Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 29. 1. 2019 13:22

retron píše:Metal ovšem není za £30 ročně, ale za 15£ měsíčně, případně £150 ročně
To jsem taky nepsal - Metal je £30 navíc (vůči Black)... Ten rozdíl je už minimální, proč si rovnou nezvolit Metal místo Black.

Pro uživatele v kontinentální EU taky nedává Black moc význam, pokud mají možnost využít být grandfatherováni na Legacy Black - pojištění platí jen pro rezidenty několika zemí a AmEx se prakticky v EU vyjma UK vydávat taky přestala (posledně jsem četl snad o Cypru).

Já jsem si Black nakonec taky ještě stihl objednat - ještě dva týdny zpět, kdy možnost grandfatheringu nebyla potvrzena, ale karta přišla teprve včera. Je celkem možné, že některé objednávky pak už ani nestihli (nechtěli) zpracovat...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 29. 1. 2019 13:25

retron píše:s jakou podkladovou kartou?

Zajimave, podkladovka byla firemni CITI VISA a Alza hodila error ... vzapeti jsem zaplatil Twisto ucet s podkladem AirBank .. to probehlo.

Tak rano pry nezaplatil na Alze ani kolega s podkladovkou Mbank ...
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 29. 1. 2019 13:45

retron píše:už jsem to tu uváděl, ale zopakuji pro ty co mají puvodní Black variantu:
Stávající uživatelé Black varianty (opravdu tarifu nikoliv černého plastiku, v nové aplikaci se již zobrazuje) budou mít 6měsíční přechodné období, kdy budou moci využít benefitů nového tarifu zdarma a poté se rozhodnout, zda přejdou na placenou variantu anebo si "zakonzervují"

Podle community fóra je přechodné období jen 3 měsíční (6 měsíců by měli mít beta tasteři): https://community.curve.app/t/current-c ... ering/3663

Zdůraznil bych spíš, že podle platných T&Cs se je nutno o "zagrandfatherování" aktivně přihlásit v průběhu přechodného období sám (kontaktovat support).
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 29. 1. 2019 16:44

Aplikace pro iOS nyní umožňuje změnu tarifního plánu, nikoliv ale grandfathering.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 29. 1. 2019 16:46

Grandfathering se řeší přes support, po vyčerpání trial období nové Black varianty
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 29. 1. 2019 16:48

Po vyčerpání, nebo v průběhu trial období?
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 29. 1. 2019 16:58

majitelům Black varianty by měli přijít detailní instrukce, ale samozřejmě je lepší kontaktovat support před uplynutím trial období

jelikož v tom byl poněkud zmatek přímo od Curve (původně 6měsíční přechodné období nyní pouze 3měsíční, 30 denní GBiT místo 14denní pro Black/Metal) předávám v původním znění:

Your Options

You will still have 3 months to trial the benefits of the new Curve Black. You don’t have to do anything beside updating the app when we launch subscriptions.
If you are not convinced after the 3 months’ trial, you will be able to keep your current “original” Black card (Black Legacy Card) with its benefit of unlimited fee-free foreign exchange, without paying any monthly subscriptions. (This option will not be available for customers registering for the new Curve Black after subscriptions is launched).
Please note that the Curve “original” Black (Black Legacy Card) tier will not have any Amex free top-up allowance or insurance benefits, as these are only being launched as part of the new Curve Black benefits.
For a limited period of time, you will also still have the choice of upgrading from your current Curve Black to Curve Metal and get 2 months for free, after you pay the 1st instalment.
Please note that if you upgrade to Metal you can’t go back to the original Curve Black (Black Legacy Card) and be grandfathered.

Beta Testers will be able try to the new Curve Black for 6 months for free or 4 months of Metal.

Grandfathering is when an old rule (Black Legacy Card) continue to apply to an existing situation (Black Legacy Card customers) while the new rule (new Curve Black) will apply to all future cases (new Curve Black cardholders). This means that your current benefits will be frozen as they are today and you don’t need to move over to subscription.

UPDATE:
Current Curve Black cardholders will be given a grace period of 3 months with the new Curve Black or 2 months of Metal. Our Beta Testers have done a tremendous effort helping us become ready for launch and will be given 6 months with new Curve Black and 4 with Curve Metal.

We wanted to act swiftly based on your feedback suggesting the grandfathering option, which was added to the originally intended grace period. After weighing the customer and business impact of the grandfather option, we have decided to change the grace period duration to 3 months of new Curve Black and 2 with Metal. We sincerely hope that this will give you enough time to make an informed decision on whether you would like to continue with subscription or become grandfathered.
Naposledy upravil retron dne 29. 1. 2019 17:14, celkově upraveno 1
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod jujec 29. 1. 2019 17:12

Tak jsem z nové aplikace dost rozladěný.
Karty jsou zbytečně velké, částky se zaokrouhlují na tisíce (místo platby 25 753 Kč vidím částku 25,7k). GBiT je zmatečný - po jeho použití mi platba visí na původní kartě, na nové kartě se nezobrazuje, ale ve výpisu transakcí je uvedena již nová karta a v detailech transakce (na původní kartě) vidím popis karty nové...
A do toho mi pořád svítí vpravo dle modré kolečko, abych se seznámil s vlastnostmi aplikace, ale já jsem to už udělal. A musel jsem si dnes opět poslal link k přihlášení, protože se mi aplikace prostě odhlásila.
jujec
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 29. 1. 2019 17:17

souhlasím, že release nebyl zrovna plynulý, ale zaokrouhlování částek na k tam bylo vždy až po rozkliku je to přesná částka. Curve celkem naslouchá zpětnou vazbu, takže dojde k vrácení grid náhledu a snad i widgetu a doladí se některé další věci. Nejste sami kdo je poněkud rozladěn z nastalé situace :) Upozorňuji, že i support teď nereaguje nijak rychle.
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod goropes 29. 1. 2019 17:40

taky se přidávám k tomu rozladění z nové aplikace.
za mne stará fungovala perfektně, nebylo vůbec třeba dělat nový vzhled.
ještě mi v nové apce nejede karta curve rewards, píšou, že to je dočasné, ale i tak.
ze zavedených změn není za mne žádná jednoznačně změnou k lepšímu. škoda.
goropes
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 29. 1. 2019 17:52

Rewards nejede nikomu, pracuje se na tom, o body nepřijdete a načítají se.
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod aava 29. 1. 2019 18:29

Přidávám se k názoru, že bylo zbytečně cokoliv graficky měnit. Zmizel widget a aplikace přeházela karty, což u karet , hlavně KB , která nemá obrázky udělalo nepořádek.
Nejvíce mě ale vadí, že po updatu z 10 plateb prošly pouze 4. Takže jsem kartu odstavil.
aava
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eR99 29. 1. 2019 21:49

Mám černou Curve kartu (plastik). Měl jsem za to, že si nyní zažádám o konzervaci stávajících podmínek Curve Black (grandfathering).

Po dnešní aktualizaci aplikace vidím svůj plán jako “ Curve Blue” v části “Card”. Evidentně barva plastiku neříká nic o typu plánu.

Co jsem zaspal? Proto, abych si mohl nyní ponechat Curve black (plán a nikoliv pouze plastik) bez měsíčního poplatku £9,99 bylo potřeba do 28/1/2019 si o černý plastik (plán) sólo za £50 zažádat? :(
Naposledy upravil eR99 dne 29. 1. 2019 22:54, celkově upraveno 1
eR99
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 29. 1. 2019 22:29

Bylo nutno být zákazníkem Curve Black před 28. lednem 2019, tedy objednat si kartu (resp. členství) Curve Black za £50 (dodávali to společně s pouzdrem Tumi Wallet). Samotná barva karty nerozhodovala - Curve se zjevně zbavovalo černých plastiků a posílalo je zákazníkům, kteří měli i tarif Curve Blue, když přecházeli z Commercial Beta na program personal. Nyní je už samozřejmě pozdě, podmínky umožňují grandfathering jen současným členům Curve Black (v podmínkách budou původní plány označovány jako Curve Black Legacy služby)...

Současní uživatelé Curve Black (kteří vstoupili do programu před 28. lednem), kteří se rozhodnou neupgradovat na Curve Black nebo Curve Metal po 28. dubnu 2019 budou mít možnost využívat Curve Black Legacy bez měsíčního předplatného (tudíž především možnost směny měn s FUP 15000 GBP ročně), pokud si zažádají přes support.
https://www.curve.app/en/terms píše:4.2.3. For our users who signed up for Curve Black before 28th of January, 2019, they will have a right to continue using the Curve Black Services. In case you have signed up for a Curve Black card and you decide not to upgrade to the Curve Black Services or the Curve Metal Services on or after the 28th April 2019, you will have the option to continue using the Curve Black Legacy Services and will not be charged Curve Black Subscription by getting in touch with Curve at support@curve.app. For clarification, Curve Black Legacy Services are the services that were provided to all Curve Black users before 28th December 2018. Please note, that you will not be able to use any of the new features if you decide not to use the Curve Black Services. Please note that those that have upgraded to the Curve Metal Account will not be able to move to the Curve Black Legacy Services. If you decide to Downgrade to Curve Blue Services from Curve Black Services, you will not have the option to move to Curve Black Legacy Services.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 29. 1. 2019 22:58

Takže posledních 6 měsíců s Curve Blue zdarma a poté příběh s Curve ukončím. Na £118,8 ročně si Curve necením.

Vím, že tu retron o tom přechodu za £50 do 28/1/2019 psal. Jsem držitelem černého plastiku. Na základě toho jsem usuzovat, že mám plán Curve black. To byl ovšem omyl.

Za mě ze strany Curve teamu velké zklamání.
eR99
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka