Převod USD do ČR

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fc70 20. 10. 2020 13:33

ACH je obecný mechanismus pro bankovní převod (a šeky), může to být jak inkaso tak příkaz odesílatele.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod stanickses 20. 10. 2020 15:26



vypada to zajimave a jde o to jestli ten muj ucet nespada pod ty vyjimky, pro ktere to nejde. Psal jsem jim a volal, ale vypada to, ze mi to nejsou schopni rict :) ty akcie mame pod NetBenefits coz je takova odnoz Fidelity pro zamestnanecke akcie a ti mi tvrdi, ze jde jenom wire fee:(
jeste je budu uhanet, ale ze zkusenosti s nima tomu moc neverim
stanickses
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stanickses 20. 10. 2020 18:15

Konecne jsem se spojil s clovekem, co tomu trochu rozumnel. Tim, ze je to na strane Fidelity nastaveno jako international ucet, tak je mozny jenom wire transfer. Pro US lidi maji i moznost ACH, ale pro non-US v soucasnosti ne. S tim, ze jim je jedno kam to poslou, kdyz to bude international platba tak z jejich strany neni charge.

To me vraci k puvodni otazce, zda nejaka cz banka muze vyjit lip na prichozi platbu USD z US nez tech $7.5 v TransferWise.

Pripadne primo Revolut, ten by mi vyhovoval ze vseho nejvic, ale kdyz sem to tady resil nejakou dobu zpatky tak mi bylo receno, ze tam je taky nejaky poplatek za pripsani USD z US? Ted uz by to slo na ten Litevsky IBAN takze platba z US do LT.
stanickses
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cz01 20. 10. 2020 20:54

RB má Prémiový účet a tam je měsíčně 1x zahraniční platba zdarma. Umí i multiměnu, takže pohoda. Jejich Exkluzivní účet má měsíčně neomezené množství příchozích zahraničních plateb zdarma.

Prémiový zdarma při obratu 50 000 Kč měsíčně, Exkluzivní depozit 1 500 000 Kč.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod stanickses 21. 10. 2020 08:10

Zkusím to RB poptat, měli pro nás dříve nějakou zvýhodněnou nabídku. Ještě se chci zeptat, co s těmi USD potom, vidím v ceníku, že směnárnu mají za měsíční poplatek 39,- a jejich normální kurz asi nebude nic moc. Jde ta částka v USD přes kartu dobít na Revolut např? Funguje to jako multiměna podobně jako u Revolutu, tzn. chci dobít 20 USD kartou, tak to vezme z USD účtu?
stanickses
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cipisekcz 21. 10. 2020 10:56

Ahoj USD i EURa uz několik roku menim prave z uctu v RB a uzivam k tomu devizovku
https://www.easychange.cz/jak-to-funguje/1003.html která ma ucty i v RB.
Cela transakce trva cca. do 20 minut.
cipisekcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod stanickses 21. 10. 2020 14:01

Diky, budu to brat jako moznost, ale jak jsem psal nekdy to jsou castky $30, coz nema smysl vykomunikovavat pres email s devizovkou. Dobiti na Revolut mi na toto naprosto vyhovovalo. Zkusim se jeste poptat v Revolut threadu, jestli to pri dobiti vezme $ z RB.

Zaroven ten Aktivni ucet (tam je ta 1x zahranicni platba zdarma taky) muzu mit za 19,- misto standartnich 49,- bez podminek. To uz mi prijde rozumnejsi ten Premium, ale vyplata mi kvuli hypotece musi do KB, takze bych musel sachovat s tim obratem. Ty penize se tam nejak musi ohrat? Neprudi zaroven s invetsicemi, pojistkami?
stanickses
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod treborit 21. 10. 2020 15:41

ano, pokud mas USD na uctu v RB , tak dojde k blokaci na hlavnim uctu (pokud je to CZK, tak v CZK), ale pak se to korektne odepise z USD ..
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod uphoun 28. 1. 2021 18:05

Ahoj,

sorry, ze to cpu sem, ale tematicky je to nejbliz. Resim opacny problem - odeslani USD.

V praci mame zamestnanecke opce a akcie a pouzivame take platformu Fidelity NetBenefits, jak zde zminoval stanickses. Snazili jsme se s kolegy poslat USD do NetBenefits, abychom mohli vyuzit opce, ale nepodarilo se mi to ani pres Revolut, ani pres TW.

Nemate nekdo tip, jak by to mohlo jit? Informace k platbe mame z linku https://www.fidelity.com/cash-managemen ... ty-account, nas se tykaji "Brokerage accounts".

Moc diky za tipy a napady
uphoun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod stanickses 28. 1. 2021 18:33

Opačně jsem to neposílal, ale přes tw by to mělo jít, tam máte normálně usd účet v US bance. Případně tedy ta multimena u RB je taky použitelná.
stanickses
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod uphoun 28. 1. 2021 18:36

Bohuzel TW neproslo a podpora TW rekla, ze to je FFC (for further credit) platba a ty neumi :(
uphoun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod yndezit 28. 1. 2021 19:04

A co devizovkou to poslat?
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanickses 28. 1. 2021 19:51

Ach ty prehistorické typy plateb v US :(
stanickses
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 28. 1. 2021 21:15

Logické by bylo to poslat z vlastního účtu, např. u Fio nebo něco podobného, kde jsou fixní (ale ne úplně zanedbatelné) poplatky. Ale nemám to vyzkoušené.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod uphoun 29. 1. 2021 09:06

yndezit píše:A co devizovkou to poslat?


Diky. Chtel jsem zkusit roklen, ale ta ma minimalni limit 1000EUR - jako "testovaci" platbu bych chtel poslat jen par dolaru.

fc70 píše:Logické by bylo to poslat z vlastního účtu, např. u Fio nebo něco podobného, kde jsou fixní (ale ne úplně zanedbatelné) poplatky. Ale nemám to vyzkoušené.


To by bylo idealni, ale nenasel jsem tam moznost jak - nemam ani IBAN pro zahranicni platbu. Dekuju!
uphoun
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků