Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod evelista 14. 5. 2020 10:45

zatim dodani curve mam +3 dny delay se starym vydavatelem karet. jako necekam ze tou obyc postou to vubec prijde.
evelista
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MirekM. 14. 5. 2020 11:44

Uběhl měsíc, několik e-mailu na support a stále mně visí v APP u podkladové karty nezrealizovaná platba. Začínám mít o kvalitě IT u Curve pochybnosti.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 14. 5. 2020 16:46

Tak jsem se dnes u Curve připomněl k měsíčnímu výročí nevyřešení triviálního problému smazat nezrealizovanou transakci z APP, kterou sami za nějakou hodinu stornovali a obdržel jsem následující odpověď: "Je nám líto, že to nebylo vyřešeno, ale náš tým stále pracuje na opravě a jakmile bude tento problém vyřešen, budeme vás informovat. V tuto chvíli se nemůžeme zavázat k časové ose, kdy se to vyřeší.".
Parodie na finanční ústav?!

-- 14. 5. 2020 17:06 --

MirekM. píše:Dík za upřesnění, na principu problému to ale nic nemění.
Equa DK jsem přes Curve před delší dobou skutečně nezaplatil. Equa problém odstranila a v poslední době člen rodiny platí Equa DK přes Curve běžně, předpokládám nastavení MO/TO platby u karty na 0 Kč, internetový limit na něco málo, aby zaplatil. Pokud tomu tak není, dám zde vědět.

Potvrzuji, úspěšné platby G-pay - Curve - DK Equa s limitem MO/TO 0 Kč.
Do Monety jsem poslal kritický povzdech v pondělí, ještě mně neodpověděli.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 14. 5. 2020 17:10

@MirekM, proč ti tolik vadí, že je v historii Curve appky nějaká "zapomenutá" transakce? Důležité přeci je, co je (bylo) zaúčtováno na podkladových kartách. Pokud to na nich je ok, nějaké blafy v Curve appce bych neřešil. Navíc v tomto nejsi sám, ale asi jako jediný to řešíš a vidíš v tom problém :). Příklad: sám mám v Curve appce jednu platbu z října 2019 stále ve stavu Pending. Ale na podkladové kartě to bylo vše ok, takže mě to absolutně nezajímá a neřeším. Příklad 2: částečná vratka za zboží (třeba objednání textilu v Decathlon, část není skladem, čili karetní blokaci obchodník upraví) se také v Curve appce zobrazuje nesmyslně, když jako plusová operace tam je ta částka, která byla ve výsledku stržena, namísto rozdílu původní blokace a stržené částky. Ale vratka na podkladové kartě je správná (ten rozdíl), tak ani zde chybně zobrazenou transakci částečné vratky v historii Curve appky vůbec neřeším. Prostě beru jako fakt, že Curve neumí některé typy transakcí v historii správně zobrazit, nebo je neumí zpětně opravit, takže vše kontroluji na podkladových kartách, ne v Curve app. Doporučuji totéž.
Reklamoval jsem v minulosti vždy jen neshody se zaúčtováním na podkladech, historii appky ber fakt s rezervou, není tolik důležitá a už vůbec není přesná. Evidentně používáš Curve relativně krátce, pokud jsi na nesmysl v historii jejich appky narazil prvně.

-- 14. 5. 2020 17:14 --

DCC na terminálech v Tesco opět plně funkční (Tesco Praha Letňany, před chvílí, platba nad 500 Kč Curve plastem). Opět je třeba přes F4 zvolit CZK. Takže to vynechání DCC, které mnozí zmiňovali (i v jiných vláknech jako Revolut atd.) dlouho nevydrželo. Potvrzuje že moje domněnka, že terminály DCC nenabízely dočasně hlavně kvůli koronaviru-minimalizace interakce s klávesnicí terminálu.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 14. 5. 2020 18:48

DCC včera (13.5.) v Tescu vypnuto. Že by dneska opět zapnul??
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 14. 5. 2020 19:00

minarjo: byl bych nerad, aby si Curve v budoucnu vzpomněla a nezrealizovanou platbu se pokusila zaúčtovat na podkladovou kartu, nic víc, nic méně. Vypadá to, že nemají ruční nástroj na editaci položek v APP a chybu nejsou v systému schopni opravit.
Curve používám cca 3/4 roku, zmatky v APP jsem měl jen jednou, když mně vraceli peníze z RegioJetu ve více položkách, na podkladových kartách se postupně objevily vratky tak, jak je RegioJet poslal.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 15. 5. 2020 14:44

včera po mě chtěl DCC terminál u platebního automatu v TS Bohemia. volba F4=CZK.
V profilu promo AliExpress US $19, Twisto 300+Premium, RB 300Kč, Curve 5 GBP, Tipli, ExpoBank, (příp. SZ)
A1rh-
Nadšenec

Odeslat příspěvekod magic.gin 15. 5. 2020 16:51

Jak tak koukám na diskusi, tak do DCC docela „zlobí“. Můžu se zeptat všech diskutujících co se setkali s DCC u Curve karty, jakou formou platili? Protože já platím ve 75/25/0% případů Google Pay, Samsung Pay watch, plast. A s DCC nebo nějakou hláškou na terminálu jsem se nesetkal. Tak jsem zvědavý, jestli mám jen štěstí anebo se to třeba u platby mobilem hodinkami neaplikuje… :hm
magic.gin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suram 15. 5. 2020 16:55

Také Curve v GP a vždy bez DCC a vždy bez PIN, velice rychlé a návykové.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod magic.gin 15. 5. 2020 17:08

Super, děkuju moc za odpověď. Právě, že jsem pojal podezření, zdali se to netýká jen plastových karet. Zatím to vypadá, že ano, jelikož já (a ty) jsem se ještě s ničím takovým ani v jednom jediném případu nesetkal.

Můžu poprosit ještě někoho s DCC jak jste tu psali, čím jste platili, jestli plastovou kartou??? Děkuji.
magic.gin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod A1rh- 15. 5. 2020 17:16

plastem, bezkontaktně nad 500. V Penny to dle terminálu někdy chce, někdy nechce DCC. Pod 500 to jde přímo v Kč. Nemám bohužel NFC.
A1rh-
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lafayette16 15. 5. 2020 18:37

Plastem, kontaktně i bezkontaktně. Tesco - chce někdy, teď poslední dobou jen tak málokdy. Lidl - nechce nikdy.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 15. 5. 2020 18:38

suram píše:Také Curve v GP a vždy bez DCC a vždy bez PIN, velice rychlé a návykové.

Do okamžiku než budeš vybírat z bankomatu. V poslední době bankomat KB někdy nabízí DCC, někdy nenabízí, asi podle počasí. :-)
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 15. 5. 2020 19:05

Jo výbêr z bankomatu ČSOB byl s PIN a s DCC, ale magic.gin se ptal jen na platby.
Naposledy upravil suram dne 15. 5. 2020 19:16, celkově upraveno 1
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 15. 5. 2020 19:14

Jo, v bankomatech ČSOB je nabídka konverze vždy.
Lafayette16
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka