Hello bank!

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod philmencz 15. 10. 2017 21:11

ripper6 píše:
Taki píše:Toť otázka..
Každopádně ke KK jsem info o použitém kursu na webu nenalezl..
Osobně bych si tipnul (nikoliv vsadil), že na KK poběží dále kurs asociace + 0% bank fee.

Všimli jste si tohoto?:
Obrázek
:shock:

Ale v IB mi to nabízí pořád možnosti 2, 3 a 4%, takže to buď bude lidová tvořivost IT technika při psaní nových webovek nebo to bude platit pro nové KK.

Platba online
4% z 20 000 je 800czk to nesedi a tudiz tam moc vyhodu pak nevidim jen to ze staci utratit min a to je cele.

Tak % odměn jsou již opraveny na 2/3/4%, takže zázrak se nekoná :idea:
philmencz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Delitzsch 15. 10. 2017 21:35

Důležitá otázka je u kreditních karet kurz pro zahraniční platby, snad brzy někdo bude mít zkušenost nebo informaci, o kterou se podělí... Z nabídky BÚ a SÚ, nakonec i DK vyplývá, že to nejsou produkty, kterými by chtěli na českém trhu získávat klienty, jen doplňují portfolio, aby mohli být považováni za skutečnou banku. Slibují další rozvoj, tak uvidíme, s čím ještě přijdou. Mimochodem podobně také česká ING chystá běžné účty a platební karty, měly by být během příštího roku...
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 15. 10. 2017 22:02

Opět nějaký kretén vymyslel buzeraci spojenou se změnou hesla. Limit IB 400 000Kč. Asi berou drogy.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 15. 10. 2017 22:26

Další nevýhodou nového IB je to, že už nelze zadat budoucí převod z KK na částku, která je vyšší než disponibilní zůstatek na KK.
eR99
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 16. 10. 2017 00:07

philmencz píše:Tak % odměn jsou již opraveny na 2/3/4%, takže zázrak se nekoná :idea:

Zrejme v Hello bank ctou zdejsi forum misto toho jejich fora, kde prakticky nic (uzitecneho) neni :D

-- 16. 10. 2017 00:25 --

cz01 píše:... Jako majitell kk se bojím o zachování stávajících výhod do budoucna.

https://www.hellobank.cz/kreditka/
0 Kč za rezervaci úvěrových zdrojů, pokud je v daném měsíci nepoužíváte, jinak 69 Kč za měsíc.
Ušetříte 10 Kč za e-výpis namísto papírového.

==> to znamena, ze za Hello kreditku bude poplatek 59 Kc mesicne (pri jejim vyuzivani).

Je to tedy zrejme stejna cena jako u klasicke Cetelem kreditky.
EON kreditka je ale zdarma a je otazkou jak to bude u ni, navic ale myslim, ze v Cetelemu slibovali nejakou garanci nulove ceny za vedeni u Cetelem kreditek snad az do roku 2019?
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 16. 10. 2017 06:50

Stale mi nikdo neodpovedel, jak je to s poplatkem, kdyz je karta pred vypisem vyrovnana.
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomason87 16. 10. 2017 07:10

předpokládám, že tomu tak je proto, že to ještě nikdo neměl příležitost vyzkoušet
Tomason87
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 16. 10. 2017 07:15

dr._lukas píše:.. Jsem zvědavý jestli budou účtovat poplatek za vedení kreditky, když bude používaná, ale do konce měsíce splacená.

A kromě toho jsi ani žádnou otázku nepoložil. Za to pěkně po svém arogantně vyžaduješ odpověď, a počítám, že mi vysvětlíš, jak jsem úplně blbej a tu jasnou otázku nevidím. :)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 16. 10. 2017 07:39

Tak se podivej do slozky Cetelem, kde jsem se na to ptal opakovane ;-), ale dobra polozim dotaz tedy jeste jednou a jasne se zadosti o odpoved lidi, kteri kreditku Cetelem/Hello bank pouzivaji a nemaji verzi Eon.. Strhava Cetelem mesicni poplatek za vedeni kreditky v pripade, ze je pred vygenerovanim vypisu tato karta splacena? Dekuji uctive :-)
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rad68 16. 10. 2017 08:33

Dotaz na ty, kteří už si tam účet zřídili/už něco mají (např. kreditku): Nabízí nějaké výhody pro nové/aktivní klienty (kromě procent z kreditek, o kterých tu byla řeč), jak se na jejich fóru ptali jestli chceme spíš vyšší úrok, peněžní odměnu, vouchery apod.? Protože jestli ne, tak mi přijde že fakt není pro většinu lidí důvod zřizovat si tam účet.
Rad68
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nikko 16. 10. 2017 08:56

dr._lukas píše:...polozim dotaz tedy jeste jednou a jasne se zadosti o odpoved lidi, kteri kreditku Cetelem/Hello bank pouzivaji a nemaji verzi Eon.. Strhava Cetelem mesicni poplatek za vedeni kreditky v pripade, ze je pred vygenerovanim vypisu tato karta splacena? Dekuji uctive :-)

V případě kreditky Alza Cetelem se měsíční poplatek za vedení kreditky neztrhne, pokud je k předposlednímu dni v kalendářním měsíci karta splacena. Jde o neoficiální vlastnost kreditky.
Nevím, jak je to v případě splacení až těsně před vygenerováním výpisu.
nikko
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 16. 10. 2017 09:37

dr._lukas píše: Strhava Cetelem mesicni poplatek za vedeni kreditky v pripade, ze je pred vygenerovanim vypisu tato karta splacena? Dekuji uctive :-)

Mám klasickou Cetelem a EON a u obou platí, že není účtován měsíční poplatek za vedení, když je KK zcela zplacena před generování výpisu.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 16. 10. 2017 10:14

To nové IB mi nepřijde zrovna dvakrát intuitivní. Bude to chtít čas... ne že by ho "cetelem" měl extra skvělé.
A především jsem vysazenej na nekonečně se točící kolečko :roll:
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Bertold 16. 10. 2017 11:20

Vypadá to nadějně. :)

14.5. Při karetních transakcích uskutečněných v cizí měně použijeme pro přepočet na české koruny směnný kurz stanovený příslušnou karetní asociací ke dni zúčtování platební transakce. Berete na vědomí, že v důsledku kurzových rozdílů se může konečná částka karetní transakce zaúčtovaná na Váš účet lišit od částky blokované na Vašem účtu k okamžiku úspěšné autorizace karetní transakce.

Citace z Smluvní podmínky a informace ke klasickému a revolvingovému úvěru - https://www.hellobank.cz/content/dam/danube/documents/pdm-general-documents/Smluvn%C3%AD%20podm%C3%ADnky%20a%20informace%20ke%20klasick%C3%A9mu%20a%20revolvingov%C3%A9mu%20%C3%BAv%C4%9Bru.pdf.
Bertold
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hannys85 16. 10. 2017 11:32

Rad68 píše:Dotaz na ty, kteří už si tam účet zřídili/už něco mají (např. kreditku): Nabízí nějaké výhody pro nové/aktivní klienty (kromě procent z kreditek, o kterých tu byla řeč), jak se na jejich fóru ptali jestli chceme spíš vyšší úrok, peněžní odměnu, vouchery apod.? Protože jestli ne, tak mi přijde že fakt není pro většinu lidí důvod zřizovat si tam účet.

No, to je právě důvod, proč jsem psal, že nechápu jejich fórum a dotazování se, co bychom chtěli raději za aktivní využívání jejich účtu, když nakonec stejně ve většině případů sami pořád na jejich fóru předhazovali "co by jste řekli na výběry z bankomatu zdarma ?". Každý jim tam psal, že to má dnes skoro každá banka (někde samozřejmě při splnění určitých podmínek). Proto mi z toho vychází, že jim zase nějak nejde o to, aby si u nich lidi zřizovali účet, protože jinak by postupovali aspoň chvíli jako jiné začínající banky na trhu. Podle mě budou u hello "bank" účty prostě podřadná věc a hlavní budou tak jako dosud půjčky.

Jinak už vypustili mobilní apku.
hannys85
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka