Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jir.vesely 2. 9. 2019 17:17

Nedokážu potvrdit na 100%, ale mělo by to být v pohodě. Všechny platby přes Curve, a to včetně výběru z bankomatu, se ukazují u mBank jako internetová platba kartou. I za ten bankomat jsem dostal bonus, ale je to tak 3 měsíce zpátky. Takže jediné riziko je asi ten MCC kód, ale pochybuju, že pošta používá tenhle.
jir.vesely
Diskutér

Odeslat příspěvekod evlo 2. 9. 2019 17:19

evlo píše:heh, tak se me stala takova zajimavost, ze jsem dostal refund na kartu v Alze furt to neprislo do Banky, vetsinou kdyz je to treba na benzince, tak to prijde do banky, nejak me prijde, ze ta Curve funguje hur a hur.

Hmm po napsani to pripsali, tezko rict jestli nahoda, nebo jestli by to prislo I kdyz bych se neozval. Ale je trochu divne, ze pote co se ozvu to najednou pripsane je.
evlo
Diskutér

Odeslat příspěvekod __Pavel 2. 9. 2019 17:41

čulibrk píše:...
Když provedu platbu na poště Curve kartou s podkladovou KK e-shop mBank, je z toho bonus?

Žádný bonus není, minimálně od února letošního roku, kdy jsem za 2 drobné platby na ČP nic nedostal.
__Pavel
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 2. 9. 2019 18:37

Možná má pošta také MCC kód 6012?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 2. 9. 2019 18:54

Někdo zapojen do zítřejšího cruwdfundingu?
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dr.D 2. 9. 2019 19:16

Já to jen tak ze srandy zkusím, pokud budu mít čas.

A jinak, Airbank bankomat začal nabízet DCC. Nicméně přehledně a srozumitelně vysvětleno a není problém odmítnout.
Dr.D
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 2. 9. 2019 19:35

Taky možná zkusím.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 2. 9. 2019 20:28

Proč u té pošty a bonusu pro mBank karty všichni odkazují jen na ten MCC kód 6012, který s tím nemá nic společného? MCC 6012 je přeci jen jeden ze tří bodů výjimek mBank, co zde čulibrk výše cituje. Další bod výjimek je (kromě MCC 7995 pro sázky a loterie) přeci přímo samotná Česká pošta! To může mBank filtrovat buď dle MCC, který pošta používá (pokud má nějaký unikátní, ať už je jakýkoliv), nebo ještě daleko jednodušeji (aby to nepostihlo jiné obchodníky se stejným MCC jako má pošta) a pravděpodobněji (když MCC není v daném řádku výjimky uvedený) přímo dle řetězce "Česká pošta" v textovém popisu transakce (či podobném, dle toho co terminály na pobočkách ČP do textu transakcí vypisují). Tedy v obou případech Curve jako mezičlánek nemůže uznání bonusu na poště nijak pomoci - kód MCC Curve nezmění a předsunutý řetězec CRV*, který do textu přidává, také info že jde o poštu neodstraní...
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 3. 9. 2019 08:19

Hlavne se mi zdaji naklady na dobirku uz prilis vysoke oproti te max dvoustovce, co lze jako bonus s mKreditkou ziskat.
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 3. 9. 2019 09:27

Jo taky zvažuju, zda kvůli 98 Kč/měsíc (200,- Kč mBank mínus 102,- Kč pošta) to má vůbec smysl. KK mBank Plus (vratka 0,5 %, max 200,- Kč/měsíc) už jsem zrušil a teď se musím rozhoupat zrušit KK mBank e-shop.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 3. 9. 2019 09:35

No o co Penny Market, v blizkosti nemas? CashBack v nem funguje i pres Curve.
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 3. 9. 2019 09:41

Při současném maximálním cashbacku 3000 Kč by s Curve a podkladovou mB eShop kreditkou do Penny musel minimálně 6-7x měsíčně, dle toho kolik by k CB přidal nákupu. Tak nevím, jestli někomu za odměnu 200 Kč těch minimálně 6 návštěv pokladny Penny stojí :D
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 3. 9. 2019 09:49

Kazdy snad nakupuje. Mozna nekomu staci provest jen jednu 3000 Kc transakci mesicne, aby mel vedeni mKreditky zdarma? Ja pujdu radeji 7 × mesicne do Penny, nez dvakrat mesicne na postu.
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod evlo 3. 9. 2019 12:06

ja radeji nebudu takove ojeby kvuli 200kc resit
evlo
Diskutér

Odeslat příspěvekod jujec 4. 9. 2019 09:05

suram píše:Jestli nemá pošta MCC kód 6012, tak by teoreticky měl být bonus, ale nemám otestováno.

Bonus není, dříve byl, ale pak to stopli. Nemá význam to zkoušet, fakt to nefunguje.
jujec
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka