Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod alfas123 25. 10. 2018 13:31

Curve zmeni sumu ihned, takze clovek vie, na com je. Na rozdiel od banky... uz som to tu pisal. Myslim, ze to je velka vyhoda. Takisto sa v hoteli da dohodnut na platbe v pracovny den, ak tam je clovek dlhsie. Alebo pouzit revolut a zmenit si sumu vopred. Stale to obycajny clovek dokaze pouzit celkom rozumne, ak sa trosku snazi.
Pripada mi to, ako by sa niekto stazoval, ze jeho/jej banka je nalesteny prd, lebo uctuje poplatky za vyber z cudzich bankomatov. Tak proste to nerobim, aby som za to neplatil ;-)
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 25. 10. 2018 13:39

Curve=karta pro obcasne vyletniky do zahranici, s malou utratou, co maji pridanu jeste Hello bank kreditku na vetsi nakupy nebo vikend .... no nevim no.
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 25. 10. 2018 14:10

Radek.Hulan píše:Jistě.

Ale pokud není rozdílná, jaký mám důvod Curve použít? V Česku nemám důvod Curve nosit, platím CZ kartou (respektive telefonem), a v zahraničí bych zase neměl mít důvod nosit českou kartu, kdyby Curve měla 0% pořád. Takto je to omezeno na prvních 15t Kč / měsíc, a nikoliv víkend..

Prostě pořád mi vychází jako lepší řešení Revolut, kde si člověk v pracovní den převede CZK do měny kde bude (klidně třeba THB) a platí z THB pod-účtu opravdu bez poplatků, pracovní den či víkend.

Revolut už umí THB podúčet?
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 25. 10. 2018 14:32

Jj, v "Profile / Account details" mám založeno už dlouho i THB ... (Revolut)
Radek.Hulan
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 25. 10. 2018 19:42

A je to tady. ESSOX jako vydavatel ČEZ kreditní karty, začal blokovat platby přes Curve kartu a to jak napřímo, tak I funkci GBiT. :-(

EDIT: .... doplnění vyšší platby. Nízká 300 Kč mi na GBiT prošla, nad 10000 Kč neprojde. :/
Naposledy upravil čulibrk dne 25. 10. 2018 20:34, celkově upraveno 2
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 25. 10. 2018 19:58

teď jsem zkusil GBiT na ČEZ a prošlo to
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomaslany 26. 10. 2018 00:52

Jestli spis neni vycerpany tydenni transakcni limit CEZ karty?
tomaslany
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 26. 10. 2018 06:15

Ono to fixování kurzu na víkendy je dvousečná zbraň: buď se to udělá jako u startupů - fixace z pátku + víkendový příplatek (a přesně víte, kolik zaplatíte), nebo jako u bank - naúčtuje se to zpětně podle skutečného kurzu (v momentě platby přesný kurz nevíte). Osobně připlácet si vždycky jako výhodu nevidím, na tomhle člověk ztratí vždycky.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomaslany 26. 10. 2018 06:26

Kazdy ma ale moznost nastavit si v Curve menu podkladove karty a tak si vybrat, jestli bude prevod meny podle Curve nebo podle podkladove karty. I o vikendu!
tomaslany
Diskutér

Odeslat příspěvekod jujec 26. 10. 2018 09:30

čulibrk píše:A je to tady. ESSOX jako vydavatel ČEZ kreditní karty, začal blokovat platby přes Curve kartu a to jak napřímo, tak I funkci GBiT. :-(

EDIT: .... doplnění vyšší platby. Nízká 300 Kč mi na GBiT prošla, nad 10000 Kč neprojde. :/

Dnes jsem na ČEZ kartu přes GBiT přesouval 28 tisíc a v pohodě. Problém bude v limitu 50 tisíc/Kč od pátku do čtvrtka.
jujec
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 26. 10. 2018 09:47

máme curve karty vydaný 03/2018 je to embosovaný a dle obrázků je to black, modrá to určo není. poplatky jsme u ani jedný neplatili , je tam ještě nápis debit a beta.
vypadá přesně jak na tomdle obrázku
https://cdn-images-1.medium.com/max/160 ... 5YOvg.jpeg
z webu https://medium.com/@huntie/thoughts-on- ... 125a97e3c3

Je teda možný že odesílaj tydle černý zdarma s vyššími limity ?
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 26. 10. 2018 09:52

ne není to možné, limity lze najít v aplikaci
má teorie je, že se zbavovali starých karet a pravděpodobně pošlou stejně kartu v novém designu
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 26. 10. 2018 10:04

@audiobullys - zda sa, ze 99% ludi chcelo zakladnu kartu zadarmo, a tak sa museli zbavit ciernych kariet, ktore mali v zasobe :-)

mas vzadu napisane COMMERCIAL?
https://curve.vip/BAG9K
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 26. 10. 2018 10:16

Commercial tam je, koukal jsem na fotky ve vyhledání na googlu.prave je mi divný že by to byla Blue karta co posílají zdarma dyt je to takhle černý, to spíš vypadá na tu Black jak tu píšete za poplatek.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 26. 10. 2018 10:43

karta sice je cierna, ale chovanie ma ako zakladna modra, teda limity a poplatky atd
https://curve.vip/BAG9K
alfas123
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka