Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod bodyczech 24. 1. 2019 20:01

Už před časem jsem si říkal proč ti nejvíce fundovaní na tomto fóru omezili četnost svých příspěvků... už chápu...
bodyczech
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 24. 1. 2019 20:19

hopo: Tak ono by se to fakticky většinou opravdu nakonec konvertovalo do CZK (měna podkladové karty), ale to ten terminál nemůže vědět. :) Jinak mám pocit, že osobnemu definitivně jeblo, případně je to nějaký druh policejní ironie.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod sohun 24. 1. 2019 23:18

super dik za odpovedi...jeste bych mel dotaz mozna to tu je odpovezene....funguje pres curve platit KK CEZ? popr. funguje pak od nich bonus?
sohun
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jumpmans 24. 1. 2019 23:30

Nefunguje.
jumpmans
Diskutér

Odeslat příspěvekod sohun 24. 1. 2019 23:34

ok skoda :)
sohun
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod octaviampi 25. 1. 2019 00:17

Retron - dik
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod SVitara 25. 1. 2019 01:11

hopo.hopo píše:DCC je konverze do domácí měny karty. Curve jako UK karta má domácí měnu GBP, DCC tedy nabízí platbu v GBP, aby to Angličanovi zjednodušilo a měl lepší představu, kolik bude platit ve své domácí měně, kterou má mentálně lépe zvládnutou. U nás se běžně platí v CZK, tak nechápu, jakým způsobem by se to podruhé konvertovalo do CZK. ...

To ovsem neni pravda tohle, ten anglican s kartou s menou GBP bude vzdycky platit v CR CZK, at uz pres DCC, tak i bez DCC, ten obchodnik jinou menu nez CZK neprijme proste. Anglicanovi tedy pri platbe v CR vzdy probehne konverze z jeho meny GBP do CZK, pokud pres DCC, tak konverzi provede provozovatel terminalu, pokud bez DCC, tak konverzi provede banka vydavajici kartu. O tom, ze by DCC konvertovalo z GBP do CZK dvakrat, jsem nic nepsal, a nechapu, jak te takova hloupost mohla vubec napadnout?
SVitara
Diskutér

Odeslat příspěvekod jakoubek61 25. 1. 2019 10:37

Platím Curve kartou dost často a pokud mi je nabízeno DCC byla vždy u zeleného tlačítka vpravo zkratka GBP a u čeveného tlačítka vlevo CZK.
Samozřejmě volím červené tlačítko.
jakoubek61
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ROlda78 25. 1. 2019 17:06

wit.cz píše:Ad Curve vs RB.

Co nového u arbitra? Se to celkem vleče..
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod Marcela2 25. 1. 2019 17:33

Více než před měsícem jsem Curve kartou s podkladovou KK Unicredit kupovala letenku. Osm dní jsem transakci viděla jako čekající, pak zmizela. Na KK Unicredit se do té doby vůbec neobjevila. Kontaktovala jsem zákaznickou linku dopravce, kde jsem byla ujištěna, že je letenka uhrazena a vše je v pořádku. Po dvou dnech se blokace objevila přímo na KK Unicredit, ale i ta po pár dnech zmizela. Pro jistotu jsem prohlédla výpisy všech karet, které mám ke Curve přiřazené, ale platba z žádné karty neproběhla. Dnes jsem opět kontaktovala zákaznickou linku dopravce a byla ujištěna, že je vše v pořádku. Rezervaci vidím potvrzenou, platba svítí zeleně :-)
Letenka je až na konec června.
Máte někdo podobnou zkušenost? Dokáže si dopravce platbu strhnout i po delší době? Nepředpokládám, že by mě Lufthansa chtěla zasponzorovat a nerada bych na letišti (v lepším případě při online check-inu) zjistila, že nepoletím.
Marcela2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paty07 25. 1. 2019 17:44

Zkusím DCC vysvětlit i pro debily od Policie.

Karta je UK, tedy zpravidla takové karty jsou k účtu v GBP. Obchodník v zpravidla prodává za CZK. Obchdoník zadá částku do terminálu zcela nečekaně v CZK. Zákazník UK kartu vloží do terminálu, terminál zjistí, že se jedná u UK kartu. Podívá se do své chytré databáze, kde zjistí, že se v UK platí GBP. You don't say. Nabídne tedy konverzi měny (DCC) CZK -> GBP a ukáže částku v GBP. Tuhle konverzi dělá banka obchodníka, který z takové platby má nějaký bonus.

Varianta 1: Zákazník jásá, že může platít GBP. Dá OK. Částka je stržena v GBP z účtu.

Varianta 2: Zákazník ví, že kurz je pěknej ojeb, odmítá DCC, nechá si účtovat CZK a banka zákazníka dělá konverzi částky CZK -> GBP a strhne mu zpravidla menší částku v GBP.

Takhle to funguje klasicky, když máte kartu v měně své země. Ale Revolut je UK karta, která je multiměnová a máte tam korunky (CZK). Při zvolení DCC dochází tedy k dvojímu přepočtu, pokud nemáte dostatek GBP směněných na Revolutu. První směna je u obchodníka přes DCC CZK -> GBP, druhá směna je u Revolutu na CZK složku GBP -> CZK.

Edit: Omylem jsem psal o Revulutu, ale Curve funguje na stejném principu.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 25. 1. 2019 17:48

Marcela2: U VISA karet měl obchodník až 180 dní na stržení peněz, Mastercard netuším.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod SVitara 25. 1. 2019 18:09

To je stale nespravne, je jasne, ze pokud ma kupujici kartu v GBP a bude platit zbozi za CZK, tak nekdo mu musi udelat konverzi z jeho GBP do CZK, nikoliv z CZK do GBP. On prece zadne CZK nema, tak mu z CZK nemuzou nic konvertovat.
:D :D :D
SVitara
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 25. 1. 2019 18:40

Prosím Vás, už mu to nevysvětlujte. My všichni to máme v hlavě pomotané, jenom von je letadlo.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod SVitara 25. 1. 2019 19:28

paty07 píše:Zkusím DCC vysvětlit i pro debily ..

Hlavne bez urazek prosim, diskutovat se da i vecne a slusne, pouziti urazky znaci ztratu logickych argumentu.
SVitara
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka