zemi pro rozjezd nového systému, který pak chtějí nasadit i jinde (konkrétně takto prý byl motivován ten dost šílený redesign ING před pár lety, až na to, že pak ten rozjezd nějak zbrzdil.)
Naposledy upravil fc70 dne 1. 11. 2020 18:24, celkově upraveno 2
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod 014789632 1. 11. 2020 14:26

Nektere banky take plati za system zahranicnim matkam, aby se jim snizil zisk a nemusely platit dan ze zisku celou v CR. Treba CS.
014789632
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 1. 11. 2020 14:45

fc70 píše:Některé banky ČR taky používají jako experimentální zemi pro rozjezd nového systému

Asi nejen banky - viz Kaufland a jeho samoobslužné skenování a samoobslužné pokladny, v Německu po tom není ani potuchy...
Pravý Tomáš Marný
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod smartguy 2. 11. 2020 15:35

Lol Phirae píše:
mlrs píše:hele tohle je zcela normalni a je tam prima umera mezi tim, kolik ktera banka sype do svych systemu

Já ti teda nevím, třeba v Belgii má HB normálně Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay... to asi nebude o systémech, ale o totální neschopnosti české pobočky.

Hello bank! v Belgii je samostatná banka BNP Paribas Fortis, a zároveň největší banka v Belgii - jedná se tedy o zcela jiný subjekt než v ČR.
Hello bank! v ČR je pobočka zahraniční banky BNP Paribas Personal Finance, a zároveň nejmenší banka v ČR. Google Pay a Apple Pay bude mít dle mých informací až v roce 2021 ;-)
smartguy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod A1rh- 2. 11. 2020 16:41

Hello má nějaké zmatky. Na obě KK (obyč a moto) mi přišla SMS s poděkováním za platby a výše bonusu přesně jako za předchozí období. V říjnu jsem je ale vůbec nepoužíval. Možná se tento měsíc dočkáme ještě jiných zajímavostí.
V profilu kódy AliExpress US $19, Twisto 300, Curve 5 GBP, Tipli, ExpoBank, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 2. 11. 2020 16:45

Jo, poslali sms s částkou z minulého měsíce. Naštěstí to připsali správně a výpis byl v IB tentokrát velice rychle, už o víkendu.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 2. 11. 2020 17:21

Jaj no taky mi to teď přišlo, a to už jsem po zdejších zprávách dneska zaplatil Twisto... tak asi to bude napínavý i tenhle měsíc... :)
hopo.hopo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 2. 11. 2020 17:34

Zkoušel někdo kartou zaplatit nějaké pojištění, jestli to opravdu úročí?
Pravý Tomáš Marný
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 2. 11. 2020 17:35

Máte pravdu. :) Já to normálně ani nečtu.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod jenda_s 2. 11. 2020 17:52

Pravý Tomáš Marný píše:Zkoušel někdo kartou zaplatit nějaké pojištění, jestli to opravdu úročí?

já zaplatil v říjnu pojistku u AXA a žádný úrok, bonus ano.
jenda_s
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wit.cz 2. 11. 2020 18:05

Já jim dnes poslal datovkou (ode dneška opět zdarma) výpověď všech produktů. Doufám, že se zase nebudeme handrkovat, že to musím poslat mailem s vlastnoručním podpisem jako nedávno u nesouhlasu s VOPkama. Za těch 2x150 měsíčně už mě to hraní si fakt neba.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 2. 11. 2020 18:06

Nicméně úrok 1% budou mít jako jedni z mála na SÚ i od začátku příštího roku (do 200k).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 2. 11. 2020 18:30

Což je měsíční výnos na úrovni jednoho poledního menu.
wit.cz
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka