Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Kamziq 20. 11. 2018 16:49

To jsem zvedav, jak dlouho budou karty RB s Curve funkcni?
Kamziq
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 20. 11. 2018 17:06

s tím novým předáváním kódů :?:
povedlo se někomu zaplatit CRV tak, aby se na MC Specials připsaly peníze (dle registr. podkladové karty)?
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod jujec 22. 11. 2018 18:53

Jenom komentář k výhodnosti kurzů Curve: dnes jsem platil skoro 100 euro v zahraničí.

Čísla jsou následující:
ČNB kurz: 25,99
Mastercard kurz: 26,01
Curve: 26,00

Konkrétně jsem na platbě přes CURVE proti kreditce HB! (která má nulovou přirážku) ušetřil 90 haléřů. A to se vyplatí!!!! (teď vážně, kdybych neměl na HB! už vyčerpané to jedno procento za platby, vyšla by HB! výhodněji, nicméně já si to přes Curve hodím na mBank nebo RB Mall a bude to ještě lepší)

A na závěr - nejlevnější směnárna, co znám, má dne kurz 26,03 Kč. Takže v praxi není moc rozdíl, jestli HB!, Curve, nebo hotovost. Ale Curve vítězí kvůli možnosti to dát na 2% vratku. Ale dnes je všední den... Ale Curve mi píše, že jsem díky ní ušetřil 72,71 Kč, čemuž nerozumím, resp. to by odpovídalo skoro 3 procentům bankovní přirážky.
jujec
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 22. 11. 2018 19:16

jujec: co to je za pekelny kurzy na devizach? Vzdyt takovej je na valutach.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 11. 2018 19:20

Řekl bych, že to je takové "srovnání" s obvyklou marží průměrné banky - v UK není při platbě kartou tamních bank kurz s přirážkou 3 % ničím neobvyklým (ostatně ani u nás to není o moc lepší, ješte tak před 2-3 lety byl takový běžný spread v kurzovním lístku cca. 4 %, nyní je v kamenných bankách standardem spíše 5 % a více)...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 22. 11. 2018 21:09

to jujec: Když platíš Curve kartou v EUR tak máš v aplikaci u KK HB nastavenu měnu jako EUR? Když to pak přes GBiT dáš na mBank tak se tato platba už zaúčtuje v CZK bez špatného kurzu mBank?
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 11. 2018 21:22

GBiT může být přesunuta na jinou kartu jen ve stejné podkladové měně jako původní karta (kurz se nepřepočítává, je vždy z okamihu provedení transakce) anebo na kartu s podkladovou měnou shodnou s měnou transakce (v tom případě se použije kurz vydavatele), jinou kombinaci nelze provést: https://support.imaginecurve.com/hc/en- ... k-in-Time-
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 22. 11. 2018 21:46

ale lze, teda pokud se něco nezměnilo, prohazoval jsem GBiT z RB v CZK na UCB KK nastavenou v USD
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 11. 2018 21:54

To se nevylučuje s předchozím - transakci v USD na kartě s podkladovou měnou v CZK lze převést na jinou kartu s podkladovou měnou v USD.

Pokud budu chtít převést ale transakci v EUR z podkladové karty v CZK, možnost jsou jen dvě - jiná karta nastavena na CZK anebo EUR.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 22. 11. 2018 22:01

no a o to jde ne? buď nechám konverzi na Curve anebo např. přes víkend nechám konverzi na kartě s kurzem asociace, akorát u ní musím před tím nastavit měnu v původní transakci
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 23. 11. 2018 23:14

Ve 22:50 jsem platil curvou platbu v eur s podkladovou kartou v czk, kurz 1€ = 26.00 .. přitom fx ukazuje 25,92. Jak je to tedy s tou 0.5% přirážkou? Nemá být až od pátku 23:59 GMT?
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Vlaj 25. 11. 2018 16:02

Forex ukazuje vždy dvě hodnoty: ask a bid. Jediné číslo bude průměr - fiktivní hodnota. U EUR/CZK odhaduji spread na 0.3%, v pátek večer se spread nejspíš bude zvětšovat. Navíc 0,5% je 0.13Kč
Vlaj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 26. 11. 2018 10:36

hopo.hopo píše:A vratku jsi měl? U mě platba s podkladovou RB Mall v zahraničí (fyzicky, nikoliv online) bez vratky, zaúčtovaná jako online platba. Myslel jsem, že už Curve předává MCC a další detaily správně, ale RB to asi dál bere jako online platbu finanční instituci Curve - dle podmínek RB kreditek vratka není za "platby finančním institucím – jedná se zejména o dobíjení předplacených karet, elektronických peněženek, virtuálních účtů (transakce s MCC 6012 dle platných seznamů MasterCard a VISA)".

Kdybych nebyl hlupákem, nestal bych se medvědem... No prostě vratka na RB Mall byla, jen jsem to blbě z toho výpisu pochopil. Takže RB Mall nyní opravdu dává vratku jak při přímé transakci tak i při GBiT.

Jinak další věc, dělal jsem GBiT z karty Richee (Creditas) na jinou (není důležitý). Transakce byla v CZK. Na Richee kartu se mi připsala zpět nižší částka, než mi původně strhli. Řešil jsem to s Curve, ti mi potvrdili, že zpět poslali přesnou původní částku v CZK. Řešil jsem to pak s Creditas a ti mi reklamaci zamítli a napsali, že
V důsledku prodlení mezi zúčtováním transakce provedené platební kartou (odchozí) a následné (příchozí) transakci došlo ke vzniku kurzovního rozdílu. V bodě 2.7.5 Obchodních podmínek pro platební karty se uvádí, že "Při zúčtování karetní transakce provedené v jiné měně, než je CZK, případně v měně CZK, která je však součástí mezinárodního zúčtování (mezinárodní transakce), karetní asociace zasílá Bance částku přepočtenou kurzem karetní asociace na měnu EUR, přičemž při přepočtu měny EUR na měnu účtu (CZK) použije Banka svůj devizový kurz platný v okamžiku zaúčtování Platební transakce na Účet Majitele účtu."

Rozdíl mi Creditas "v rámci zachování dobrých obchodních vztahů" i tak vrátila, ale přijde mi naprosto divný, když transakce byla v CZK, že by to karetní asociace přepočítávala na EUR a pak to zas banka měla přepočítávat zpátky na CZK. To je snad nějakej nesmysl, ne? Creditas je teda do Curve naprosto nepoužitelná. To je nějaký specifikum Creditas, nebo jste se s tím setkali i u jiných bank?
hopo.hopo
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 26. 11. 2018 11:09

také potvrzuji vratka z RB Mall (přes CRV GBiT) byla
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 26. 11. 2018 13:33

nemuzu vyloucit vsechny banky, ale Creditas to tak ma ... prepocitava mezinarodni transakce pres EUR.
treborit
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka