Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 15. 1. 2020 11:40

Může to být i karetní asociace Visa/MasterCard, jakožto zpracovatel těch vratek, nebo banka obchodníka Curve (tedy nejspíš nějaká GB banka, přímo Curve přeci není bankou, že?), tedy kecat nemusí ani jedna strana. Každopádně dle mých zkušeností u plateb nad cca 2500-3000 Kč (dost možná nad ekvivalent 100 EUR?) je skutečně třeba počítat minimálně s dnem navíc (vratka 2400 Kč přišla už další den, 3000 Kč a víc běžně o jeden den až týden později).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 15. 1. 2020 14:03

retron píše:A ano Curve Send má výpadek resp. aktuálně jde zaslat pouze GBP na virtuální Curve Cash kartu, aplikace na to upozorňuje.

nějak to v aplikaci nemůžu najít, kde by to mělo být? Díky.
V profilu kódy AliExpress US $19, Curve 5 GBP, Tipli, ExpoBank, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 15. 1. 2020 14:18

vyskočilo to samo
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfabetagama 15. 1. 2020 14:31

Poslal jsem dnes ráno kamarádovi 10ooo Kč a dostal to v librách na Cash kartu.
Vůbec se nezeptala, na kterou kartu to chce připsat a natvrdo, zato okamžitě (cca 5 minut),
to spadlo automaticky do Cashky. Libra dnes určitě zase klesne, co teď, snad tím půjde nabít aspoň Revolut.
Jen si nemyslím, že je to výpadek, spíš to tak teď bude fungovat takto.
alfabetagama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jenda_s 15. 1. 2020 14:37

na mě to taky nikde nevyskočilo a proces naprosto stejný jako popisuje alfabetagama. Pokud toto má být standardní fungování, je celá Send služba k velkýmu ničemu...
jenda_s
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 15. 1. 2020 16:07

No tak oni tu Sand asi nedělají, kvůli našemu čerpání bonusu. Pokud chci někomu poslat peníze na útratu, tak je "skoro jedno" na kterou kartu mu to přistane.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 15. 1. 2020 16:40

Curve Send is changing (for now!)

We have a really ambitious vision for Curve Send but when it launched in late December, we didn’t get it quite right. The experience wasn’t as good as we’d like it to be, and a large proportion of transactions took more than 2-3 days to appear at the receiver’s bank. Until we improve that, Curve Send will now be a Curve to Curve service.

You can send money to anyone on Curve and the cash will instantly land in their Curve Cash account. They can spend it anywhere, but it’s worth noting though that they can’t transfer Curve Cash to another card at this stage.

Friends not on Curve? You can still send money to anyone in the EEA – they’ll just have to open a Curve account to get the cash (plus a sweet £5 on top).

We’re still committed to the same vision for Curve Send – to make it the easiest way to send and receive money from any account to any account, globally and for free. It’s just going to take us a bit longer to get there.

As always, let us know your thoughts in the comments. We’ll try our best to answer any questions you have on this.

Team Curve
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod jenda_s 15. 1. 2020 17:12

hm, tak to je pěkné. Tuhle informaci vidím až tady poprvé, od curve nic nepřislo a když jsem napsal na support, co že se to děje, tak jsem dostal odpověď, že se na to podívají...
jenda_s
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 15. 1. 2020 20:22

Vždyť jsem tu už včera ve 22:04, tedy ještě před retronem, zde jasně psal, že Curve send je teď silně omezena jen na příchozí Cash kartu, tak co se všichni diví? :). Objevilo se to hned po přihlášení do aplikace Curve jako info přes celou obrazovku. Možná kdo je permanentně přihlášen (aplikace běží stále na pozadí) a aplikaci ručně nezavírá/ani mobil nevypíná (čili aplikace u něj nově nenastartovala, běží stále), tomu se to třeba ještě nezobrazilo. Mně také jen jednou při prvním spuštění app, když to zavedli, znova už ne.
Naposledy upravil minarjo dne 15. 1. 2020 20:24, celkově upraveno 1
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 15. 1. 2020 20:23

Tak tím Curve Send totálně zabili, když to nejde na účet nějaké reálné karty příjemce. :-(
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod bodyczech 15. 1. 2020 20:59

Ale prd totálně zabili! Před měsícem by jsi radostí poskakoval, kdyby jsi mohl poslat prachy na Cash Card a teď šaškuješ. Navíc jasně píšou, že to potřebují odladit a nadále je jejich cílem umožnit zdarma posílání z libovolné karty na jinou... 8-)
bodyczech
Diskutér

Odeslat příspěvekod hannys85 15. 1. 2020 22:11

Mě to nejde stále poslat (i po aktualizaci apky) i na tu Curve Cash kartu.
hannys85
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 15. 1. 2020 22:54

Ano, tu chybu (pokud tedy ne úmysl) nemožnosti zasílat na některé ty Curve kontakty, kterým byl dříve nějaký Send poslán (a které se pak jako Curve ani v záložce Send nezobrazují), tímto opatřením zatím nevyřešili.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 15. 1. 2020 22:56

to budou 2 odlišné záležitosti, změna parametrů fungování Send a naprostá nefunkčnost Send na/z některá/ých čísel.
V profilu kódy AliExpress US $19, Curve 5 GBP, Tipli, ExpoBank, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod antonsek 16. 1. 2020 04:45

Nezkoušel někdo poslat Curve Send, příjemce ho v termínu 7 dnů nepřevzít? Zajímá mě, jestli se to zaúčtuje a pak refunduje, protože to by na kreditkách HB! stačilo k získání bonusu. ;-)
antonsek
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka