Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod suram 13. 2. 2020 17:52

Také může být problém v tom, jak má uživatel uložena tel.č. v tel. seznamu, zda s předvolbou nebo bez.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 13. 2. 2020 17:57

retron píše:GBiT blokace bez zaúčtování je v řádu hodin, cca 5. Pak už se transakce zaúčtuje, odúčtování trvá obvykle 2-5 dní.

Dnes se mně zrušila blokace ještě téměř po 9-ti hodinách. Minarjových 24 hodin bude asi na jistotu.
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod retron 13. 2. 2020 19:42

24 hodin asi těžko, to už to mám zaúčtované i na kartě, online platby přes Curve jsou jedny z nejrychlejších vůbec, v kombinaci s podkladovou kartou od RB a mB jsou jistota max. 3 hodiny, cokoliv na víc je risk. Např. čerstvě ověřeno, transakce v předposlední den odpoledne účetního období KK mB se zaúčtovalo ještě do aktuálního období. S KK Unicredit anebo u bývalé ČEZ karty naopak zaúčtování trvalo až tři dny.
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 13. 2. 2020 23:36

Blokaci jsem v rámci GBiTu rušit nechtěl, naopak měla zůstat. :-)
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 13. 2. 2020 23:50

Právě, retron zde špatně (přesně opačně) chápe, co my, majitelé Hello bank kreditky, po Gbit chceme-smazání blokace a tím i odměny určitě ne :). Jde nám o čas, po kterém Curve už určitě při použití Gbit příslušnou blokaci nesmaže, ale založí vratku+novou platbu. 24h je opravdu na jistotu, jinak fakt při dřívějším GBIT platí, že zvlášť u platby provedené ráno/dopoledne Curve blokaci smázne klidně ještě při zadání Gbit ve 20h večer. Nejjistější to je až "druhý londýnský den" (klidně i víkendový), tedy na jistotu si stačí pamatovat 24h.
Jinak ale souhlas s retronem, že Curve předává platby k zaúčtování rychle oproti jiným obchodníkům. Tedy nejbližší pracovní den (třeba u Hello typicky kolem poledne) už v 99% případů (pokud Curve nemá nějaký výpadek) bývají i zaúčtované.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 14. 2. 2020 03:54

No a kam spěcháte? Na GBIT je čas 14 dnů, já ho dělám, až když vidím transakci zaúčtovanou v appce HB.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 14. 2. 2020 08:55

suram píše:No a kam spěcháte? Na GBIT je čas 14 dnů, já ho dělám, až když vidím transakci zaúčtovanou v appce HB.

Přesně takhle jsem se chtěl zeptat taky, ale bylo mi blbý, že asi nevidím nějakou jasnou výhodu... Takže proč to takhle hlídat a spěchat s tím?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 14. 2. 2020 09:19

Ano, až po viditelném zaúčtování to je na dvojitou jistotu :). Ale pokud jde o to nezbytné minimum (když někdo chce třeba stihnout Gbit před koncem účetního období kreditky, na kterou ho zadává), tak těch 24h stačí vždy.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 14. 2. 2020 10:54

Lafayette16 píše:
suram píše:No a kam spěcháte? Na GBIT je čas 14 dnů, já ho dělám, až když vidím transakci zaúčtovanou v appce HB.

Přesně takhle jsem se chtěl zeptat taky, ale bylo mi blbý, že asi nevidím nějakou jasnou výhodu... Takže proč to takhle hlídat a spěchat s tím?

třeba proto, že to potřebuješ dostat ještě do aktuálního měsíce před jeho koncem.
V profilu kódy AliExpress US $19, Curve 5 GBP, Tipli, ExpoBank, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 14. 2. 2020 10:55

Vybíral jsem bezkontaktně přes G-pay v bankomatu KB, který mně minule poprvé nábízel DCC. Tentokrát, i když jsem vybíral stejnou částku jako minule, DCC nenabízel.
Že by v bankomatu měli algotitmus ententýky dva špendlíky ... nebo nová verze SW měla chybu a vrátili předchozí verzi?
Výběr před pár dny v Air bankomatu bezkontaktně přes G-pay bez nabídky DCC.
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jujec 14. 2. 2020 11:35

A1rh- píše:
Lafayette16 píše:

třeba proto, že to potřebuješ dostat ještě do aktuálního měsíce před jeho koncem.

A na to je měsíc snad málo? Lidi neblbněte, furt chtít všechno hned...
jujec
Diskutér

Odeslat příspěvekod maeth_u 14. 2. 2020 11:59

V týdnu jsem platil v C&A asi za 800. S Google Pay, tj. bez pinu na terminálu. Vyskočilo DCC a než jsem se snažil rozkoukat, tak to prodavačka na svojí půlce terminálu zamítla. Aspoň, že někde jsou uvědomělí. Ale DCC se teda šíří jako mor.
maeth_u
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 14. 2. 2020 15:51

jujec: když nevíš o co jde tak nehodnoť. Pročti víc fór zde a důvod se dozvíš. Kdyby ses slušně zeptal, možná bych ti i slušně odpověděl.
Ale někoho ty hry o pár stovek měsíčně nezajímají, někoho to třeba i baví.
V profilu kódy AliExpress US $19, Curve 5 GBP, Tipli, ExpoBank, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod bodyczech 15. 2. 2020 19:11

mfilip píše:Jak je to tedy ted s Cash back treba u Penny na Curve s KK Mall? Bere se to jako platba na internetu (ne jako pujcka s urokem) za niz se tedy nic nestrhava, ale nevraci se 2% za platbu na internetu?

Nenašel jsem nikde odpověď na tento dotaz. Nemáte někdo zkušenost, jak se nyní chová Cashback přes KK Mall pod Curve?
bodyczech
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 15. 2. 2020 19:23

Je to bráno jako online platba bez bonusu.
suram
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka