Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod czpetr 19. 8. 2022 16:43

Vybíral jsem s Curve na Korfu 200Eur mám plán metal byl to ATM Eurobank chtělo to po mě Dcc to jsem odmítl ale strhlo 2,5Eur.V Řecku je nejsou ATM zdarma rozmezí 2-4EUR za výběr.
czpetr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milos 19. 8. 2022 18:18

Pokud jsem dobře pochopil, co psal @tlamik5, tak mu poplatek naúčtoval bankomat a nejednalo se o poplatek 2% od Curve.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod tlamik5 19. 8. 2022 19:00

Jo, to byl poplatek za výběr účtovaný bankomatem nikoli Curve, bo jsem nenašel žádný ATM, který by mi dal peníze bez poplatku. A tak nějak jsem si spočítal kolik je 200GPB na PLN, jenže jsem nepočítal s tím poplatkem a myslel jsem, že se vlezu, ale to jsem vůbec netušil, že neplatí 200GPB, ale 200EUR :)

Takže jsem se nevlezl a vybral z bankomatu víc než je udávaný limit Curve X, ale nikde nevidím, že bych něco přešvihl, ani nevidím nikde spešl poplatek za větší výběr v ATM
tlamik5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wurk 19. 8. 2022 20:00

taky zalezi na podkladove karte, limit je na kreditky
wurk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milos 19. 8. 2022 21:40

Těch limitů je víc, jeden limit je pro výběr CZK s použitím podkladové kreditky, další limit je pro FX směnu při výběru cizí měny z bankomatu (ať už podkladovou debetkou nebo kreditkou) a o tomto limitu se aktuálně bavíme. Nicméně ze zkušenosti vím, že ani jeden z těchto limitů Curve striktně nehlídá :-)
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod wurk 20. 8. 2022 08:47

FX limit je pres leto 1k
wurk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tlamik5 20. 8. 2022 10:52

Podkladovka byla debetka FIO s nastavenou měnou CZK, takže konverzi provedla Curve.
tlamik5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milos 20. 8. 2022 11:29

wurk píše:FX limit je pres leto 1k

Ten měsíční FX limit 1000EUR už je natrvalo, jen přes léto je zrušený víkendový příplatek. Nicméně limit 1000EUR se týká plateb kartou v cizí měně, pro výběry cizí měny z ATM platí limit 200EUR.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod wurk 20. 8. 2022 17:48

wurk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milos 20. 8. 2022 20:48

Ten limit 200EUR pro kreditky je jiný druh limitu. FX limit 200EUR při výběru cizí měny z ATM se týká debetek i kreditek, viz. https://www.curve.com/subscriptions/ , konkrétně:

Currency Conversion Fee – ATM withdrawals Monday to Friday - Fee free currency conversion up to up to €200 per rolling 30-day period. Thereafter, we will charge a currency conversion fee of the greater of 2% or €2 over the latest available exchange rate.

To cover enabling you to withdraw cash from an ATM in a currency different from the currency of your payment card during the week, excluding UK bank holidays.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod jakoubek61 21. 8. 2022 11:06

Ahoj,
je týden před restrikcí karet s free plánem. Je už jasné, jak tato restrikce bude probíhat? Omezíte počet karet na dvě sami, nebo vyčkáte co se bude dít?
jakoubek61
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 21. 8. 2022 11:33

Já to udělal tak (nechávám si bezplatný tarif), že ty dvě karty které budu používat (ČS kreditka a mBank eShop) jsem v appce Curve dal na první dvě místa v pořadí karet a ostatní karty nechal za nimi. A uvidím, co v Curve vymyslí, zda ostatní smažou, třeba právě třetí a další, nebo jak. Vždyť je to jedno, i kdyby smazali všechny, tak tam dvě používané zase přidáme no :). A třeba nakonec ty již přidané nechají vyhnít do konce platnosti, pokud jiné řešení nevymyslí.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod jjrr 21. 8. 2022 11:36

Převedou automaticky na placený účet podle počtu karet. :D
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod minarjo 21. 8. 2022 11:38

To by byla taková vlna reklamací, že by ji řešili do Vánoc :). Sám to nijak neřeším (kromě té změny pořadí karet) právě proto, že mě jejich řešení zajímá, přidat ty dvě znovu mohu přece kdykoliv.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod AlanCZ 21. 8. 2022 12:51

Jen takove info... vcera mi zablokovali Curve kartu a obdrzel jsem od nich email, abych si odstranil zaregistrovanou kartu s cislem XXXX, pry registrovana karta je na jine jmeno. Odepsal jsem jim, ze platebni karta je zaregistrovana na me jmeno a ze jsem disponent k uctu te platebni karty
AlanCZ
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků