Převod USD do ČR

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod slavo963 5. 6. 2019 12:29

Urcite byly, protoze z logiky musely byt, pravdepodobne to revolut/Fidelity zatahli
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod stanickses 22. 7. 2019 20:24

Přišel mi email od TransferWise, že od 5.srpna USD účet bude opět mít jako majitele držitele účtu. Takže to vypadá, že to vadilo dost lidem a TransferWise se to podařilo vyřešit. Uvidím, jaké ty detaily po 5. srpnu budou, zda změnily i banku.
stanickses
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 4. 2020 16:44

dlouhy.dejw píše:Maly update:

Dobra zprava: Jak TW tak Revolut zvysili limity a Revolut zrusil rocni limit, takze vyse uvedeny mechanismus prevodu penez z USA do CR by pro mne byl jeste lepe pouzitelny.

Spatna zprava (jen pro nekoho): TransferWise zmenil nazvy klientskych uctu, puvodne byly pojmenovany podle majitele (tedy vase jmeno a prijmeni), nove jmeno je "Transferwise FBO jmeno prijmeni". Prichozi platby, kde je jmeno prijemce odlisne, jsou odmitnuty s vyjimkou Wire transfer, ale ten zase neumi muj broker. Muj broker umi posilat penize jen na ucty, ktere se jmenuji jako ja, zadne TransferWise FBO do nazvu uctu prijemce pridat neumi.

Takze jsem k prevodu penez od brokera pouzil SWIFT platbu na eKonto komplet u Raiffeisen banky, ktera ma v seznamu korespondencnich bank uvedeny banky primo v USA - tedy cekal jsem minimalni poplatky korespondencnim bankam a zadny nevyzadany prevod na Ceske koruny. Jeste jsem si zkontroloval, ze mam skutecne aktivni Dolarovy poducet. Jake bylo me prekvapeni, kdyz mi na multimenovy ucet dorazily Ceske koruny a to od Ceske sporitelny, ztrata byla pres 3%. Nastesti se to vyresilo celkem rychle reklamaci pres zakaznickou linku, kurzovni rozdil mi doplatili a to opravdu v plne vysi.


Na Nyxu má někdo podobný problém
Přílohy
e.png
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanickses 17. 4. 2020 08:01

Ale ta anabaze, kdy na Transferwise nebylo pouze jmeno majitele, trvala pouze asi 6 mesicu. Ted jiz to (od toho srpna 2019) funguje opet v poradku, usd ucet v US na svoje jmeno. USD pak lze kartou nabit na revolut, nebo poslat do cz banky v czk.
stanickses
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod alouard 4. 6. 2020 20:44

Ahoj,

Potřeboval bych převést cca 250000 USD z osobního účtu vedeného v US bance (na jiné jméno než moje) na svůj osobní USD účet v ČR (bez konverze do CZK).

Celkovou částku bych rozdělil na jednotlivé platby o výši 8000 USD.

Přemýšlím, jak to nějak jednoduše, bezpečně a levně provést...

Pokud jde o TW, tak poplatky by činily cca 1000 USD, což mi připadá poměrně dost + co jsem se tak v rychlosti díval, asi neumí USD -> USD, ale možná se pletu...

Nabízel by se Revolut, ale tam už jsem se jednou při převodu vyšší částky spálil (blokace účtu a musel jsem dokládat příjmy), takže do toho se mi taky moc nechce...

Existují nějaké jiné alternativy ?

Díky
alouard
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fc70 4. 6. 2020 21:46

fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod alouard 5. 6. 2020 21:05

Ano, takový je plán. Nicméně nejedná se o žádný podvod.
alouard
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fc70 5. 6. 2020 22:44

Já jsem tím chtěl říct, že posíláním po částech si se slušnou pravděpodobností způsobíš pořádný problém bez ohledu na to, o co se jedná. Rychlé hledání říká pokuta a vězení až 10 let.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod slavo963 6. 6. 2020 07:01

Kdyz jsou penize zdanene/budou zdanene, neni duvod delat teatro s castkami. A to nemluvim o poplatcich zdejsich a korespondencnich bank za tolik prichozich plateb. Kuli ochrane vkladu bych ale castku rozdelil do 3 bank.
Naposledy upravil slavo963 dne 6. 6. 2020 07:13, celkově upraveno 1
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod tx999 6. 6. 2020 07:10

Co je duvod rozdelovani?
Nejjednodussi (a asi i nejlevnejsi) by bylo to proste poslat najednou. Stejne si toho vsimnou a pak mas jeste jednu vec navic k vysvetlovani
tx999
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Prologer 7. 6. 2020 16:45

V ČR structuring (pokud není z trestné činnosti) by trestný být neměl. V USA ovšem ano, bez ohledu na to, jaký je k němu důvod. Proto bych si to být tebou v USA dost promyslel.

Pokud bys to posílal najednou, tak asi normálně wire. Sice zaplatíš kolem litru na poplatcích, ale je to nejjednodušší. Po kusech asi nejjednodušší ten Revolu, ale je to opravdu opruz s nima.
Rád vás doporučím do Crypto.com, Revolut, Plutus apod. Napiště PM
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanickses 20. 10. 2020 12:35

Tak toto me nepotesilo, Transferwise zavadi poplatek $7.5 za prichozi platbu na USD ucet. Pouzivam to i na mensi castky (desitky USD) / dividendy od Fidelity brokera a pak to Transferwise kartou dobijim na Revolut coz dosud bylo uplne bez poplatku.

Jak jsou na tom USD ucty u ceskych bank? Mate zkusenosti s prijimanim plateb z US v USD?
Nasel jsem nasledujici za prichozi platbu ze zahranici: Air 100 czk, Equa 29 czk, fio 100 czk, kb 0.9% min 225 czk takze nepouzitelne, moneta 1% min 100 czk takze nepouzitelne, Rb jsem z toho jejich ceniku nepochopil, ten jejich multimenovy ucet by jinak pouzitelny asi byl.

Jde mi o to, jestli k tomu ta US strana neprihodi jeste nejaky poplatek, ktery pak bude CZ banka chtit, formulace v tom smyslu byla prave v ceniku RB.

Diky

https://transferwise.com/gb/blog/good-n ... count-fees
stanickses
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 20. 10. 2020 12:52

Tyka se to jen wire transfers
...you can still receive USD ACH payments for free...
hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod stanickses 20. 10. 2020 12:57

A fidelity dela jenom wire transfer. ACH jak to chapu je spis neco jako inkaso.
stanickses
Mírně pokročilý


Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků