Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 16. 11. 2020 22:10

KB jsem vybíral minulý týden a poplatek nebyl, pouze nabídka DCC
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 17. 11. 2020 01:39

Není dobré se spoléhat na dogma "banka X = u všech bankomatů stejné podmínky". Nene, když třeba poplatky za výběr zahraniční kartou zaváděly banky ČS nebo UCB, tak celkem dlouhou dobu platilo, že to bylo jak ve kterém bankomatu (někde poplatek ano, jinde ne), dle postupné aktualizace SW a/nebo i celého HW bankomatu. Tedy i KB pokud se k poplatku připojuje, může to být postupné. Obecně tedy je třeba důsledně číst co bankomat píše, poplatek pokud by byl tak určitě ne "tajný", upozornění na něj s možností storna transakce při nesouhlasu je možné vždy. U ČS, Moneta a UCB se už na bankomat bez poplatku za výběr zahraniční kartou narazit asi nedá, u ostatních to je zatím dobré, ale výše popsaný případ u KB ukazuje, že to může být každým dnem u každého ATM jinak.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod tulum 17. 11. 2020 22:41

retron píše:AirBank, ČSOB, FIO, RB bez poplatku, DCC už cpou všichni možna FIO ne
KB je asi novinka ještě nedávno bez poplatku, jinak ještě UCB také s poplatkem

Tak Fio vyzkoušeno a DCC to nenutilo = ideální volba;-)
tulum
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jujec 23. 11. 2020 14:56

Omlouvám se, asi to tady už někde bylo, ale nemůžu to najít - netušíte, zda a jak se dá u transakce v Curve zjistit MCC kód?
jujec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wit.cz 23. 11. 2020 22:19

dotazem na podporu
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lenka_2 23. 11. 2020 22:24

Konkrétní číslo v aplikaci zjistit nelze. Když si ale na Account > Profile > Curve Fronted nastavíš OFF, tak se ti zablokují transakce s MCC 6012 a 9399. Pak se platby s těmito kódy poznají podle toho, že ti je Curve odmítne.
Lenka_2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod čulibrk 24. 11. 2020 09:48

Lze vůbec nyní Curve použít v nějakém obchodě pro Cash Back? Včera v Penny i v Albertu mi to zamítli.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod peliculiar 24. 11. 2020 15:52

Jedna (nejspíš hloupá) OT otázka ...

Cash back jsou odměny za platby, které přičtou zpět na účet a nebo možnost výběru hotovosti v obchodě? Případně obojí ... ?
Kdo má zájem o Twisto a chce bonus 300 Kč, mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 24. 11. 2020 16:37

Je to obojí.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod peliculiar 24. 11. 2020 18:12

Díky za odpověď. Problém je, že ne vždy je z kontextu naprosto jednoznačně zřejmé, který z těch dvou významů se tím myslí. To zrovna není případ čulibrka výše. Nechápu, proč tu službu / odměny nepojmenovali různě, když to jsou dvě různé věci.
peliculiar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 24. 11. 2020 18:14

No, třeba zpětpeníz a vyberlove. :D
Chcete nějaký bonus? Kódy (Expobank 300 Kč, Equabank 300 Kč, Twisto 300 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lenka_2 24. 11. 2020 18:41

Nebo vraťkusplatby a bankomat s lidskou tváří. :-)
Lenka_2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod peliculiar 24. 11. 2020 21:31

Já měl na mysli originál cashback, nešlo mi o kreativní překlad jako za doby národního obrození. :-)
peliculiar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 24. 11. 2020 21:44

peliculiar píše:Díky za odpověď. Problém je, že ne vždy je z kontextu naprosto jednoznačně zřejmé, který z těch dvou významů se tím myslí. To zrovna není případ čulibrka výše. Nechápu, proč tu službu / odměny nepojmenovali různě, když to jsou dvě různé věci.
Mám dojem, že rodilí mluvčí to převážně používají pro odměny, a výběr hotovosti na pokladně se typicky docela podrobně opíše (“get cash at a grocery checkout counter”).

No ale ten produkt se tak asi oficiálně jmenuje (nebo se jmenuje “purchase with cash back”), a v ČR ten termín holt zavedli pro pokladny dřív, než se tu výrazně rozmohly vracecí kreditky a obzvlášť zahraniční účty, které operují přímo v angličtině.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 24. 11. 2020 22:01

Já tedy cashback zaregistroval (po použití pro výběry hotovosti na pokladně) spíše u vracecích portálů, než přímo u kreditek/účtů.
drkarel
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka