Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ROlda78 8. 1. 2020 22:06

dnes jsem to dělal, stejné číslo karty
odebral - přidal, verifikoval a natáhla si k sobě i transakce té původní
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 8. 1. 2020 23:02

Transakce z původního čísla karty do Curve appky se natáhnou i za situace, kdy nějakou podkladovou kartu z appky smažeš a třeba až za půl roku jí tam znova přidáš, ověřeno u jedné nepoužívané :). Tedy pro historii ve Wallet sekci evidentně má Curve klíč v čísle karty, datum platnosti není pro historii klíčové, stejně jako doba vyřazení karty z appky.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod bodyczech 8. 1. 2020 23:14

Dík za ujištění, v loňském roce s tím hodně lidí mělo problémy, že se jim nechtěly aktualizovat exp. datum a CVV. Na CRV fóru lidi popisovali problémy s updatem podkladovek a bohužel bez výsledného řešení. Ale jak říkáte, tak to naštěstí opravili a funguje to jak má.
bodyczech
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 9. 1. 2020 19:38

A už jde zase registrovat (migrovat) jednu kartu mezi více Curve účty?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 9. 1. 2020 23:36

aktuálně mi CRV Send nefunguje, na Xiaomi mám jednu instanci Curve normální a druhou jako duální aplikaci. Nyní se v mojí nezobrazují ani známé kontakty co mají Curve (před nedávnem to fungovalo) v druhé aplikaci se zobrazují. Ze žádné ale nejde Crv send poslat, prý že je něco špatně. Zkoušel jsem různé karty.

Nedávno jsem pořídil Mallku a krouhli odměny. Teď jsem aktivoval KK ČS a najednou nejede Curve :-)
V profilu kódy AliExpress US $19, Twisto 300 Kč, Richee 300 Kč, Curve 5 GBP, Revolut, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod bodyczech 10. 1. 2020 06:44

Tak ona je nyní ke stažení nová verze (iOS), dle které je nyní možné posílat peníze z libovolné karty jakoukoli další. Možná tvůj výpadek souvisel s updatem systémů.
bodyczech
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 10. 1. 2020 08:26

@A1rh-:
Také mám shodou okolností Curve na Xiaomi jako duální aplikaci pro 2 různé Curve, nejen moji, v tom problém není (Xiaomi pro obě verze aplikace využívá separátní část paměti, nijak se nepřekrývají - využívám v pohodě u více aplikací).

K Send: mají obě tvé Curve aplikace v Nastavení aplikací v Androidu přístup k telefonnímu seznamu? To asi jo, když už ti to seznam jednou načetlo, já jen zda se nějakým náhodným způsobem přístup nezrušil. Stejně tak v Curve aplikaci v Profile menu (symbol panáčka v záložce Wallet) v nastavení Payment with friends, máš tam zapnuté, aby jsi byl pro tuto funkci vidět? I toto se z různých důvodů mohlo vypnout. A třetí rada: i já při vstupu do záložky Send občas nevidím (zčásti či všechny) ty již dříve rozpoznané Curve kontakty v přední části seznamu (kontakty s logem Curve). Stačí ale dát nad seznamem Refresh požadavek (tah prstem dolů) a Curve to aktualizuje. Ostatně totéž u Curve funguje v záložce Wallet pro historii nedávných plateb, pokud tam třeba nedávná poslední platba ještě není. Pokud nic z toho nepomůže, tak snad už jen komplet smazání všech dat aplikace Curve a opětovné přihlášení/nastavení.

K vazbě konkrétně na ČS kreditku reaguji ve vlákně Česká spořitelna.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 10. 1. 2020 08:43

suram píše:A už jde zase registrovat (migrovat) jednu kartu mezi více Curve účty?

Jako pak posílat peníze z jedné kreditní karty na tu samou kreditní kartu jen zaregistrovanou v jiném Curve účtu? :lol:
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod Milos 10. 1. 2020 09:03

To není špatný nápad, i když Suram to takto asi nemyslel :lol:

Taky by mě zajímalo, jestli už opět jde KK odebrat z jednoho Curve účtu a zaregistrovat do jiného Curve účtu. Dříve to tak šlo, pak to zablokovali. Využíval jsem to na sdílení jedné KK mezi mým Curve účtem a Curve účtem manželky.
Milos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod suram 10. 1. 2020 13:33

Potřebuji platit jednou kartou vysokou platbu každý měsíc, a chci aby se na tom podílelo více Curve účtů, každý měsíc jiný. Dříve to šlo.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 10. 1. 2020 15:03

co přes Twisto? Ale neznám částku.

minarjo: vše co píšeš jsem zkoušel. Pod oběma aplikacemi vidím na začátku CRV kontakty, ale bez toho, který potřebuji. Tu viditelnost pro friends jsem zkusil vypnout a zapnout, odmazat dočasná data aplikace, včera se z toho druhého účtu úplně odhlásit a přes magiclink znovu přihlásit. Zkusil jsem v tel. seznamu to tel. číslo vymazat a pak zas vrátit zpět, vytvořit další kontak se stejným číslem. Na kolegu v práci, kterého jsem dnes do tel. seznamu přidal z mého vlastního účtu vše funguje, z "mého" druhého ne.
Aplikaci jsem dnes taky aktualizoval, aktualizace kontaktů tahem prstem dolů nepomáhá. Když pošlu platbu z mého hlavního účtu na tel. číslo druhého účtu (mimo ty CRV kontakty) tak chyba, něco se pokazilo, nemůžeme platbu provést.
Přijde mi, jako by to číslo bylo pro CRV Send nějak bloklé, řeším to s podporou tak uvidím, jestli na něco nepřijdou. Mrzuté je že jsem na tu druhou CRV potřeboval včera poslat platbu, takže budu -350 Kč.
V profilu kódy AliExpress US $19, Twisto 300 Kč, Richee 300 Kč, Curve 5 GBP, Revolut, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 1. 2020 17:56

Trochu si teď hraju s novou Curve. Mám tam 3 krediky Hello, pro případ nouze (že bych měl Hello vyčerpané a potřeboval zaplatit) jsem si tam přidal i kreditku CSOB.

Chápu, že za normálních okolností funguje karta jako "proxy", tj. jen přesměruje platbu v originální měně na zrovna nastavenou kartu. Platby z "cash" se přepočítávají (jak čtu zde v diskusi) výhodným kurzem Curve.

A teď dotaz. U Hello není problém, ty výhodné kurzy mají, ale když budu výhodným kurzem chtít zaplatit z ČSOB, tak jediná možnost je dobít na "cash" a odtud zaplatit kurzem Curve? Nebo je i jiná možnost? A druhý dotaz - jak ten cash dobiju, v aplikaci jsem volbu nenašel (mám nejnižší tarif).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod drkarel 10. 1. 2020 18:01

Curve funguje jinak než Revolut. Nejde nic nabít, prostě platíš kartou, kterou máš v Curve nastavenou jako podkladovou. Pokud chceš využít kurz Curve, nastavíš v nastavení podkladové karty měnu CZK a případné transakce v cizí měně se nejprve převedou kurzem Curve (bacha, mám pocit, že alespoň někdy jsou tam nějaké přirážky) na CZK a zaúčtují se na podkladové kartě v CZK. Naopak u KK HB je žádoucí, aby v jejich nastavení bylo pro cizoměnové transakce v měnách podporovaných Curve nastavena měna zamýšlené transakce, aby se na CZK převádělo kurzem MC kreditky HB. Curve cash slouží jen pro odměny za doporučení a cashback.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 10. 1. 2020 18:09

PatrikChrz píše:A teď dotaz. U Hello není problém, ty výhodné kurzy mají, ale když budu výhodným kurzem chtít zaplatit z ČSOB, tak jediná možnost je dobít na "cash" a odtud zaplatit kurzem Curve? Nebo je i jiná možnost? A druhý dotaz - jak ten cash dobiju, v aplikaci jsem volbu nenašel (mám nejnižší tarif).

Nějak nechápu. Platím v EUR, kartu vedenou v CZK nechám v CZK => kurz bude podle Curve a ty si to strhnou v CZK. Pokud bude platit v EUR a kartu ČSOB vedenou v CZK nastavím na EUR, tak převod dělá ČSOB podle svého kurzu.

Kolega byl rychlejší, takže ještě navážu na ten Revolut - pokud bych chtěl platit podkladovou kartou od Revolutu (nebo třeba TransferWise), a chci, aby kurz byl podle Revolutu/TransferWise, tak to je právě ten druhý příklad, co jsem uváděl u ČSOB.
Lol Phirae
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 1. 2020 18:20

drkarel: aha, takže když budu ctít platit třeba v Anglii, tak před odjezdem si nastavím měnu u Hello kreditky na GBP, když se vrátím, změním ji na CZK (aby mi to nepřepočítávalo tuzemské transakce)? U CSOB si měnu stále nechám na CZK.

Jak "vytáhnu" těch 5 liber z cashe?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka