Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod suram 21. 2. 2020 19:49

Funguje. Co ti to háže za chybu?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod __Pavel 21. 2. 2020 21:51

@Bobb1: Moc velký dík, opravdu stačilo snížit limit o kačku a karta přidána.
__Pavel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lafayette16 21. 2. 2020 22:07

Curve Send normálně funguje. Naposledy včera.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 21. 2. 2020 22:35

fremantle: sorry, ale bude to jen předpojatost. Stačí vystoupit z naší specifické bubliny - česká "běžná" prodavačka ví něco o DCC?
Prostě mají nějaký postup, jak to udělat rychle, tak to udělají. Z vlastní zkušenosti, jak mi paní v muzeu nešťastně sháněla jak udělat storno, když to tak zkazila - rozhodně ji nešlo o nižší procenta za terminál.
Osobně jsem byl na DCC ojebán jednou, vyřešeno reklamaci na UCB.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 21. 2. 2020 23:13

@__Pavel:
To je u kreditek HB normální, zvlášť u nových po aktivaci. To tedy není problém Curve, ale HB, že limity pro net platby se někdy "oživí" až jejich změnou, klidně jen o 1 Kč.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 21. 2. 2020 23:53

Mě se v německým obchodě v Drážďanech zeptal prodavač jestli chci platit v czk nebo eurech. Evidentně o dcc věděl. No ale dělal překvapeněho že chci platbu v eurech a ne korunách jak chtěl asi on. No a částka byla něco kolem 10 tisíc Kč

Me změna limitu na kartách nepomohla. Tak jsem jim poslal dotaz i se screenshotem problemu
Kolik to strhává 1 libru nebo min?
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod jan.za 22. 2. 2020 07:38

Lafayette16 píše:Curve Send normálně funguje. Naposledy včera.

Uz se zas da prijmout na libovolnou kartu? Nebo jak je to s kurzovymi rozdily, kdyz to prijmes na Cash kartu,
jan.za
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod antonsek 22. 2. 2020 08:15

Já posílal začátkem února a šlo to poslat jen na Curve Cash.
antonsek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekM. 22. 2. 2020 08:18

MirekM. píše:Na rozdíl od prvního únorového týdne opět váznou GBiTy z KK HB pro částky větší jak cca 2.500,- Kč. GBiT v sobotu ráno, do této chvíle (čtvrtek večer) žádná vratka. Ano, vím do 5-ti pracovních dnů, ale v prvním únorovém týdnu vratky nad cca 2.500,- Kč zrealizovány druhý pracovní den.

5 pracovních dnů uběhlo a vratka z GBiTu se doposud nevrátila. Máte tento týden s vratkami z GBiTu na KK HB u částek nad 2.500,- Kč stejný problém nebo jsem jen vyjimka?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 22. 2. 2020 08:38

u mě gbit 5tis. z 14.2. připsán 21.2. s datem 20.2.
Ohledně Curve Send - karta, na které přestal fungovat po přijetí prvního Curve Send stale nefunguje. Podpora to přes měsíc nebo skoro dva neřeší. Poslední odpověď vypadala nadějně, že snad na něco přišli. Prý je číslo spojeno s emailem z jiného účtu a mám poslat rok narození. Poslal jsem informací víc a stejně už se zase týden nic neděje. Číslo pořád není mezi Curve Send kontakty a nelze z něj nic poslat ani přijmout.
A1rh-
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MirekM. 22. 2. 2020 09:02

Pokud by GBiT měl u mě stejný průběh (počet pracovních dnů), měl by být připsán v pondělí.

Také jsem si bohužel zpětně vzpomněl na nevhodnost provádět GBiT mimo pracovní dny, což se zde v minulosti již tuším řešilo ...
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 22. 2. 2020 11:56

Curve Send funguje zatím pouze na Curve Cash a navíc v librách, takze pozor na konverzi a jeste nelze odmítnout.
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod jan.za 22. 2. 2020 12:17

retron píše:Curve Send funguje zatím pouze na Curve Cash a navíc v librách, takze pozor na konverzi a jeste nelze odmítnout.

To jsem si myslel. Pro uzivatele mimo UK tedy nepouzitelne...
Da se cekat, ze to jeste zprovozni, jak to slo driv?
jan.za
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod retron 22. 2. 2020 12:52

souhlas, jak se to zprovozní je v řešení, zatím k tomu víc informací není, ani proč to tak najednou zařízli, původně to totiž ani takhle fungovat nemělo, resp. mělo to fungovat tak jak je to teď, tedy na Curve Cash, ale alespoň bez konverze do GBP
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 2. 2020 13:56

audiobullys píše:Kolik to strhává 1 libru nebo min?

Zpravidla je při přidávání podkladové karty postup takový, že nejprve Curve zkouší strhnout přesně 1GBP, tím si ověří funkčnost karty a typ dalšího ověření. Když to projde, ihned tu blokaci 1GBP uvolní (takže v historii podkladové karty to ani nemusíš nalézt) a hned pak vytvoří druhou blokaci v řádu jednotek až desítek britských penny (náhodná částka, pokaždé jiná, v Kč tedy jde o desetníky až nízké jednotky Kč) a vyzve tě k zadání kódu z ní (pro definitivní a bezpečné přidání ověřené karty). Tato blokace je i normálně zaúčtována, aby z ní (hned nebo i později) šel odečíst v bankovnictví podkladové karty kód ve tvaru C-xxxxxx k zadání do Curve a tím je dokončeno ověření (takto přes kód z blokace je to u většiny karet). Tyto drobné za pár dní Curve vratkou vrátí (tedy nakonec ověření nestojí nic).
minarjo
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka