Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mojmax 22. 9. 2019 06:59

Nebudeš, musíš zaplatit přímo KK Moneta.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 9. 2019 09:18

Ano Mirku, za výběry z ATM skrz Curve u žádné kreditky (nejen HB) okamžité úroky nečekej, u všech je to internetová platba kartou (narozdíl od dobíjení třeba Revolutu či Cool karty, tam by úroky hned byly, u HB tedy pokud by nebylo srovnání do konce měsíce).
Tedy klidně bezúročné období i při využití jakýchkoliv transakcí skrz Curve (net, obchody, ATM) můžeš využít.

U jakýchkoliv výhod vázaných na konkrétního obchodníka nebo skupinu obchodníků (Moneta jak píšeš, nebo Odměny od Air bank či UCB) musíš vždy použít danou kartu, protože jakmile použiješ Curve, pro tvou banku už jde pak o platbu obchodníkovi Curve, nikoliv obchodníkovi spadajícímu pod odměnu, např. Ikea (Moneta-nábytek) či Albert (Air bank-odměna Albert)...
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod pivinecek 22. 9. 2019 09:29

smazán příspěvek na radu WIT, souhlasím, není potřeba zveřejňovat
Naposledy upravil pivinecek dne 22. 9. 2019 10:15, celkově upraveno 1
pivinecek
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 9. 2019 09:36

Když byl smazán dotaz, mažu i odpověď, no :)
Naposledy upravil minarjo dne 22. 9. 2019 11:51, celkově upraveno 1
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 22. 9. 2019 10:12

Nechci rejpat, ale fakt podle mě není dobrý v každém vlákně uvádět, jak funguje Curve s bonusem bez bonusu, když se na to tazatel ani neptá.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 22. 9. 2019 11:32

bohužel už to neplatí, Unicredit KK již od 14. srpna účtuje výběr z ATM přes Curve jako výběr z bankomatu, se všemi s tím spojenými negativy tzn. okamžité úročení!
poslední varování, při příštím uvedení aff kódu trvalý BAN
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 9. 2019 11:53

Vida, tak na to jak je UCB v jiných věcech málo pružná a řeší věci napůl manuálně (viz UCB vlákno a záležitost Albert cashback odměn, kdy u každého k tomu přistoupila individuálně), tak zde jí patří tedy nejspíš prvenství, pokud je tato separace skutečně automatická pro všechny. Snad i nadlouho zůstane jedinou :).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod pivinecek 22. 9. 2019 13:58

To e.osobne. Neprisel jsi o nic. Bezna vec co tu s Curve vetsina dela. Ja overoval pouze zda jde vybrat z bankomatu s podkladovou kartou od RB. RB tenkrat Curve uplne blokovala.
pivinecek
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 22. 9. 2019 20:16

Ještě bych potřeboval jednu radu odledně připojeného Revolutu. Pokud budu platit s Revolutem pod Curve v ČR nastavit měnu Revolutu na CZK a pokud budu platit v Eurozóně nastavit Revolut na EUR?
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 9. 2019 20:54

Záleží Mirku, zda chceš, aby ti konverzi měn dělala Curve, nebo Revolut. V prvním případě v aplikaci Curve nech u Revolut karty trvale CZK, ve druhém to měň dle potřeb (Curve dělá vždy konverzi z měny platby do měny aktuálně nastavené u podkladové karty, pokud se tyto dvě měny liší). Co se kurzů týče, tak dle mnohých srovnání je rozdíl v kurzech Revolut a Curve zanedbatelný, většinou jen setiny procenta (jednou o tento trošek lepší jedna, jindy zase druhá). Tedy klidně můžeš konverzi nechat na Curve a měnu v aplikaci nepřepínat. Já od doby co mám Curve, tak na konverzi při platbě kartou používám buď ji nebo případně o víkendech přímo Hello kreditku (Revolut už jen maximálně na konverzi dobité CZK částky při potřebě poslat SEPA europlatbu).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 22. 9. 2019 21:12

U plateb u obchodníků mimo víkend je to víceméně jedno.
U plateb u obchodníků o víkendu je nejlepší udělat konverzi v Revolutu před víkendem (u měn kde to jde). Pokud to ale neuděláš, nechal bych konverzi na Curve, Revolut v tom občas ujede.
Pro výběry z ATM je lepší mít v Curve nastaven Revolut na měnu výběru - nehrozí pak u Curve 2% poplatek za výběry se směnou nad £200 měsíčně.
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 22. 9. 2019 21:40

Výběr z bankomatu přes Curve (podkladovka HB KK, ev. Tesco KK od HomeCredit) - nemusím se bát využít jakýkoliv bankomat v ČR, nebo je lepší jít ke konkrétním bankám?

Doplním tam pak samozřejmě několik plateb stejným způsobem ať to není jen výběr. Tzn. platby v CZK s podkladovkou KK v CZK.
Funkční odkaz pro 300 Kč na Revolut.cz,15 USD na Booking.com, 300 Kč na Richee, 5 GBP na Curve a 300 Kč na Twisto v mém profilu (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 23. 9. 2019 05:22

Můžeš jít k jakémukoliv atm, jen některé účtují poplatek (Moneta, ČS? …).
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 23. 9. 2019 05:58

A samozřejmě může svůj přístup kdykoliv banka podkladové KK změnit.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 23. 9. 2019 08:13

Ukazuje mi to tam denní limit 200 GBP, což jsem měl za to, že je původně pouze pro zahraniční výběry s konverzí a 10 ATM mám v ČR měsíčně zdarma. Vypadá to ale v mobilní aplikaci jako proklep na webové stránky, tzn. zřejmě půjde o obecný reálně k účtu neaktualizovaný údaj. Za info ohledně bankomatů díky. Jde mi o to se vyhnout zbytečnému zatížení poplatkem.

Taky jsem si zde všiml, že jde cashback na pokladně a opět to bere jako internetovou transakci, tak při cestě do Albertu taky vyzkouším 3.000 Kč. Škoda, že to nejde v Tesco.
Funkční odkaz pro 300 Kč na Revolut.cz,15 USD na Booking.com, 300 Kč na Richee, 5 GBP na Curve a 300 Kč na Twisto v mém profilu (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka