Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod netlik 8. 8. 2017 21:17

Mně nic zatím nepřistálo, ani libry, ani email. I když minulý týden opravdu v appce info o nemožnosti platit bylo uvedeno (přesto mi platit přes Curve šlo).
netlik
Diskutér

Odeslat příspěvekod for.ce 8. 8. 2017 21:40

Tak malokdo z nas mel kartu aktivni uz v minulem mesici. Me take nic.
for.ce
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 8. 8. 2017 21:58

Hm, pak mě ještě napadá, že by to mohlo mít nějakou souvislost s mým nepovedeným prvním výběrem... Shodou okolností jsem měl dnes chvilku a cestu kolem bankomatu euronet, kde je docela vysoká pravděpodobnost, že bude volný, tak jsem si aspoň nastavil PIN a nakonec vybral... Zajímavé, že to nabízelo výběr v EUR (teda spíše ani ne, ale všiml jsem si, že u karet s domácí měnou EUR možnost výběru v EUR nenabídne vůbec, protože by nemohli nabídnout možnost přepočtu DCC ti lichvářští šmejdi, tak jsem přemýšlel, jestli eura nenabízí u zahraničních karet vůbec, ale zjevně je to podle měny - tady to nabízelo DCC na eura z GBP - výlučně, nelze si volit výběr eur "přímo", ale to je už jiná pohádka) a výběr v korunách taky tlačí na DCC (prakticky všechny výzvy na výběr bez konverze jsou "zarudlé", DCC zvýrazněné zeleně, fakt jsou to pořádní hajzlíci, jak se snaží klienta zmást a člověk má co dělat, aby se neuklikl.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod netlik 8. 8. 2017 22:24

Tak já aktivoval 31.7., takže možná i to je důvod, proč kapříci nepřipluli. Pokud jde výběr hotovosti, DCC mi ATM ČSOB nabízel též. Ten byl alespoň férovější a vedle DCC nabídl alespoň i výběr v korunách. V rámci DCC byl lichvářský přepočet pro vybíraných 5000 Kč za cca 201 liber, až jsem se na chvilku zalekl, že mi za to Curve napálí poplatek, když se to tváří jako výběr převyšující "povolených" 200 liber. :-)
netlik
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 8. 8. 2017 23:45

jo me taky pristaly tři libry šterlinků na kafe, s tím ze jsem mel potize s platbou (ale to vypada na chybu na strane ČEZ karty), pak ale mail nasleduje, že měli vypadek, což mi oznamili hned, ale karta se zdala funkční
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod jerry666 9. 8. 2017 16:16

Dnes platba na poště cca 10000, bezkontaktní i kontaktní zamítnuto. V kombinaci s mBank. Přitom již několik menších plateb jinde prošlo...
jerry666
Diskutér

Odeslat příspěvekod for.ce 9. 8. 2017 18:55

Me dnes pristalo dalsich 5 GBP, diky za pouziti meho referal kodu UTZBO, muzete ho vyuzit i dalsi zajemci.

Jinak jsem utratil cca 14 GBP z pripsanych bonusu nakupem na aliexpress.com, platba prosla OK.
for.ce
Diskutér

Odeslat příspěvekod 07Petr 9. 8. 2017 19:15

jerry666 píše:Dnes platba na poště cca 10000, bezkontaktní i kontaktní zamítnuto. V kombinaci s mBank. Přitom již několik menších plateb jinde prošlo...

Tak to je špatný :'( , přitom bubocz tady 6. 8. 2017 19:13 napsal, že curve kartou na poště platit lze. Tak to ještě asi záleží na tom, s čím je curve karta propojena. Zkoušel tedy na poště někdo curve kartu napojenou na KK od Raifessenbank nebo ČSOB :?:
07Petr
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 9. 8. 2017 19:22

Pokud je někdo soudný, tak zcela jistě využije referral kód nějakého dlouhodobého zdejšího uživatele, který se svými příspěvky zasloužil o úplné nezdegenerování tohoto fóra a nepřihraje to někomu žebrajícímu s čerstvým nickem (Registrace: 8. 8. 2017 21:37), ale to je už snad na zvážení každého...

(Samozřejmě žertuji, zelený trpaslík je průhledný jak tanga rumunské striptérky, že je to vidět okamžitě, ale kdo to má stíhat dávat do blacklistu :-()
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 9. 8. 2017 19:22

no proto by bylo dobré uvádět v kombinaci s jakou aktivní kartou platba prošla či nikoliv
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 9. 8. 2017 19:26

Hm, s tou poštou to trochu komplikuje i možnost případného využití funkce back in time, která má strop jen do 1000 £. Počítám, že každý bude chtít protočit najednou nejlépe celý měsíční strop...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 9. 8. 2017 19:32

Tak o kartu jsem žádal 2.8. a hned napsal na podporu o opravu adresy na ČR (odpověď během asi 10 minut), takže hned i ten den přišel email, že je karta na cestě, dnes jsem kartu vyndal ze schránky a hned se snažil aktivovat, jelikož jsem tam měl asi jen samé běžné karty, které k ověření nestačí, tak jsem opět musel psát na podporu a aktivovat zasláním dokumentů (čekání na schválení 2 hodinky)

již jsem si stihnul změnit pin v bankomatu (po změně se i správně přepsal do aplikace), výběr z bankomatu čsob jsem zkusil částku 5700 kč, ale samozřejmě mi to nabízelo i DCC na nějakých asi 225 liber, což je holý nesmysl.

další poznatek ohledně internetových plateb, zaplatit se mi podařilo pouze jedinkrát a bez 3D secure smsky, na 2 dalších pokusech se mi zdálo, že to čeká na 3D secure, ale dlouho to načítalo a nakonec zamítnuto z důvodu chyby karty, skoro mi přišlo, jak kdyby jen nebylo 3D secure aktivováno a platební brána nevěděla, kam má smsku na ověření poslat, uvidím jak to bude vypadat s další platbou.

Jinak jsem čekal, že na výpise originální karty bude jen označení curve card bez dalších podrobností, ale mile mě překvapilo, že je tam i název obchodníka, takže platba lze rozpoznat nejen v aplikaci curve, ale i přímo v IB dané karty.

Zkouším kartu mBank e-shop, tak poté dám vědět, zda připisuje 2% odměny, zatím jsem vyzkoušel přesunout zpětně transakci z mbank na jinou kartu a blokace tam i pár minut po přesunutí stále visí (transakce z dnešního dne, takže platba nebyla zaúčtovaná), ale při vyzkoušení zpětného přesunu z jiné karty na mbank vidím blokaci v podstatě okamžitě, takže to vypadá opravdu zajímavě tato funkčnost (nicméně když blokace při přesunu pryč nezmizí okamžitě, tak to nelze využít například u kreditky od monety, kterou bych chtěl platit nějaký větší nákup u bene+ partnera, k navýšení disponibilního zůstatku (přesunutím starších transakcí), takže reálně mi toto nepomůže). Přínos zpětného přesunutí platby vidím tedy jen v situaci, kdy jsem už přesáhl maximální možný bonus na dané kartě a chci za transakci získat bonus na jiné kartě.

Ocením, když někdo použije můj promo code JFVEO (je to velké o, nikoliv nula), sám jsem také využil nějaký kod odsud
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Diskutér

Odeslat příspěvekod bubocz 9. 8. 2017 19:42

07Petr píše:
jerry666 píše:Dnes platba na poště cca 10000, bezkontaktní i kontaktní zamítnuto. V kombinaci s mBank. Přitom již několik menších plateb jinde prošlo...

Tak to je špatný :'( , přitom bubocz tady 6. 8. 2017 19:13 napsal, že curve kartou na poště platit lze. Tak to ještě asi záleží na tom, s čím je curve karta propojena. Zkoušel tedy na poště někdo curve kartu napojenou na KK od Raifessenbank nebo ČSOB :?:

Pro tuto transakci na poště jsme měl napojenou Airbank a platil jsem 37 Kč bezkontaktně
bubocz
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 9. 8. 2017 21:57

07Petr píše: ... Zkoušel tedy na poště někdo curve kartu napojenou na KK od Raifessenbank nebo ČSOB :?:

Já na poště platil bezkontaktně částku Kč 186,-, curve napojenou na RB Mall a bez problémů. Může taky záviset na částce, ale moc to nechápu. Limit by pro 10k měl být dostatečný. Se stejnou kombinací jsem vybíral 5400,- z ATM UCB a taky bez problémů.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 9. 8. 2017 22:24

Myslel jsem, že by to mohlo být kvůli interchange, ale ten by měl být pro poštu fixní (bez ohledu na způsob platby a její výši)... Třeba to ale nějakou souvislost má, protože MC z hlediska interchange rozlišuje "High Value" transakce nad 200 Kč: https://www.mastercard.com/us/wce/PDF/Czech_Rep.pdf, a kdoví jestli tak terminály ČSOB nejsou třeba záměrně tak nastavené, aby odmítaly "High Value" transakce komerčními kartami (i když jde o MCC, kde je fixní fee)... V každém případě by to chtělo ještě více testů, takhle lze jen tipovat.
fremantle
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka