Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod petrmegac 19. 2. 2020 15:07

Na DCC nemá vliv jaké měna je kartě ale stát vydavatele karty.
petrmegac
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wit.cz 19. 2. 2020 15:53

Ano, což v tomto případě na Curve nic nemění :-)
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfabetagama 19. 2. 2020 21:09

Já zažil v PL, že mají 2 klávesnice, jednu má v ruce klient a druhou (nebo integrovanou v PC) pod pultem obsluha a ta tam stiskne vždy cizí měnu. Od té doby vždy prosím, aby ruce nechaly na pultu.
alfabetagama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bubocz 19. 2. 2020 23:16

Mimonik píše:Ne, tak to vážně nefunguje, curve se vždycky tváří jako karta s měnou GBP.
Možná platíš bezkontaktne a bez požadavku na pin, tam dcc být nesmí.

Mně se to stalo v Polsku s Revolutem a Apple Pay, terminálu jsem se ani nedotknul, ale Revolut to zdárně vyreklamoval...
bubocz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ROlda78 20. 2. 2020 12:06

Poláci jsou v tomto všiváci (možná ne všichni)
a ještě vám budou tvrdit, jak to je pro vás nejvýhodnější možnost (DCC s kartou Twisto)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 20. 2. 2020 21:55

Na rozdíl od prvního únorového týdne opět váznou GBiTy z KK HB pro částky větší jak cca 2.500,- Kč. GBiT v sobotu ráno, do této chvíle (čtvrtek večer) žádná vratka. Ano, vím do 5-ti pracovních dnů, ale v prvním únorovém týdnu vratky nad cca 2.500,- Kč zrealizovány druhý pracovní den.
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 2. 2020 23:25

Někdy klidně i 10, rekord byl 14 pracovních dnů. Fakt to vypadá, že od hranice ekvivalentu 100 eur se ty vratky nějak více prověřují, že by nějaká kontrola proti praní špinavých peněz? Možná něco takového. Otázkou je, zda prověřování (a tedy i zpoždění) dělá Curve (či její payment processor), Hello bank a nebo asociace MasterCard.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 21. 2. 2020 00:05

Zkouším v aplikaci přidat různý karty ČSOB postovku airbank UCB twisto a furt jim to píše že máji nějaké problémy .zkuste to příště znovu.
Zkoušel jsem na jiným tlf a účtu a úplně stejný.
Ve fóru jsem podobném problém nedohledal , jak dlouho jim to může nefungovat?
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod antonsek 21. 2. 2020 00:14

Pár minut až pár hodin.
antonsek
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 21. 2. 2020 07:23

minarjo: praní špinavých peněz s částkou 5000 Kč? To by bylo velmi úsměvné.
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekM. 21. 2. 2020 09:33

Tipnul bych, že se někomu v řetězci vratek pasuje vratky nad 100 EUR zadržovat u sebe, aby mohl s nimi nějaký den manipilovat k obrazu svému.
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod A1rh- 21. 2. 2020 10:01

Bobb1 píše:Zkus podat reklamaci tady:
https://www.eservice.pl/produkty-i-uslu ... karty-dcc/

Chvali se, ze kdyz bude kurz horsi nez v PLZ tak vrati rozdil.

Polsky nerozumím, tak jsem to hodil do translátoru a pokud to chápu správně, je to služba právě pro prodejce (zákazníky této služby), kteří díky použití DCC mají mimo jiné nastavené nižší provize, dále je uvedeno ve výhodách "Moderní služba, která umožňuje další příjmy".
Takže tomu třeba rozumím špatně, ale podle mne mohou v tom středisku využívat služby právě tohoto eservice a díky tomu si zvyšovat příjmy díky DCC.

Teď ještě koukám, že účtenka je skutečně přes systém eservice, takže pro tu srandu s nimi zkusím komunikovat.
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod petrmegac 21. 2. 2020 10:36

No doufejme že od toho 19.4 už to ti prodejci nebudou moci používat ale opravdu to uvidí zákazník a i oba kurzy a podle toho se rozhodne, čímž by DCC mohlo postupně úplně vymizet.
petrmegac
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 21. 2. 2020 10:44

Nevím, ale mám pocit, že podstata tohoto problému (Polsko) spočívá v něčem, co se po 19.4. nezmění - personál DCC odsouhlasí namísto klienta a tomu se příslušná obrazovka vůbec nezobrazí. (Ale možná to chápu špatně.)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod petrmegac 21. 2. 2020 11:30

No ale když se mi nezobrazí tak nezadám PIN a budu to obsluze chtít zobrazit.
"Nie widzę opcji wyboru DCC. Musisz to wyświetlić."
petrmegac
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka