Zaúčtování plateb platební kartou

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod 07Petr 25. 12. 2016 11:53

Mám KK Premia kartu u HC a úplně to samý. Dne 14.12.2016 placeno v Lidlu a dodnes nezaúčtováno. Vtipné je, že placeno 20.12.2016 v tom samém Lidlu a už zaúčtováno. Je v tom systém chaos. :-) Pamatuju v počátcích, jak jsem platil v CZC 26.8. a abych získal rychle bonus 2500,- Kč, tak jsem potřeboval, aby tato platba spadla do zaúčtovaných transakcí do 31.8., ale spadla tam až někdy 20.9. Tehdy jsem volal i do HC a nikdo mi to nedokázal vysvětlit. Smutný příběh, nestihl jsem to tak tehdy protočit 2x. :-(
07Petr
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 25. 12. 2016 12:00

Zajímavé, v "normálních" obchodech (např. ten Lidl) se mi nikdy nestalo, že by byla transakce zaúčtována později než druhý pracovní den po nákupu. Přesněji řečeno, nikdy se mi to nestalo.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod pivinecek 25. 12. 2016 14:37

20.12.2016 mám také platbu KK premia a dodnes to také nemám zaúčtováno. Tam musí mít chybu na té kartě :) To asi není náhoda.
pivinecek
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 25. 12. 2016 15:26

Ja jednou platil v Tescu kreditkou Citi Life 52 haleru, platba byla cca mesic v blokacich, ale ani po trech mesicich se nezauctovala, pak mi Citi Life zrusili a vydali RB Life, takze tech 52 haleru uz nikdy neuhradim.
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 12. 2016 17:08

MirekM. píše:
PatrikChrz píše:Jen takové info - podařilo se mi ztratit Coolkartu. Volal jsem na tu jejich infolinku, nějaké ověření, jasně, zablokujeme, peníze můžeme poslat na jinou kartu nebo na účet, vybral jsem si na účet. Čekací doba je měsíc, by mě zajímalo, co by dělali s platbami, které by dorazily po tomto období :).

Analogicky by mě zajímalo, co by dělala banka po měsíční výpovědní době při rušení účtu s kartou. Účet a ani karta již neexistují, banka si nechala v okamžiku rušení na dobíhající platby měsíc.

Tak u běžného účtu řešení pro banku je, protože určitě bude někde v "takových těch podmínkách, které nikdo nečte" mít napsáno, že může žádat uhrazení plateb, které došly po zrušení účtu a tuším někdo na mFóru psal, že se mu něco takového stalo. Ale u těch předplacenek, které inzeruje jako "anonymní" a s nemožností se dostat do mínusu, to bych byl vážně zvědav.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Prologer 26. 12. 2016 11:32

Taky jednu platbu z 14.12. mám na HomeCredit kartě stále jako nezaúčtovanou a jedná se o jiného obchodníka než u vás. Asi tam měli 14. nějaký výpadek. Taky pevně doufám, že to do konce roku zaúčtují.
Prologer
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ency 26. 12. 2016 17:35

Me se jednou podařilo zaplatit 10 minut před zavirackou, po které následovala rekonstrukce prodejny, transakce proběhla offline (říkali, že už nemají ani internet, že ta platba kartou stejně neprojde), no prošla, nějaké 2 tisíce a zauctovala se až někdy za 3 měsíce (asi když ten terminál znova zapojili)
Ency
Diskutér

Odeslat příspěvekod pivinecek 27. 12. 2016 14:20

platby 14. a 20. prosince pořád nezaúčtované na Home Credit premia kartach. Volal jsem na infolinku, prej to prověří. Máte někdo zaúčtované platby touto kartou ze dnů 14. a 20.12.? Díky moc za info.
pivinecek
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 27. 12. 2016 14:48

Mam jak zauctovane, tak nezauctovane. Neres to.
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod mojmax 29. 12. 2016 12:03

Mám Tesco kreditku a taky jsem měl dvě platby z 15. 12. stále nezaúčtované. Až dneska se konečně zaúčtovaly. Asi nějaká chyba v matrixu... :)
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod 07Petr 31. 12. 2016 14:09

Jo taky platba z 14.12. zaúčtovaná až 29.12. Teď jsem ovšem provedl větší platbu KK od Homecreditu, která se nedokončila. Obchodník peníze neobdržel a já ji vidím ve "správci financí" v nezaúčtovaných transakcích. Tak mám zablokovaný větší peníze (ve vzduchu) a předpokládám, že až po 14 dnech :-(, kdy se transakce nezrealizuje se mi peníze na účet KK vrátí.
07Petr
Diskutér

Předchozí stránka