Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod slavo963 25. 1. 2022 08:19

Reaguji na to, co je napsane v ceniku

Cash withdrawal fee
To cover the cost of enabling you to withdraw cash from ATMs. Note: some ATM providers may impose additional charges.

First 10 withdrawals per rolling 30 day period are free. Thereafter €0.50 per withdrawal.

Credit Card Withdrawal fee (limits and fees)
Charges for using your credit card as the selected payment card when making cash withdrawals.

Where your selected payment card is a credit card: free up to €200 per calendar month


Podle popisu, by mel byt vyber z ATM z podkladove debetky omezeny jenom poctem a ne vyskou.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Milos 25. 1. 2022 10:48

Výběr z ATM podkladovou debetkou je omezený částkou, která je vidět v appce a každý ji má jinak vysokou. Bezplatných je pouze 10 výběrů měsíčně, to už platilo i dříve.
Výběr z ATM podkladovou kreditkou je zdarma do částky 200GBP/200EUR za měsíc, pak účtují příplatek 2%. Je to z důvodu protáčení kreditek a je to součástí jejich Fair Use Policy https://www.curve.com/legal/fair-use/ už od začátku
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 25. 1. 2022 10:52

Akorát ten limit je mi ne úplně jasný, v ceníku se píše 200 EUR, dříve 200 GBP, v aplikaci mám 6000 CZK. Vybírám furt ekvivalent 200 gbp (5800-5900 CZK) a je to bez poplatku. Skoro bych si myslel, že platí těch 6000 CZK uvedených v aplikaci, protože 200 EUR jsem jistě překročil.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Milos 25. 1. 2022 11:10

Já se taky snažím vybírat podkladovou kreditkou jen 5800Kč (ekvivalent 200GBP), občas jsem ale vybral i třeba 10000Kč a žádný poplatek jsem zatím také neplatil. Řek bych, že Curve toto FUP pravidlo úplně striktně nehlídá.
Aplikace přece ukazuje jen denní a roční limity, nebo se pletu? Ten limit 6000Kč máš tedy jen limit, který můžeš denně maximálně vybrat z ATM bez rozdílu, jestli to bude debetkou nebo kreditkou. Větší částku ti to nepovolí vybrat, ani s případným poplatkem. Nicméně tyto denní/roční limity se dají navýšit na základě žádosti zaslané Curve.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 25. 1. 2022 14:01

Jo, máš pravdu, v apce jsou denní/roční limity.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 25. 1. 2022 17:35

Tyto poplatky FUP jsou "měkké", tedy "nepovinné" k účtování ze strany Curve, to snad platí stále - tedy nejspíš vám je nenaúčtují za situace, pokud přesah je sice nad těch 200 GBP, ale ATM výběry netvoří dominantní operace (co do objemu z celku). Já třeba několikrát v posledním roce vybral kreditkou i 7-10 tisíc Kč, ale tvořilo to ani ne čtvrtinu z objemu všech Curve transakcí za posledních 30 dní (zbytek byly běžné platby), takže neúčtovali nic. Naopak kdo by toto nedodržoval výrazně a opakovaně (třeba kreditkou objem výběrů z ATM by byl výrazně nad polovinou z objemu všech transakcí), tomu místo poplatku mohou pro porušení FUP/TOU tu Curve kartu rovnou vypovědět. A tak to platí snad stále, jak myslím (výpověď pro porušení FUP či TOU tu několik lidí už v minulosti avizovalo s tím, že Curve doporučuje, aby ATM transakce tvořily ideálně do 20% z objemu všech transakcí).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod retron 25. 1. 2022 19:19

Ke kurzum:
We use a wholesale fixed daily rate provided by Mastercard® which stays the same throughout the day. You can use the Mastercard® Currency Converter Calculator to check the rates of your transactions.

Ke kartám:
The first Curve card sent to you is always free. After this, the customer experience team decide whether to charge for reissues on a case by case basis. For example, a user who’s had their card stolen or experiences fraud will never be charged for a reissue. In this case, the new design can be ordered free of charge as part of this changeover!
Naposledy upravil retron dne 25. 1. 2022 19:33, celkově upraveno 1
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jir.vesely 25. 1. 2022 19:22

Ano, tohle jsme pochopili... Akorát o dva odstavce dál pořád píšou o víkendové surcharge, která má úplně stejné znění jako doposud. Holt nezbyde nic jiného než zkusit zaplatit něco menšího o víkendu.
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod b00n 26. 1. 2022 17:13

Dnes mi nešlo zaplatit Curvou. "Declined. Try another card.." Přitom podkladovou bez problému.
Rok se mi něco takovýho nestalo a teď 2x během týdne.
b00n
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jir.vesely 26. 1. 2022 18:08

Taky tak. Ale jenom u online platby přes apple pay. Dvě různé karty a nic. V detailu transakce bylo napsáno, ať kontaktuji support. Když jsem zkusil klasickou platbu kartou přes bránu, tak to prošlo.
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 27. 1. 2022 04:41

Také máte nově v Android appce novou záložku Rewards s odměnami dle obrázku? Mám bezplatnou Curve kartu blue/standard, a tento tarif to běžně měl jen na měsíc od zřízení. Zajímá mě hlavně, zda mají všichni stejné odměny, nebo to je nějak personalizované jako třeba u odměn Air bank, ČS či UCB.
Přílohy
IMG_20220127_043650.jpg
Curve Rewards bezplatné karty
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod mareka 27. 1. 2022 06:38

Mám v Curve Rewards záložce úplně stejnou nabídku (přišlo mi včera mailem i upozornění, že tuto novinku zprovoznili).
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod powery 27. 1. 2022 08:46

Stejné
powery
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ROlda78 27. 1. 2022 09:07

samí lepší obchodníci, co?
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 27. 1. 2022 09:57

jeste tam chybi trenyrkarna
slavo963
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků