Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod retron 11. 2. 2019 23:03

já jsem tady už uváděl mechaniku poplatků a FUP pro jednotlivé scénáře DK/KK, vlastní/cizí měna, nepopírám, že to není poněkud překomplikované
reagoval jsem na "cash recycling", který se týká především kreditních karet a to že se u českých kreditek tento poplatek zatím neuplatňuje neznamená, že se to nezmění, tak aby se pak někdo nedivil, až mu bude ten poplatek naúčtován. Commercial/Personal na to nemá vliv, víceméně na nic pro běžného uživatele, zatím vím akorát o příplatku 28 pencí za vlakovou jízdenku v UK.
poslední varování, při příštím uvedení aff kódu trvalý BAN
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 11. 2. 2019 23:20

.... a Commercial Curve kartou nedobiješ zadarmo Revolut.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 11. 2. 2019 23:40

Commercial Curve jsem dobil Revolut bez poplatků a "bez problémů" akorát jsem vzápětí musel zablokovaný účet dokládat potvrzením o příjmu, výpis z účtu a výnos z investic a ještě daňové přiznání, přestože jsem první jmenované dokumenty dokládal při žádosti o navýšení limitů.
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod goropes 12. 2. 2019 09:29

kdo jste měli v curve přidanou EON kartu, kterou teď všem převydali na klasickou Hello kreditku, daří se vám ji přidat do curve?
Hází mi to chybu - při kliknutí na verify vyjede dole červený řádek ISSUER REFUSED EXCEPTION: This card cant be added...
Díky za radu.

EDIT: nejde přidat ani do Revolutu :(
EDIT2: už jsem na to přišel. Bylo potřeba v ib změnit limit pro platbu kartou, tím se aktivovalo 3D Secure, pak už přidat kartu šlo. Teď asi jen počkat, až se zúčtuje ověřovací platba 1,-kč a přepsat kod.
goropes
Diskutér

Odeslat příspěvekod jujec 12. 2. 2019 10:56

Nebo zavolat na infolinku HB a tam Ti to řeknou...
jujec
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 12. 2. 2019 15:20

fremantle píše: v zahraničí se mi stejně osvědčila jako nejuniverzálnější debetka s kurzy asociace).

Mozes menovat, prosim?

-- 12. 2. 2019 14:22 --

Este doplnim, ze som chces s Curve black zaplatit 2000 usd a aj podkladova bola v USD a curve to zamietol
A nikdy som nedobil revolut priamo z Curve kvoli poplatku. Zaujimave, ze niekomu to islo bez neho
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 12. 2. 2019 15:43

Hello KK a UCB MC KK, které jsou více akceptované
Platil jsem Curve Blue kolem 2000 USD s konverzí a platba prošla bez problémů, ale už jsem měl nějakou platební historii, i Curve uplatňuje alespoň zpočátku určitý risk management.
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 12. 2. 2019 16:26

Retron, on pisal o debetkach
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 12. 2. 2019 16:29

to ma u nas snad jen nektera Expobank karta
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 12. 2. 2019 18:44

Nebo zlatá debetka UniCredit
cz01
Diskutér

Odeslat příspěvekod Suky. 12. 2. 2019 19:06

Ani nemusí být zlatá, ne?
Suky.
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 12. 2. 2019 21:10

Je to možné, mám zlatou, tam vím, že to funguje u normální to možná bude to samé, asi lze jednoduše ověřit na jejich stránkách...
cz01
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 12. 2. 2019 21:28

debetky UCB rozhodně nemají kurz asociace a to ani zlatá, pouze kreditky MasterCard
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod VVNP 12. 2. 2019 21:46

zlatá debetka UCB napojená na EUR účet = kurz asociace
VVNP
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 12. 2. 2019 22:04

Přesně tak, takže pak přes devizovku naplníš a je to. S tím, jak budou sepa platby zdarma to bude zjednodušení a zlevnění. Hodí se to na výběr v zahraničí na platby kartou je lepší kk s kurzem asociace, třeba HB!, nebo Unicredit M&M Gold - člověk si nemusí měnit a spotřebuje kolik potřebuje, ale pokud máš příjmy v € třeba z investic, tak to není zas takový problém ani tak.
cz01
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka