Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod retron 22. 7. 2019 13:12

ano, akorat jsem se spletl v mesici tzn. do 28.1.2019
Black varianta po tomto datu byla již na měsíční bázi
ale nějakým způsobem se započítavají doporučení před tímto oznámením, ovšem jak přesně si nejsem jist mělo by to být 5, anebo pokud již 3 doporučil stačí 2 další
poslední varování, při příštím uvedení aff kódu trvalý BAN
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 22. 7. 2019 13:30

Aha, takže jde o datum, kdy se pořizovala Curve Black, ne o datum začátku u Curve vůbec, jasné.
Já mám 6 doporučených a napsali mi, že je to OK, že už nemusím nic dělat, dostanu po 5.8. automatycky Curve Black zdarma.
Mám dojem, že 5 z minulosti stačí, kdo má míň, musí to dotáhnout na těch 5, ale pokud nemá někdo nikoho, tak stačí teď 3.
Ale není mi jasné, jak je to v případech s1 nebo 2 doporučenými, ale mě se to netýká.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 22. 7. 2019 15:10

musis udelat bud 5 doporuceni celkove NEBO 3 do deadline ... takze kdo ma napr. 4 celkove , tak mu staci jen 1 ... kdo ma 2 celkove, tak potrebuje 3 atd ..
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 22. 7. 2019 21:17

A kdyz uz mám vic jak 5 doporuceni z davne minulosti?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 7. 2019 21:58

Z FAQ na Curve community...
https://community.curve.app/t/end-of-trial-free-curve-black-or-curve-black-legacy/7117 píše:If you have referred 5 or more friends in your lifetime, you are eligible to continue experiencing Curve Black without paying any monthly fees! You’ll only need 1 more if you’ve already referred 4 friends.

Kdokoliv, kdo již doporučil 5 klientů, tak by měl mít nárok používat nadále Curve Black bez poplatku, bez rozdílu kdy to doporučení proběhlo... Je to dost zajímavá nabídka (když si představím být tím zákazníkem, co si těch 10 £/€ ochotně platí každý měsíc za ty samé služby :hm), nicméně volitelně lze zůstat i ve variantě "Curve Black Legacy" (v našich podmínkách tam zatím až tolik rozdílů není (ale v případě jakýchkoliv novinek je přislíben upgrade, zatímco u Legacy to neplatí) - pojištění je dostupné jen ve vybraných zemích, na druhé straně v Curve Black si lze zvolit 1 % cashback u 3 obchodníků, včetně třeba Lidlu): https://www.curve.app/en-gb/terms-black-legacy
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 22. 7. 2019 22:21

Ale i když mám víc jak 5 doporučení, nenabízí mi to Black zdarma, ale za 9,99 Euro měsíčně. Nebo na tu zobrazenou cenu nemám koukat a mám to zkusit upgradovat na Black? Ten poplatek by se mi ale platit fakt nechtělo, to raději zůstanu na Blue.

Obrázek
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 7. 2019 22:38

Ta nabídka není určena pro současné držitele Curve Blue, musels mít Curve Black před 28. lednem 2019 (zakoupenou za jednorázový poplatek £50)...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 22. 7. 2019 22:50

Aha, dík.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 23. 7. 2019 09:49

Zkousel nekdo v obchode cashback (vyber hotovosti)? S jakou podkladovou kartou a s jakym vysledkem?
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 23. 7. 2019 11:55

Cashback skrz Curve nemůže fungovat, protože v ČR je určen pouze pro ČESKÉ karty, a to navíc jen těch bank, které ho umožňují, což nejsou zdaleka všechny, i když dnes už většina ano (tak mi to bylo řečeno v Albertu a je to minimálně na jeho prodejnách tak, spíše ale všude). To je jeden z důvodů, proč při cashback transakci musí být platba přes kontaktní čip, bezkontakt není funkční (terminál z čipu nejprve ověří vydavatele, zda u něj CB je možný a až pak ho dá k odsouhlasení na displeji). Cashback zkrátka není nároková masová služba, vždyť i z českých vydavatelů platebních terminálů ho umožňuje jen ČSOB, ČS a KB, pokud se to za poslední rok od medializace cashbacku v souvislosti se zrušením hranice 300 Kč pro nákup a navýšením jeho stropu na 3000 Kč nezměnilo. Z větších sítí potravin co umožňují cashback jede Albert či Coop na terminálech ČSOB, Globus pak na KB. Coop je výjimkou v tom, že má stále hranici minimálního nákupu (nyní 200 Kč)-ono tím že je hodně na venkově, kde chybějí bankomaty, v jeho prodejnách je cashback využíván jako alternativa k chybějícímu ATM asi nejvíc.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 23. 7. 2019 16:59

Nedalo mi to a zkusil jsem to dnes v Albertu, podkladova RB Life, tvarilo se to, ze to projde, PIN prosel, pak to napsalo vyndejte kartu jako normalne, ale prodavacka mi rekla, ze se ji na displeji pokladny zobrazilo "nepovolena transakce". V appce Curve o zamitnute transakci zadna informace.
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod MichalosCZ 23. 7. 2019 18:18

Ve středu 17.7. jsem provedl GBIT z kreditky HB na RB Mall. Na mallce se to zaúčtovalo, ale na HB se transakce dosud nevrátila. Mám čekat nebo už to mám řešit? Jak dlouho vám vrácení trvá? Nyní je to 6 dní...
Díky za odpověď
MichalosCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod minarjo 23. 7. 2019 20:09

@e-osobne:
Musíš se zkrátka smířit s tím co píšu výše, cashback s Curve nemůže jít, protože ani není česká, a dle mého Curve ani službu cashback nepodporuje. Na podkladové kartě fakt nezáleží.

@MichalosCZ:
Ještě počkej, dokud to je méně než 10 pracovních dní, není ke znepokojení důvod...
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 24. 7. 2019 11:05

@MichalosCZ:
Ještě doplním svůj poznatek k tvému příspěvku. Já také shodou okolností 17.7. dělal GBIT na RB Mall, a to 2x: jednou s vratkou na Revolut (tam se to v pohodě přičetlo 19.7.) a jednou s vratkou na HB (zatím nepřičteno). Tedy zpoždění bude téměř jistě na straně HB, nikoliv Curve. Proto případnou reklamaci, pokud by se to brzy nenapravilo, směřovat spíš do HB. Ale doufám, že to brzy napraví, už jednu co si vzpomínám to v HB trvalo také přes týden (i když jindy nemají v HB problém to také přičíst už za ty 2 dny jako v Revolut).

EDIT:
Abych hned bez důkazu nekřivdil HB, tak zpoždění samosebou může být i na straně Curve, protože ty dva gbit viz výše jsem toho 17.7. zadával v různých časech, Curve tedy mohla některé zpozdit. No dokud neuplyne víc jak 14 dní, není důvod to řešit. Už i zde několikrát padlo, že to Curve občas zpozdí (jindy jí naopak nedělá problém vratku při gbit na původní kartu připsat prakticky ihned, pak to je na kartě vidět už za 1-2 pracovní dny). Asi dle vytíženosti systému?
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod MichalosCZ 24. 7. 2019 22:34

OK, moc díky za odpověď. Jsem trochu klidnější :)
Klidně dej prosím vědět, až se ti vratka zobrazí (třeba SZ). Uvidíme, zda to bude ve stejný den...
MichalosCZ
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka