Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Dualtron 22. 8. 2019 09:14

Nema nekdo info ohledne Curve x NFC ?
Dualtron
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod A1rh- 22. 8. 2019 15:45

jen bych se rád ujistil, že pořád funguje RB Mall + Curve na ČP = 2% ? Díky.
V profilu kódy AliExpress US $19, Curve 5 GBP, ExpoBank, Revolut, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod tocassido 22. 8. 2019 16:36

Ahoj,

Jsem nový uživatel Curve a mám pár dotazů:

1) Když zaplatím Curve kartou nebo NFC s podkladovou kreditkou od HB. Dostanu 1% zpět za platby u obchodníka u HB?

2) Když zaplatím podkladovou kartou třeba Airbankou a použiji zpětné zaúčtování a přiřadím platbu k HB kreditce dostanu též 1% za provedenou platbu?

Jde mi o to platit jednou Curve kartou více podkladovými kartami, ale čerpat bonus kreditky 1% od HB - zda - li je to vůbec možné.

Děkuji všem za odpovědi!
tocassido
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ROlda78 22. 8. 2019 17:55

1) ano, ale NFC CRV asi neumí
2) ano
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 22. 8. 2019 22:13

Když si Curve kartou dobiju Revolut, zaúčtuje se to na podkladové kartě v Curve s MCC 6012, nebo jiným MCC?
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 22. 8. 2019 22:54

Samozřejmě, že se předá původní MCC 6012.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 28. 8. 2019 17:22

wit.cz: ve vlákně Hello jsi psal, že jsi dělal vyšší výběr z ATM přes Curve, prošlo to? Zkusil někdo už vyšší výběr než cca 5600 Kč z ATM přes Curve z KK a když ano, jaká byla reakce Curve?
V podmínkách říkají, že typ karty z které se vybírá jim hlásí nějaká třetí firma, ale třeba jim to zas tak dobře nefunguje.
"Our platform uses third-party systems to identify whether the Funding Source is a debit or credit card."
Na druhou stranu proč dráždit hada bosou nohou.
V profilu kódy AliExpress US $19, Curve 5 GBP, ExpoBank, Revolut, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 28. 8. 2019 20:59

Jo, nevím proč se toho furt všichni bojí. Pokud výběry nepřevyšují platby a jde o 1 výběr měsíčně, tak nevidím problém.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 28. 8. 2019 21:04

Radši s Curve výběry z kreditky nad 200 GBP měsíčně moc neblbněme, nebo to dopadne jako u Paysend, kde to zpoplatnili 1% právě logicky kvůli přibývajícím velkým platbám, zejména těm nad přímo na jejich webu doporučený limit 1000 eur na platbu. Tento limit jsem marně několikrát ve vlákně Paysend zmiňoval a přesto ho mnozí překračovali a ještě se tím chlubili - právě to nejspíš tak rychle způsobilo procentní zpoplatnění :(. Britské (nebo obecněji západní) firmy mají ve zvyku vždy nejprve doporučovat a potom až trestat třeba zpoplatněním, když na doporučení více lidí nedá...
U Curve jako rovněž GB firmy je to podobné: obecně má zatím všechny FUP bezpoplatkové limity "měkké", neboli neuplatňuje je automaticky a bere je hlavně jako doporučení pro klienty. Jejich reálné uplatnění by nasadila nejspíš ručně při větším využívání (z jejich pohledu zneužívání) těch FUP limitů (jako 200 GBP měsíčně z kreditky, max. 10 výběrů měsíčně atd). Zejména by je nejspíš uplatnila, když by objem (či počet) ATM výběrů převyšoval objem (či počet) plateb u obchodníků.

@wit.cz:
To by mě zajímalo, jak se ti mohlo podařit vybrat z ATM přes Curve naráz v jednom dni těch 27 tisíc, jak v HB vlákně uvádíš? Já mám v Curve aplikaci denní ATM limit max. 200 GBP (pak ještě měsíční limit 3500 a roční 10 tisíc GBP), větší limity jen pro platby u obchodníků (denní 2000 GBP atd.). Tedy jak se ti mohlo povést vybrat v jednom dni bezmála 5x tolik? Nebo někomu jen tak dají dokonce hned 5x vyšší limit pro ATM transakce než ten běžný, co uvádím?
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 28. 8. 2019 22:34

5 x vyšší limit dají, samozřejmě to záleží na transakční historii. Kdo vybírá hodně hotovost a málo platí, tomu naopak možnost výběru z ATM zablokují.

Obrázek
Naposledy upravil suram dne 28. 8. 2019 23:25, celkově upraveno 1
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod curvecardik2 28. 8. 2019 22:50

Bože Minarjo už neraď. V Paysend i UniCreditbank sis vyfantazíroval svoje neplatné teorie, a teď to rozjíždíš v tématu Curvecard.
curvecardik2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drpatrik2 28. 8. 2019 23:41

Já mám 4500 denne a 100k za rok. U přítelkyně to taky v pohode zvedli. Ale jen 500 denne ATM :(

Plánujete někdo investovat do Curve?
Přílohy
0248C0CE-FDE5-441B-9245-FB460D848852.png
drpatrik2
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 29. 8. 2019 03:00

curvecardik2 píše:Bože Minarjo už neraď. V Paysend i UniCreditbank sis vyfantazíroval svoje neplatné teorie, a teď to rozjíždíš v tématu Curvecard.

Dokaž že jsou neplatné, v opačném případě se zdrž obviňováni
Minarjo se na rozdíl od tebe snažil byt ostatním prospěšný.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 29. 8. 2019 05:11

"Teorie" (jde přitom o reálnou praxi na základě zkušenosti více lidí, ne teorii) u Paysend a UCB/Air platné samosebou jsou, to snad u obou těchto záležitostí došlo všem, co si o tom zjistili více (jak zde na fóru napříč vlákny, tak i případně jinde) a nedají jen na svou vlastní zkušenost krátké historie bezproblémové funkce obou služeb :). Obě výhody "zabily" příliš vysoké částky, které v případě Paysend jim vytvářely kvůli bankovním poplatkům za platbu kartou dost ztrátové transakce, v případě Albert CB pak větší cashback transakce musely být ztrátové celému řetězci Albert-marketingová firma-spolupracující banka. Umírněnost všech ve výši převodů (Paysend) i výši/počtu Albert cashbacků (UCB a Air) by jistě životnost obou služeb prodloužila, ale to už se nedá nic dělat.

Zde jsem se ale na ty Curve limity naopak ptal, ne že bych o nich radil, stačí pozorně číst co píšu :). Děkuji za info, že je takto navyšují i u základní Curve Blue karty (čekal jsem zejména ty ATM limity pevné, zvětšení že jde u celkového limitu jsem věděl). Já to zatím navyšovat nepotřeboval a celoročnímu celkovému limitu se neblížím (jsem zatím těsně pod polovinou), tak není divu, že ani Curve sama mi navýšení automaticky nenabídla :).

Tedy doplňující dotaz: vy co máte limit ATM vyšší než 200 GBP na den, tak jste o to Curve sami žádali, nebo vám to navýšili automaticky, ať už samostatně nebo spolu se základním limitem? A nebo je k tomu nutné mít placenou Curve Black variantu?
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 29. 8. 2019 06:23

Automaticky podle historie transakcí.
suram
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka