Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod bodyczech 4. 3. 2020 07:23

Tak např. Kaufland užívá mimo jiné číselné označení viz 7810 P9 Hloubětín, 5010 Nymburk, Makro to má stejně, COOP přímo označení města stejně tak mnozí malí prodejci...
Ale samozřejmě je to dohad, proč jejich systém blokuje platby přes CRV a rovněž tedy některé e-shopové s 3DS podle zkušeností jiných. Jediné vysvětlení jsem od HB! linky dostal viz výše... se stejným podstatným výsledkem - 21 dní počkat až platby systém znovu povolí...
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod gman 4. 3. 2020 09:33

bodyczech píše:Hmm, tak odebrání a znovu přidání karty nepomohlo. GBIT se stále stejnou hláškou nefunguje...


Měl jsem stejný problém nešlo s CRV a podkladovou Hellokk zaplatit přes terminal ani GBIT. Dnes ráno jsem zkoušel GBIT a prošlo to. V aplikaci svítí PENDING to nevím zda to tam je takto vždy. Každopádně platba je už mezi nezaúčtovanými u hellokk.
gman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 4. 3. 2020 09:48

@bodyczech:
Asi si stále nerozumíme :). I pokud obchodník, u kterého použiješ Curve, má na terminálu v popisu obchodníka nastaven řetězec i s městem či ulici, stejně při platbě přes Curve z hlediska města a země se to identifikuje jako London, GB. Tímto textem totiž všechny Curve transakce končí (buď je to v online bankovnictví na konci textu, nebo v samostatných kolonkách) a z toho konce se tedy místo bere. Třeba u mBank v mobilní appce je to v blokaci (před zaúčtováním) přímo uvedeno jako město: Londýn, stát: GB. Tedy ať už obchodník má text v terminálu natáčen jakýkoliv, jde pro banku podkladové karty u Curve transakce vždy o transakci v Londýně.

A možná právě a tím mají systémy Hello bank problém: že majitel české karty má pouze zahraniční online transakce v Londýně (déle, ve větším počtu) a nemá žádné české. Tedy bych argumentu pracovnice infolinky rozuměl a pro jistotu českou transakci (tedy přímo kartou bez Curve) sem tam dělal. Sám jelo kreditku kromě Curve využívám i jako nálepku pro platby některých menších plateb a jelo je takto asi spokojená (vyhodnocuje nejspíš celý úvěrový účet náraz, teď platby kmenovou kartou, kterou využívám přes Curve, i s nálepkami k ní pro přímé platby).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Mimonik 4. 3. 2020 10:01

Vzhledem k tomu, že jsou yo ale všechno online platby a je to stabilní chování, tak pal z hlediska risku je spíš podezřelá ta domaci transakce na posce
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 4. 3. 2020 10:32

Zajímavý názor :).
Nicméně, jak je všeobecně známé, řada bank doporučuje svým klientům před odjezdem do zahraničí (přesněji před zvýšeným počtem plateb v zahraničí) jí nahlásit, že bude používat její kartu v zemích X,Y,Z od datumu A do B, jinak hrozí bezpečnostní blokace karty kvůli nestandardním platbám. A to obzvlášť, pokud daný klient jinak má téměř všechny platby domácí a v daných zemích ještě kartu nikdy nepoužil (nebo už je to dlouho). Asi banky nijak extra neřeší platby u našich sousedů (SK,AT,DE,PL), ale ve vzdálenějších zemích už mohou. Já, když to před mým prvním letem do USA udělal před 3 roky (telefonáty do dvou bank, jejichž karty jsem hodlal používat), tak mě v obou případech pochválili, označili si to v systému, aby jejich risk oddělení neudělalo blokaci, a ještě se mě zeptali, zda kromě USA navštívíme i jinou zemi a na kterém letišti v Evropě/mimo Evropu budeme případně přestupovat, aby i dané země do systému zanesly.
Takže nestandardní chování je spíš platit českou kartou vůbec ne v ČR, ale neustále "v zahraničí" (zde tedy v londýnského "obchodníka" Curve), nedat o tom bance vědět a pak se divit blokaci :D
Naposledy upravil minarjo dne 4. 3. 2020 10:47, celkově upraveno 3
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod A1rh- 4. 3. 2020 10:38

minimálně od včera mi nejde z aplikace jiného uživatele poslat zpráva na Curve podporu - Zpráva byla neúspěšná. Dnes jsem zkusil i z druhého (svého) účtu, a taky neodejde. Zkusil byste příp. někdo jak u vás?
Napíšu jim přes mail, ale to mají myslím reakce ještě delší. Už 3 měsíce nejede na jedné kartě Curve Send a neřeší to.
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 4. 3. 2020 10:42

Hele nejsi s tím Send nefunkčním na konkrétní číslo sám a tím že jde o problém více uživatelů, tak buď to řešit nechtějí (okrajová funkce z jejich pohledu), nebo to řeší s trvá jim to, nebo skutečně platí, co zde tvrdil jeden diskutující, že zablokování Send pro dané číslo mohlo být úmyslné kvůli nadměrnému užívání (prostě na něj bylo zasláno na jejich vkus moc peněz v krátké době) a jen to nechtějí přiznat, že nějakou takovou "Send FUP blokaci" dělají. Ani bych se třetí možnosti nedivil, ale tvrdil to zde před nějakou dobou někdo jiný, ne já :).
Naposledy upravil minarjo dne 4. 3. 2020 10:45, celkově upraveno 1
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod retron 4. 3. 2020 10:43

Send je teď stejně nepoužitelný, funguje pouze v GBP na Curve Cash kartu
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milivoj73 4. 3. 2020 12:13

Jenom pro info k nedávné diskusi - používám HB KK výhradně jako podkladovou pro Curve, měsíčně vyšší desítky bezkontaktních plateb proložené sem tam kontaktním výběrem, s několika vratkami na přelomu měsíce. Zatím mi ji nezablokovali, ale volal mi před chvílí pán z Hello Bank, že v pohybech na kartě zaznamenali vyšší počet transakcí nezabezpečených přes 3DS a jestli je to v pořádku. S ujištěním, že pohyby kontroluju denně a žádné mimořádné tam nevidím, zřejmě to bude tím, že kartu nepoužívám napřímo, se spokojil, tak uvidíme. :)
Milivoj73
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod A1rh- 4. 3. 2020 12:33

nedávno tu byl odkaz na Hello Spolu, kde se zástupce banky vyjadřoval, že Curve podporují. Tak mi přijde divné, že by najednou transakce přes Curve měly být problém.
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 4. 3. 2020 12:48

Já si osobně taky myslím, že Curve sama o sobě problém nebude a ta dřívější informace z infolinky o transakcích spíš byla od nějakého poplašeného zaměstnance. Ta moje situace ale celkem logická je a vyvolala jí bohužel ta platební brána (bylo to z T.S. Bohemia, takže na to případně bacha). Tohle by se mělo vyřešit v ten moment, kdy Curve spustí 3DS, což by snad taky mělo být brzy. Než to bude, tak asi budu projistotu net platby směřovat na Twisto, které 3DS taky nemá a i tahle zmíněná platba proběhla přes Curve bez problému.
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tocassido 4. 3. 2020 14:27

Osobně používám jenom Curve a podkladovku mám HB kreditku. Transakcí asi 50x měsíčně a nikdy to HB nevadilo. Počítali vratku i transakci z Gbit.
tocassido
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod taylor729 4. 3. 2020 15:55

Dnes mi prisla uz druha SMS od HB v tomto tydnu, kde varuji ze platba pres Curve je neobvykla transakce. To je super, tak po dalších nekolika platbach se mi vyblokuje pro inet platby i druha HB kreditka? :((
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 4. 3. 2020 16:21

Koukám, že Mirek M. to dal i na příslušné téma přímo na Hello spolu, tak uvidíme, jestli se něco stane. Trochu to vypadá, že jedno oddělení otevřeně propaguje Curve, aby nabídlo alternativu za neschopnost implementovat NFC platby (což kvituji), ale další oddělení nemá páru o tom, co nějaká Curve je, a tak prostě kreditku zablokujou.
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tocassido 4. 3. 2020 16:44

a jedná se o jaké platby? Na internetu ( kde?)
Já platím Ebay, Ali, Bangood a mraky eshopu českých.
Matně si vzpomínám, že někdy před rokem mi to platbu zamítlo, že karta nemá ověření, ale pak bylo možné normálně dál platit. Od té doby nic...

Jde někomu platit přes Google pay bezkontaktně nebo je to stále blokované?
tocassido
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků