Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 21. 6. 2019 17:04

Dalichu, ve vlákně mBank se to probírá už minimálně na dvou stranách :) a někteří už dali z důvodu změny podmínek k 1.7. výpověď a diví se, že jim kreditku mBank hned zesplatnila. U obou typů kreditek s bonusem ho mBank krouhá od 1.7. na polovinu procent...
Více v mBank vlákně, zde jsme v Curve.
Naposledy upravil minarjo dne 21. 6. 2019 19:29, celkově upraveno 1
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod retron 21. 6. 2019 17:21

bonus zůstává stejný max 200 ovšem poloviční %
eShop 1% Plus 0,5%, na zahraniční transakce v cizi meně zůstává 2%

"Od 1. 7. 2019 dojde u kreditní karty mKreditka Plus ke snížení odměn z 1 % na 0,5 % z plateb. Nadále však můžete získat měsíčně až 200 Kč.

Odměna 2 % z platby u zahraničních transakcí se nemění. Všechny ostatní výhody zůstávají stejné a mKreditka Plus je stále jednou z karet s nejvyšší odměnou na trhu."
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod komit 22. 6. 2019 08:31

Nejde mě přidat do CRV karta od Home Creditu,kdo to blokuje,HC nebo CRV?
komit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod komit 24. 6. 2019 09:02

komit píše:Nejde mě přidat do CRV karta od Home Creditu,kdo to blokuje,HC nebo CRV?


Issuer refused exception : This card cannot be addedat this time.

Bylo vůbec někdy možné přidat karty od HC, fungují někomu? Nemohu to nikde dohledat. Zkoušel jsem více HCkaret, žádná nejde přidat, internetové platby mám povoleny, jiné karty přidám bez problému.
komit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lafayette16 24. 6. 2019 09:15

Tesco Clubcard je karta Home Creditu, přidat šla, ale už je to dávno, teď nevím.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 24. 6. 2019 11:49

komit píše:
komit píše:Nejde mě přidat do CRV karta od Home Creditu,kdo to blokuje,HC nebo CRV?


Issuer refused exception : This card cannot be addedat this time.

Bylo vůbec někdy možné přidat karty od HC, fungují někomu? Nemohu to nikde dohledat. Zkoušel jsem více HCkaret, žádná nejde přidat, internetové platby mám povoleny, jiné karty přidám bez problému.


Stejnou hlášku mi teď dávala Hello KK, dokud nebyla provedena první platba se zadáním pinu a tím plně aktivována (předtím jsem jen zkušebně změnil PIN v bankomatu, ale to kartu neaktivuje) a dál nešla přidat, dokud jsem v aplikaci nenastavil pro internetové platby vyšší částku než 0 Kč. Pak už mi Curve nabídla ověření a prošlo to.

V souvislosti s tím bych se rád zeptal, jestli i nadále pro běžné platby s použitím Curve / Hello KK nebo výběry z ATM v zahraničí musí být povolené internetové platby - limit vyšší než 0? (z hlediska kurzu u Hello KK použití Curve pro přímé platby moc smysl nemá, leda tu úsporu místa). Díky.
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 24. 6. 2019 12:04

povolení internetových plateb je z logiky fungování Curve nutné
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod komit 24. 6. 2019 13:22

A1rh- píše:
komit píše:
komit píše:Nejde mě přidat do CRV karta od Home Creditu,kdo to blokuje,HC nebo CRV?


Issuer refused exception : This card cannot be addedat this time.

Bylo vůbec někdy možné přidat karty od HC, fungují někomu? Nemohu to nikde dohledat. Zkoušel jsem více HCkaret, žádná nejde přidat, internetové platby mám povoleny, jiné karty přidám bez problému.


Stejnou hlášku mi teď dávala Hello KK, dokud nebyla provedena první platba se zadáním pinu a tím plně aktivována (předtím jsem jen zkušebně změnil PIN v bankomatu, ale to kartu neaktivuje) a dál nešla přidat, dokud jsem v aplikaci nenastavil pro internetové platby vyšší částku než 0 Kč. Pak už mi Curve nabídla ověření a prošlo to.


Karty mám aktivní už dlouho, standardně provádím i internetové platby,do Curve přesto nejsou přidat.
komit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 24. 6. 2019 16:36

Evidentně dělá Home Credit stejné obstrukce, jako dělala donedávna Raiffeisenbank, než jí Finanční arbitr přesvědčil, že takto tedy ne. Takže asi jedině dotaz do HC, proč Curve cíleně blokují (ta hláška hovoří jasně, že to je blokace vydavatelem karty), a když nebudou ochotní to napravit, také asi jedině přes FA. Můžeš jim rovnou v emailu "pohrozit", že i konkurenční RB pod tlakem arbitra a asociace MasterCard musela Curve transakce povolit, takže jsou jejich obstrukce zbytečné.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod ROlda78 24. 6. 2019 20:23

Home Credit stejně jako Essox
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod e-osobne 24. 6. 2019 20:26

Na druhou stranu neni o co stat ani u HC ani u Essoxu, ja bych tu kreditku vypovedel.
e-osobne
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod retron 25. 6. 2019 09:41

Essox Curve neblokuje, ovšem má takto nesmyslně nastavený risk management, nefungují preautorizace, tzn. nefunguje ani v Uberu, v Masterpassu krom brány ČSOB ani třeba v Benzina platby aplikaci.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ExpressCard 25. 6. 2019 20:17

Ahoj, chtěl jsem se ujistit, že jsem pochopil mechanismus fungování karty správně. Kdybych si s Curve kartou propojil třeba 4 karty vedené v různých měnách, při platbě Curve kartou se částka automaticky strhne z té karty, která je vedená v měně účtované prodejcem?
ExpressCard
Návštěvník

Odeslat příspěvekod čulibrk 25. 6. 2019 20:21

Bohužel ne, strhne se z té, co máš zrovna nastavenou jako podkladovou.
Naposledy upravil čulibrk dne 25. 6. 2019 20:22, celkově upraveno 1
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ExpressCard 25. 6. 2019 20:22

Tak to je škoda. Potom pro mě postrádá význam.
ExpressCard
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků