Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod retron 24. 9. 2021 11:57

Ale to přeci platí i pro tuzemské karty, že po určitém počtu bezkontaktních plateb vyžaduje PIN, obejít to lze jedine např. ApplePay
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 24. 9. 2021 13:40

Také nevím čemu se diví, běžná věc při sérii více bezkontaktních plateb v řadě bez ohledu na kartu. Dávat někomu (jakoukoliv) fyzickou kartu a doufat, že nikdy nebude potřebovat PIN, je rozhodně nesmysl. Terminál samotný si může PIN vyžádat i pro menší platby, karta (banka karty) rovněž.
Řešení, které naznačil @retron a které používám i já (hlavně u mBank Plus kreditky), je tedy Google pay. V něm lze kartu mít vícekrát (více různých tokenů k jedné fyzické kartě), jednou mám já v mobilu, podruhé jiný člen rodiny. A fyzická karta je v šuplíku (i proto, že tato kreditka odměňuje právě jen platby mobilem). Není důvod totéž nepoužívat u Curve (dotyčný jen musí mít mobil s NFC, no).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod b00n 24. 9. 2021 14:01

Přesně, používat Google Pay. Neznám PIN žádné ze svých karet.
b00n
Návštěvník

Odeslat příspěvekod A1rh- 24. 9. 2021 15:56

nedivím se, překvapilo mě to, když se to ještě za celou dobu co ji nějaký ten rok mám nestalo. Ale jasně, díky tomu, že jsem přece jen dřív aspoň fyzicky vybral z ATM, nemaje GPay ... Teď už GPay je a fyzický výběr žádný. NJN, je třeba s tím prostě počítat.

-- 24. 9. 2021 17:03 --

teď přece jen pro mne jedna novinka - kartu na moje jméno si může do svého GPay přidat i někdo jiný? Právě jsem asi objevil Ameriku, ale to jsem nevěděl.
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 24. 9. 2021 16:46

Takhle: Nevím, jestli to nevylučují podmínky (třeba u CRV to reálně jde, ale nelíbí se jim to), ale reálně přidat manželčina karta do mého GPay jde. Vlastně si teď neuvědomuju, zda GPay pozná, že je aplikace na mém telefonu (tedy že se jedná o mé GPay).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Schwarzie 24. 9. 2021 17:17

Moje karty ma v Applepay cela rodina… Bohuzel :-)
Schwarzie
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milanBrno 24. 9. 2021 18:35

A1rh: Oficialne to dovoleno neni (stejne jako pujcovat fyzickou kartu), ale jde to...
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 15GB za 500kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 24. 9. 2021 18:43

@A1rh-:
Samosebou při přidávání karty do appky Google pay uvedeš jméno/adresu SVOU (držitele karty), ne jméno/adresu majitele mobilu (což bývá předvyplněné z profilu jeho Google účtu) :). Pak s tím žádná banka nemůže mít při ověřování (SMS autorizace přidání karty do Gpay) problém, že máš svou kartu svého jména přidanou na více mobilech. Ale musíš být schopen za dotyčné členy rodiny/příbuzné dát ruku do ohně, no :D
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Schwarzie 24. 9. 2021 19:45

Mozna je to poruseni nejakych podminek banky, ale to mne zajima asi tak, jakoze bude v pondeli mozna prset…
Schwarzie
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 25. 9. 2021 07:29

Já mám ale třeba Google účet na falešnou identitu, takže se pozná houby. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 25. 9. 2021 22:50

Ale klíčový přece není Google účet a jméno/adresa v něm, ale jméno/adresa, které se zadá při vkládání karty do appky Gpay (to je z Gpay účtu jen předvyplněné, ale libovolně změnitelné, tedy i na údaje majitele karty). A přece tyto údaje může (ale možná nemusí, interní pravidla neznáme) banka při verifikaci karty do Gpay ověřovat (tedy před zasláním SMS s ověřením vložení do Gpay) a proto myslím je rozumnější je uvést správně, tedy dle majitele karty.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod yndezit 26. 9. 2021 20:02

Se mi Curve karta chová nějak divně. Jakákoli platba je hned zamítnutá, na jakékoliv podkladové kartě. S těmi platit napřímo můžu bez problémů. Prý příliš malé limity, nebo vyčerpané. Když v appce tapnu na limity, místo nich mi vyskočí help, otázky a odpovědi.
Na baterky, tahle věc.
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qxdxqxdx 26. 9. 2021 20:21

Asi ti ji blokli, byl jsem na tom stejně. Sami to vědět nedají, čekají, až se sám zeptáš.
qxdxqxdx
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod yndezit 27. 9. 2021 16:44

A co pak následovalo, prosím?
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 27. 9. 2021 17:30

Přišla mi po skončení platnosti fyzická nová karta, s jiným číslem, ale opět commercial. Limity v appce nevidím, nevím, jestli byly vidět v poslední době (před několika lety určitě ano). Mám čekat nějaké problémy s limity?
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků