Hello bank! (pokračujte v tématu Česká spořitelna)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod taylor729 4. 7. 2018 23:52

Taky prislo na alza kreditku, bezny ucet mam, zaplatil jsem jim akorat kdysi pred lety nekolik mesicnich poplatku, kdyz jsem jeste nevedel ze jde anulovat splacenim pred koncem mesice.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 5. 7. 2018 14:56

Má někdo zkušenost s výběrem HB kreditka v USA? Bral si tam ATM i při výběru nad 1000 Kč ten 125 Kč poplatek? Díky.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 5. 7. 2018 21:38

Nechci kecat, ale KK HB! měla poplatek za výběr 1 %, min. 100 Kč (mimochodem podobně to měla kdysi legendární debetka Visa Electron od již nefunkční AXA Bank - jen minimální poplatek byl stanoven téměř o polovic nižší), nikoliv fixních 125 Kč (třeba se to už ale změnilo), na druhé straně má na výběr jednu ze dvou výhod - buďto výběry z bankomatu bez poplatku (i v zahraničí) anebo 1 % vratku za platby u obchodníků - tak se rozhodni sám, co má pro tebe větší váhu - pokud na vratkách vysbíráš jinak více, než vydáš za bankomaty, tak je poplatek 1 % za hotovost celkem dobrý (při efektivním výběru nad ekvivalent 10 tisíc Kč na výběr - což je v některých zemích problém (a částečně i ve Spojených státech - mnoho bankomatů nedokáže na jeden výběr vydat více, než 200 USD - ty v pobočkách bank umí typicky ovšem více)).

Za předpokladu, že máš kreditku HB! jako jedinou "rozumnou" kartu, tak bych ji neváhal využívat i k výběrúm, protože dostupné alternativy jsou buďto dětské hračky (Revolut s bezpoplatkovým stropem 200 €), nebo jsou ještě dražší - ať už s uvážením poplatku či nikoliv, jediné si je nutno ohlídat neplacení úroků ("přebití" či vyrovnání rámce ke konci měsíce).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod tulum 5. 7. 2018 23:02

Tomáš Marný píše:Tak odměna za převod peněz je místo na účet vyplácena v naturáliích :-D :
Když z něj od 1. do 25. 7. 2018 vyberete hotovost z bankomatu nebo si necháte převést peníze na účet - celkem alespoň 5 000 Kč, na konci prázdnin to roztočíte s 500 Kč poukázkou v Alze!


Rovněž mi ta nabídka přišla. Než to začnu podrobně zkoumat...
Stačilo by tu kreditku přebít o těch 5tis a pak si je z ní jednodušše poslat na bankovní účet? Nebo to bude v rozporu s pravidly a musí se čerpat vyloženě úvěrový rámec a pak je nutné si pohlídat bezúročné období? Předem děkuji za radu :hm
tulum
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod srrac 8. 7. 2018 10:35

Dr.D píše:Když umíš nakupovat, tak není předražený :-) A vratka 5 % při platbě Alza kartou udělá taky svoje...

Ale jo, potřebuji koupit motorový olej, poukázky se budou nakonec hodit. o<:)
https://www.alza.cz/hobby/castrol-edge-5w-30-ll-titanium-fst-4-lt-d3029367.htm
srrac
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikka1 9. 7. 2018 09:44

Mohl by mi někdo napsat, jak to mám tedy udělat? Přebít KK o 5000 a ty vybrat? Bude výběr zdarma, když mám nastavenou 1% odměnu, když při vydání karty inzerovali první 3 výběry zdarma a ty jsem nevyužila? Nebo změnit odměnu na výběr z bankomatů zdarma? Kartu používám jen na nákupy v Alze a k platbám v zahraničí.
Za radu děkuji.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 9. 7. 2018 10:29

Nebude jednodušší to převést na účet, než vybírat z bankomatu? Odměna jde měnit 1x ročně, takže když to teď změníš na výběr z bankomatu, budeš mít rok smolíka. Přebíjet to nemusíš, stačí vrátit do konce měsíce.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikka1 9. 7. 2018 17:16

Když já umím kreditkou jen platit :)
Žiju v domnění, že výběr i převod je ihned úročen, ale zase nevím, jestli těch 500 dají, pokud nebudu čerpat kreditní rámec. Nedávno mi poslali mail, ať si přeplatek utratím (cca 800).
Navíc neznám ceník k Alza kartě, na webu jsem našla jen k jejich KK a tam se zdá převod zdarma - je to tak?
A ještě, kam poslat splátku, naposledy jsem platila na jejich účet u RB - funguje to ještě?
Moc děkuji.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod nikko 9. 7. 2018 17:32

Mikka1 píše:...A ještě, kam poslat splátku, naposledy jsem platila na jejich účet u RB - funguje to ještě?...

Účet u RB stále funguje.

Posílání splátek Alza kreditní karty:
- číslo účtu: nově 9019013355/3050 (čísla účtů 27-4908530237/0100 a 1021018458/5500 ale i nadále zůstávají v platnosti)
- variabilní symbol: naleznete ve svém měsíčním výpise nebo v internetovém bankovnictví
- specifický symbol: vaše rodné číslo - nepovinné (v případně chyby ve variabilním symbolu použijeme k identifikaci platby)
- konstantní symbol: nepovinné
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tulum 9. 7. 2018 18:53

Mikka1 píše:Když já umím kreditkou jen platit :)
.. ale zase nevím, jestli těch 500 dají, pokud nebudu čerpat kreditní rámec.


Tohle by mě právě zajímalo také, zda se tím nebude vylučovat podmínka pro získání toho poukazu.
Než budu volat na infolinku, neporadí někdo? :hm
tulum
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod filas81 9. 7. 2018 19:43

když byla tahle akce na eonky, tak jsem přebil, poslal na účet dle podmínek a odměnu pak normálně dostal
filas81
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mikka1 9. 7. 2018 20:39

IMHO by přebití mělo být ok. Píší: "je čas vzít „do akce“ svůj Hello kredit" a pak "Na Hello kreditu máte XY Kč", přičemž Hello kredit je uveden ve výši včetně přebití.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod filas81 9. 7. 2018 20:46

jo, taky mi to takhle tehdy psali s tou výší přebití
filas81
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 9. 7. 2018 22:01

Tak jsem si převedl peníze... A oni to převedou v 19:00 večer... Boha jeho, na co čekají, jestli si to od rána nerozmyslím a nezruším to??? Od Air Bank mně chodí informace o provedeném převodu mezi 01:00-02:00... Takhle může Hello Bank rozhazovat poukázky a odměny stále, ale jako banka zůstane naprosto nepoužitelná.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franklin 9. 7. 2018 22:19

Taky by se celkem hodil otisk prstu v mobilní aplikaci.
Franklin
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků