Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod gman 8. 2. 2020 16:04

Je nutné mít u karet uložených v Curve povolené internetové transakce?
gman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mimonik 8. 2. 2020 16:40

Ano, to je podstata fungování.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod gogo_v 10. 2. 2020 17:09

Zkušenosti s obyč.Curve:
- vydání 12/2019
- dnes jsem chtěl v e-shopu zaplatit 445EUR a výsledek = odmítnuto. Odpověď supportu - nedostatečný limit.
Otázka na zkušené: jak dlouho to trvá vybudovat historii a je možné, že se ani na těch rámcově 10TCZK / den nedostanu??
Díky.
gogo_v
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suram 10. 2. 2020 17:16

Však můžeš zažádat o zvýšení transakčních limitů.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 10. 2. 2020 17:29

limity vč. čerpaných jsou vidět v aplikaci, pro navýšení kontaktujte support@imaginecurve.com
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stileth 10. 2. 2020 17:33

Pravdepodobne je stale ve zkusebni lhute.. u mne to trvalo cca 1 mesic nez jsem zacal videt skutecne limity a ne pouze tu informacni stranku, ale delal jsem nepretrzite transakce celou dobu.
Stileth
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gogo_v 10. 2. 2020 17:36

Se suportem si píšu celý odpoledne:
- mám se prý ozvat za měsíc a pak možná ..... (to už asi nebudu vědět, že tu Curvu mám :-))))
- v aplikaci tento odkaz samozřejmě mám. Je tam ale taková obecná informace z listopadu 2016 nic aktuálního.
gogo_v
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lafayette16 10. 2. 2020 21:13

Ano, na začátku jsou ještě nějaké jiné, tajné limity. Není možné zaplatit velkou částku.
Chce to udělat pár menších plateb nejdřív.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod tlamik5 11. 2. 2020 14:58

Mám zajímavou negativní zkušenost s GBIT.

Byl jsem o víkendu v Polsku lyžovat platil jsem 210PLN Curve s podkladovkou FIO, nastavenou na měnu PLN (snad jsem to tím nezdupal, teď tak uvažuju, že možná i jo), každopádně v pondělí jsem si převedl prachy na Revolut a udělal GBIT z FIO na Revolut.

Teď koukám na účet ve FIO a vidím jako první karetní transakci -1262,43 CZK (210PLN) a druhý den karetní transakci 1201,51 CZK (210PLN) jako vratku.

Přišel jsem o 60kč ? Nebo to blbě chápu ? Měl jsem nechat FIO nastavené na CZK ? Jenže mám za to, že GBIT musí proběhnout ve stejné měně, nebo sem upe blbej ?


Dik
tlamik5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 2. 2020 15:04

Ano, měl jsi FIO nechat nastavené na CZK. Takto se platba strhla v PLN dle kurzu deviza-prodej v daný den a dobropisovala opět v PLN, ale v kurzu deviza-nákup. To udělalo ten rozdíl.

Výhodou Curve je právě výhodný kurz, takže zde se vyplatí, nechat kurz na Curve a z podkladové karty aby se to strhlo v CZK.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod barnyss 11. 2. 2020 20:04

Ale o víkendu zrovna výhodné kurzy Curve nemá
barnyss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ROlda78 11. 2. 2020 20:36

to záleží na úhlu pohledu, resp. proti čemu se to porovnává
jasně, že jsou lepší v týdnu (kdy jsou TOP).. ale proti kurzům Monety, RB či mBank (karta s delfínem) to je furt dobrý
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 11. 2. 2020 20:48

Záleží od měny - příplatek pro EUR, GBP a USD je o víkendu 0,5 %, což vychází podobně jako třeba u mKarty Svět, pokud je podkladovou kartou při transakci vracecí kreditka, tak nad tím není důvod přemýšlet a jednoduše zaplatit - kurz bude pořád relativně dobrý. U jiných podporovaných měn je víkendová přirážka 1,5 %, to už tak dobře nedopadá, nicméně je to pořád lepší, než u kamenných bank s "obvyklými" kurzy se spreadem kolem 5 % (nicméně pokud je měna podporovaná současně i Revolutem, lze si pak obnos transakce později směnit, až bude v týdnu lepší kurz a pomocí GBiT přeúčtovat)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod tlamik5 12. 2. 2020 07:13

Právě proto jsem po víkendu dělal GBIT na Revolut, ale nějak se mi to nepovedlo a ve výsledku to bylo dražší

A stejně jsem to pořád asi nepochopil, kdybych nechal nastavenou měnu na podkladové kartě FIO na CZK, tak si myslím, že konverzi mezi PLN a CZK by udělala sama Curve a zablokovala by mi ve FIO rovnou částku v CZK, nejspíš s lepším kurzem než FIO (byť to taky nebylo zlé).

Co mě ale nejvíc dostalo je ten způsob GBIT ve FIO, myslel jsem, že nejprve zablokují částku odpovídající 210PLN a pak tu blokaci prostě zruší a ne, že si rovnou ztrhnout prachy a pak mi vrátí s horším kurzem.
Je to prostě divné, v sobotu večer jsem platil, v pondělí ráno udělal GBIT, hned v pondělí mi to FIO zaúčtovala a v úterý vrátila.
tlamik5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 12. 2. 2020 07:48

Na pouhé zrušení blokace je určitá tolerance řádově v jednotkách hodin, jinak se platba zaúčtuje a případné přeúčtování proběhne refundací platby (v Curve fakt neví, že ty se u nějaké platby rozhodneš udělat GBiT a zaúčtovávání plateb po 14 dnech by dělalo ještě větší bordel), spoléhat na to rozhodně nelze.

To, že jsi si u podkladové Fio nastavil měnu PLN tě mohlo napadnout, že výsledek bude stejný, jak pokud bys platil Fio kartou přímo (proč pak používat Curve - logicky). Při ponechání podkladové karty v CZK pak lze transakci přeúčtovat na jinou kartu v CZK (stejná částka, resp. kurz jako v době transakce) a nebo na kartu v původní měně..
fremantle
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků