Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 5. 6. 2018 10:52

Já s podkladovou RB Mall normálně zaplatil (kolem deváté).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 5. 6. 2018 13:57

Btw, s částkou co má člověk na "Rewards" kartě, v librách, se dá normálně zaplatit, když si člověk tu kartu zvolí?
Radek.Hulan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 5. 6. 2018 14:12

Ano, dá se s tím normálně zaplatit.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Vyorana_ondatra 5. 6. 2018 23:36

Tak se mi povedlo konečně zprovoznit jak Curve, tak Revolut, kromě toho mám kreditku MAll.
Teď mě tedy napadají 2 možné varianty, jak to nakombinovat:
1) Účet na Revolut si dobiju přes Curve kartu, která to strhne z Mall. Jako teoretické pozitivum mě napadá, že s Revolutem mám výběr z bankomatu zdarma. A to i třeba v takovém Srbsku mimo EU kam se chystám. A pokud to ještě funguje, tak bych měl 2% vratku z Mallu, což ale bude poníženo o kurzový rozdíl, protože Revolut mi Curve kartu bere jako GBP (takže předpokládám, že RB bude mít horší kurz na CZK - GBP, což při zaúčtování provede)

2) Do Curve účtu si přidám Revolutku. Tady mě jako výhoda napadá, bych mohl vybrat větší obnos v zahraničí než těch 200 liber jak s Revolut, ale je to za poplatek 2 libry a to už mi přijde lepší vybrat si rovnou s Airbank za 25Kč. Může to mít ještě nějaký význam?

Projel jsme si tady to forum stovky příspěvku zpět, ale už se v tom tedy ztrácím, co má opravdu u těchto karet smysl.
Vyorana_ondatra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 6. 6. 2018 05:12

Jakože když dobiju Revolut v CZK z Curve, tak mi to bude na Curve naúčtováno v GBP? Nebo proč by tam měla být konverze CZK - GBP?
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 6. 6. 2018 07:24

pokud vím, tak revolut nejde dobít curve card a naopak do curve card taky nejde revolut přidat ... to už z toho vymýšlíš trochu scifi peněžní toky
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod wit.cz 6. 6. 2018 07:40

kdyby sis přečetl pár příspěvků zpátky, tak bys byl zase v realitě.. jde obojí, jen s curve prepaid nejde dobít revolut
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 6. 6. 2018 08:04

tak sorry, mám ještě teda starší curve a tím mi opravdu dobít revolut nejde a nedařilo se mi ani revolut do curve vložit, ale buď si to teda pletu s jinou kartou nebo jsem možná udělal nějaký překlep
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ROlda78 6. 6. 2018 08:15

Lenochu, jak píše "wit" řeší se to tu pár stránek zpět, že Curve může být buď prepaid (do Revolutu nelze) anebo debit (funguje v Revolutu bez problémů)!
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 6. 6. 2018 08:41

Taky mám pořád ještě prepaid, nějak nemám motivaci.. snad jen kvůli tomu vyššímu limitu pro ATM, kdybych někdy chtěl podojit mallku.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 6. 6. 2018 08:53

Po změně business (modrá) na private dorazila černá karta s výrazným nápisem "DEBIT". Limity resetované a "enhanced". Doufám, že bude akceptovaná stejně dobře jako ta předchozí, s modrou jsem nikde neměl problém (USA, Asie, atd.).
Radek.Hulan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jidis 6. 6. 2018 08:57

ROlda78 píše:Lenochu, jak píše "wit" řeší se to tu pár stránek zpět, že Curve může být buď prepaid (do Revolutu nelze) anebo debit (funguje v Revolutu bez problémů)!

Opravdu bez problemu? Vyorana ondatra psal neco o tom, ze nejdou pres Curve do Revolutu nabijet primo CZK, ale jen pres GBP.
jidis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 6. 6. 2018 09:26

wit.cz píše:Taky mám pořád ještě prepaid, nějak nemám motivaci.. snad jen kvůli tomu vyššímu limitu pro ATM, kdybych někdy chtěl podojit mallku.

tohle bude ale stejně jen dočasné ne?

správně má být při výběru nad 200 liber při napojení na kreditku poplatek ... to že to zatím asi úplně neřeší je věc druhá
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lafayette16 6. 6. 2018 10:59

Radek.Hulan píše:Po změně business (modrá) na private dorazila černá karta s výrazným nápisem "DEBIT". Limity resetované a "enhanced". Doufám, že bude akceptovaná stejně dobře jako ta předchozí, s modrou jsem nikde neměl problém (USA, Asie, atd.).

Jak dlouho trvalo, než přišla private karta místo business? Trochu váhám s výměnou.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 6. 6. 2018 11:04

6 pracovních dní, mezitím byla modrá bloklá a nešla použít
Radek.Hulan
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka