Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Lafayette16 3. 1. 2019 08:42

RedTop píše:Také jsi chtěl přidat Benefitku MC prepaid? Na stránkách Curve podpory se k tomu píše následující:
We aren't supporting prepaid cards as standard. At the moment, we allow Osper, Monzo, N26, Revolut, Tide, Monese, Loot and Qonto.



Chtěl jsem přidat virtuální předplacenou kartu MC, kterou jsem dostal s 15 librami.
Nemám teď žádný nápad,jak použít přesnou částku v librách, tak asi uvidím časem.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod jakoubek61 3. 1. 2019 14:26

Během prosince mi byly navýšeny limity. Pro výběr z ATM nyní můžu čerpat denně až 1000 Ł.
Jako podkladovou kartu používám KK HB, která výběr stále považuje za internetovou transakci.
Dosud jsem vybíral tak třetinu celkové útraty. Nyní mě láká vybírat 50% celkové útraty, abych se dostal na maximální vratku. Má někdo zkušenost s vyšším výběrem?
Nerad bych zase o ty limity přišel.
jakoubek61
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drpatrik2 3. 1. 2019 15:34

Nad 200liber je 2% poplatek při vyberu z KK
drpatrik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jakoubek61 3. 1. 2019 16:02

Aha. Já si myslel, že ten poplatek je svázán s tím původním limitem 200 Ł .
jakoubek61
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wit.cz 3. 1. 2019 16:15

S poštou a RB jsem dnes nepochodil při platbě 79 Kč.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rafael58 3. 1. 2019 18:08

Já včera taky ne, dopis za 52 Kč, CRV+RB Mall, zamítnuto ("nedostatečné krytí" nebo co, appka psala že nastal problém s podkladovou kartou, zkuste později). Chvíli na to ve fast-foodu placeno normálně.
rafael58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jujec 4. 1. 2019 09:06

Tak možná zasekli pošli. Já jsem třeba zjistil, že platbu CURVE+RB MALL nejsem schopný udělat na Slevomatu. Ale ostatní platby mi jdou bez problémů.
jujec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ladislav_Malek 5. 1. 2019 18:46

Dobrý den, jak je to, prosím, s kombinací karet Curve a Raiffeisenbank? Vím, že dříve RB do Curve dát nešla, ale před pár týdny jsem v několika videích na youtube slyšel, že už to jde. Také z některých postů zde plyne, že to lidé používají. Dnes jsem zkusil kartu RB do Curve přidat, ale neprošla verifikace. Mám KK RB Life. Lze to nějak zprovoznit? Předem děkuji za rady.
Ladislav_Malek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SVitara 5. 1. 2019 18:57

Nekdy to jde a nekdy nejde.
SVitara
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ROlda78 5. 1. 2019 19:35

nevím, zda ji jde přidat (zkoušet to nebudu) až v dubnu, kdy mi stáv. končí
ale jinak to pak už funguje..
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 7. 1. 2019 11:53

Ad Curve vs RB (perličky ze spisu):

RB argumentuje:
* nesprávnou geolokací plateb (pouze příklady "obchodník v čr", London, GBP)
* nekonzistentní identifikací typu transakce (rozlišení výběru hotovosti, platby za přítomnosti karty či nikoliv, přičemž "všechny transakce jsou označeny jako transakce bez přítomnosti karty, což neodpovídá názvu obchodníka a detailů transakce")
* nesprávnou identifikací typu obchodníka (MCC), což opět neodpovídá detailům transakce ani použitému kódu MCC


z pohledu banky nekorektní kombinace omezují možnost logických kontrol na straně držitele karty i RB a jejich systémů pro fraud
zakrývání faktického původu transakce omezuje možnost kontroly nad transakcemi, znemožňuje identifikaci typu reálné transakce a není možné plnit smluvní limit pro daný typ transakce (btw. jsem zjistil, že mám větší smluvní rámec, než v žádosti o mallku a RB jej děli na hotovostní a bezhotovostní, který je o 50% vyšší než jsem žádal)

a poslední argument od RB: Curve od září 18 používá původní/podkladový MCC, ale "po několika dnech změnili MCC pro výběr z ATM, čímž nadále umožňují uživatelům Curve obcházet pravidla a limity pro výběry hotovosti".
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 7. 1. 2019 12:12

wit.cz: pekne, pekne! A jak to realne pokracuje?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 7. 1. 2019 13:01

V průběhu tohoto měsíce jsem pozván k ústnímu jednání k FA, k projednání podkladů shromážděných v řízení. Mohu si jen domýšlet proč (není jim něco jasné? x chtějí názornou ukázku fungování Curve s RB? x zeptat se na aktuální stav oproti stavu v době podání návrhu? x sdělit mi, že to nemá cenu? x ...), tak uvidíme.
Jinak jsem si telefonicky ověřil, že úvěrový limit (smluvní rámec) je ve stejné výši jako ve smlouvě a jediné rozlišení je pro výběr z ATM. Jenom další důkaz, že vyjádření RB je plné nepravd.
Imho by RB vůbec nemělo zajímat, u jakého obchodníka přes Curve platím. Pro RB dávám příkaz k platbě směrem ke Curve, ten je pro RB konečný obchodník. Argumentace RB s geolokací a nekonzistencí plateb mi přijde vztažena jako bych platil kartou RB. Navíc z jejich vyjádření plyne jasný úmysl Curve za všech okolností potopit, a tu motivaci nemusíme hledat dlouho.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pivinecek 7. 1. 2019 15:40

Wit: presne jak pises, ty platis obchodnikovi Curve. A RB ho diskriminuje. To je jak kdyby si RB rekla ze nepujde platit jejimi kartami treba v Kauflandu. Maji si to dat do podminek pro platebni karty, ze nejde platit u Curve. Ne to resit na tajnacku a klient zjisti az u terminalu ze mu nejde zaplatit
pivinecek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod qwertz375 7. 1. 2019 16:48

Takže abychom si to ujasnili. Curve nedodržuje platný standard, zejména neoznačuje transakci správným kódem MCC 6012. Ale špatná je v tomto případě banka, která takovou transakci zamítne jako neplatnou? :lol:

V tomto případě je možná škoda, že služby finančního arbitra jsou zdarma, a dotyčný nedostane tuto šaškárnu k úhradě.
qwertz375
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků