Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod retron 29. 12. 2020 14:19

evelista píše:funguje vam CSOB atm? me uz ne.

mě přijde, že je to ale některým typem bankomatu, to samé se mi stalo u bankomatu KB, kartu to rovnou vyplivne
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 29. 12. 2020 17:18

Plus ja ani nepouzivam kartu, ale emulovanou kartu v iOS
evelista
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 29. 12. 2020 17:38

Tak to je ten problém, token zahraniční karty odmítá z mé zkušenosti celá řada bankomatů napříč bankami (nezáleží ani tak na bance provozující daný bankomat, jako asi spíš na HW/SW konkrétního bankomatu). Vložení plastu u těch samých je ale funkční. Příště tedy u Curve či Revolutu nespoléhat v ATM na A/GPay, použít raději plast a bude to ok :).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 29. 12. 2020 18:02

ale mě to odmítlo jak plast tak i ApplePay, dělají to starší bankomaty ČSOB, vím minimálně o třech, např. ten ve foyer na hlavní poště v Jindřišské, kartu ani nenačte a rovnou jí vyplivne.
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod hgfdsa 31. 12. 2020 02:13

hgfdsa píše:Já dnes zaplatil pres Curve televizní poplatek, ještě před měsícem mi platební brána Curve kartu odmítla, dnes to prošlo a žádné potvrzení transakce v appce to tedy nechtělo. Ale možná to bute tím, že mám novou Curve Black místo Cutve Blue. Akorát tedy platba proběhla ve výši 135 Kč a do transakčních limitů započítala Curve appka 135 GBP, tak mám teď obavy, jestli mi budou procházet platby i nad 9000 Kč denně.

Obrázek

Obrázek

Tak mi opravdu vyšší platba neprošla kvůli tomu, že místo denního transakčního limitu 9000 GBP počítají 9000 Kč. To dělají jen mně?
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 31. 12. 2020 09:19

Dost možná to je tím, že máš registraci jako Čech (CZK), platíš ale kartou Crypto, kde máš jako měnu EUR a základní měna Curve (pro výpočet limitů atd) je GBP. Asi systém tu dvojí konverzi (EUR do tvé měny a pak ještě do GBP pro limit) nezvládá dobře a bere první konverzi (do CZK) i pro limit. Já mám v Curve jen karty v CZK a toto se asi i proto neděje.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod hgfdsa 31. 12. 2020 09:28

Ne ne, neprošla mi vyšší platba v Eurech podkladovou kartou UCB, která byla nastavena na CZK. Psalo to překročen limit.

Obrázek
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gman 31. 12. 2020 09:50

Nemůžu se přihlásit do aplikace Curve. Snažím se to řešit s podporou skoro už měsíc ale bez výsledku. Jde o to že mám nový telefon na který jsem instaloval aplikaci.
Můj postup je následující
- instaluji apk Curve
- dám že účet už mám a zadám email
- přijde tzv. magic-link
- rozkliknu magic link v emailu a přesměruje mě do apk
- zde nastanou většinou 2 rozdílné situace
a) po rozkliknutí magic-link z emailu se otevře apk a hlásí že magic.link může být použit jen jednou a že expiroval. Otevírám vždy ten aktuální, nejnovější
b) někdy se stane že se neobjeví hláška o expriraci magic linku, ale chce to po mě pass code. Tady vím že jsem v původním telefonu nějaký nastavoval, ale bohužel jsem ho asi zapomněl. Přihlašoval jsem se tam přes biometrii. Tam stačilo se odhlásit z apk a zadat nové heslo.
Curve podpora mi napsala následující po požadavku na reset hesla:
Ahoj ,
Děkujeme, že jste nás kontaktovali, a omlouvám se, že máte potíže s přihlášením do aplikace Curve. K přihlášení do aplikace pro Android není potřeba žádné heslo.

Přihlaste se do svého účtu Curve podle následujících pokynů:

Otevřete aplikaci a klikněte na tlačítko Začínáme, které vás přenese na přihlašovací obrazovku
Použijte e-mailovou adresu, se kterou jste se přihlásili ke službě Curve , a klikněte na Odeslat e-mail, pošle vám jednorázový e-mail Magic Link. Vezměte prosím na vědomí, že pokud použijete neregistrovanou e-mailovou adresu, za vás se založí nový účet
Otevřete poslední e-mail „Magic Link“, který jste dostali, na mobilním telefonu, na který jste nainstalovali aplikaci Curve. Obsahuje odkaz, který vás bezpečně přihlásí do aplikace. Při každém ukončení aplikace se nemusíte přihlašovat, pouze když se odhlásíte
Pokud neobdržíte e-mail „Magic Link“, může to být proto, že jste odhlásili odběr e-mailů Curve. Pokud je to váš případ, dejte nám prosím vědět a my to za vás vyřešíme.
Dejte nám prosím vědět, jak se vám daří, a pokud existuje ještě něco, s čím vám můžeme pomoci.

Podle nich není potřeba žádné heslo, ale stále ho po mě aplikace vyžaduje. Může být problém v tom že jsem se z původního telefonu nestačil odhlásit (má poškozený display)? To jsem jim i psal na podporu, ale nic s tím nedělají. Zkoušel jsem aplikaci odinstalovat a znovu nainstalovat, ale nic nepomáhá.

Omlouvám se za takto dlouhý příspěvek ale jen jestli s tím někdo nemá zkušenosti nebo neví čím by to mohlo být. Bohužel bez apk nelze kartu používat.
Díky
gman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 31. 12. 2020 15:20

To už zde padlo vícekrát, neodhlášení z původní appky na starém mobilu je opravdu problém, ten magic link je pak nějak spojen s ním a na jiných mobilech nefunguje. Nevím jak to dotyční co to kdysi psali řešili.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod gman 31. 12. 2020 15:58

Díky za odpověď. Já bohužel nemám jak se odhlásit, protože původní telefon má poškozený display.
gman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod treborit 31. 12. 2020 16:40

I na Curve foru si nekolik lidi stezovalo, ze ma limity ve spatne mene, napr. HUF a ze 9000 HUF coz je cca 25 EUR a ze nic nad toto nezaplati, nedaji GBiT apd .. psal tam i clovek, co to mel nastaveno opacne, limity se zobrazovaly v CZK ale interne se pocitaly v GBP, takze denni limit 140 tisic GBP apd .. ozvi se supportu ..
treborit
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 31. 12. 2020 16:41

@gman:
Asi tedy nejjednodušší je požádat Curve support, aby tu přihlášenou relaci (session) původního mobilu ručně odmazali, snad to pomůže.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod hgfdsa 31. 12. 2020 17:31

treborit píše:I na Curve foru si nekolik lidi stezovalo, ze ma limity ve spatne mene, napr. HUF a ze 9000 HUF coz je cca 25 EUR a ze nic nad toto nezaplati, nedaji GBiT apd .. psal tam i clovek, co to mel nastaveno opacne, limity se zobrazovaly v CZK ale interne se pocitaly v GBP, takze denni limit 140 tisic GBP apd .. ozvi se supportu ..

Dík za info, supportu jsem se samozřejmě ozval hned včera, ale chtěl jsem vědět, jestli to dělá jen mně.
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hgfdsa 1. 1. 2021 03:07

minarjo píše:To už zde padlo vícekrát, neodhlášení z původní appky na starém mobilu je opravdu problém, ten magic link je pak nějak spojen s ním a na jiných mobilech nefunguje. Nevím jak to dotyční co to kdysi psali řešili.

Stalo se mi to také, že jsem rozbil displej, na druhém mobilu se šlo do Curve přihlásit přes link, jen bylo třeba zadat během prvního přihlášení správné heslo, které bylo zvoleno pro přihlašování do appky na rozbitém mobilu. Takže neodhlášení z appky na jiném mobilu standardně nevadí, pokud se zadá správné heslo. Ale nevím, jak by to reagovalo, pokud bych měl na rozbitém mobilu nastaveno přihlašování do appky přes otisky nebo obličej a druhý mobil to třeba neuměl. Snad by appka při prvním přihlášení vyžádala také jen to heslo? Každopádně poté, co jsem si displej vyměnil, byla Curve appka odhlášená z mého účtu a bylo se nutné znovu přihlásit přes link, takže přihlašení na druhém mobilu automaticky odhlásí na prvním, z bezpečnostních důvodů předpokládám, že bez hesla to nejde. Kdo zapomněl heslo, měl by možná popřemýšlet o výměně displeje. Na aliexpressu se dá nový displej koupit v sadě i s nářadím na výměnu a novým těsněním a na youtube jsou návody na výměnu, je to sice piplačka, ale zvládl jsem si to vyměnit sám, když mi to v servisu nabídl za 500 až 1000 Kč jen za práci. Pravda, něco jsem asi při výměně displeje podělal, protože přestal fungovat proximity senzor, ale s tím se dá žít. Stejně kupuju skoro každý rok nový mobil, nechovám se k nim moc opatrně.
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pivinecek 3. 1. 2021 17:54

Ahoj, ma curve hned po ceske pulnoci po vikendu lepsi kurz nebo se bere anglicka pulnoc? Nebo ani jedno a az nekdy rano v pondeli je kurz bez prirazky? Diky
pivinecek
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka