Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod harmiczek 13. 10. 2020 18:25

Já nevím, řekl bych že anglicky umím dobře, vidím tam dost jasně napsáno i graficky znázorněno že mám napsat poslední 4 číslice z karty. Včetně chyby která se zobrazuje.
Přílohy
121481784_968577390303886_1241122598052245493_n.png
harmiczek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jir.vesely 13. 10. 2020 21:19

Tohle jsem vůbec nedělal... Nebo si to spin vůbec nepamatuju. Ale evidentně to chce ty poslední 4 čísla, no.
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod wurk 13. 10. 2020 21:20

harmiczek píše:Zdravím, snažím se aktivovat si Curve která mi přišla už skoro před rokem, ...


jestli se z Wirecard nemigrovaly jen tehdy aktivni karty
wurk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod harmiczek 14. 10. 2020 05:50

Jo je pravda že tohle asi bude ještě Wirecard karta, takže tak jako tak budu muset dostat novou. Napíšu jim tedy na podporu znovu.
harmiczek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 14. 10. 2020 08:56

"Tak jako tak" novou není třeba dostat, my ostatní s Curve kartou vydanou od Wirecard fungujeme normálně dál. U tebe spíš bude problém ten, že jsi ji cca rok od obdržení stále neaktivoval jak sám píšeš (tím zadáním posledních 4 cifer karty v appce, tak to chce po obdržení karty normálně). Tak ti ji mohli deaktivovat jako nevyužitou či ztracenou při přepravě. Fakt není běžné zkoušet aktivovat kartu až rok po doručení :), i kdyby byla česká od nějaké cz banky.

Jinak z tvého trochu zmateného textu usuzuji, že si v Curve appce trochu pleteš přidání a aktivaci podkladových karet (na záložce Wallet) s aktivací samotného poštou doručeného Curve plastu na záložce Account. To jsou dvě samostatné věci, a dokud obdržený plast Curve těmi posledními 4 ciframi z jeho čísla neaktivuješ, nemůže to fungovat (a případné přidané podkladové karty nepůjdou do té doby využít).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Kittyhawk 14. 10. 2020 09:11

treborit píše:co GBIT z HB na jinou kartu, pristala na HB po tom vypadku uz nejaka vratka? delal jsem minuly tyden (uz tusim v podeli) nekolik GBIT z HB jinam a HB stale nepripsala ...

-- 13. 10. 2020 11:15 --
A Curve ted vraci platby pri GBITu do 48h .. nekdy i v ten dany den.


Já jsem dělal GbiT z HB v neděli 11.10. a taky stále nevráceno, ačkoliv to v poslední době fungovalo takřka do druhého dne.
Kittyhawk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod harmiczek 14. 10. 2020 18:30

minarjo píše:"Tak jako tak" novou není třeba dostat, my ostatní s Curve kartou vydanou od Wirecard fungujeme normálně dál. U tebe spíš bude problém ten, že jsi ji cca rok od obdržení stále neaktivoval jak sám píšeš (tím zadáním posledních 4 cifer karty v appce, tak to chce po obdržení karty normálně). Tak ti ji mohli deaktivovat jako nevyužitou či ztracenou při přepravě. Fakt není běžné zkoušet aktivovat kartu až rok po doručení :), i kdyby byla česká od nějaké cz banky.

Jinak z tvého trochu zmateného textu usuzuji, že si v Curve appce trochu pleteš přidání a aktivaci podkladových karet (na záložce Wallet) s aktivací samotného poštou doručeného Curve plastu na záložce Account. To jsou dvě samostatné věci, a dokud obdržený plast Curve těmi posledními 4 ciframi z jeho čísla neaktivuješ, nemůže to fungovat (a případné přidané podkladové karty nepůjdou do té doby využít).


Já se jí snažil aktivovat před rokem a měl jsem asi tu stejnou hlášku, jen s podporou Curve jsem se úplně nedomluvil a chtěli po mě abych přidal další kartu která bude EU ač jsem tam v tu chvíli už obě své CZ karty měl a vzdal jsem to že to udělám jindy a zapomenul jsem na ní. Na záložce Account je okno které jsem posílal - chyba. Na záložce Wallet mám přes všechny karty včetně Curve červený pruh s nápisem Activate Card a po kliknutí se dostanu na stejnou stránku s stejnou chybou.
harmiczek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lafayette16 17. 10. 2020 21:05

Existuje nějaká alternativa Curve aspoň pro tu změnu placení na terminálu na internetovou platbu?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod harmiczek 22. 10. 2020 13:44

Nakonec mi poslali odkaz kde chtěli občanku, řidičák a selfie, teď už skoro týden čekám na vyjádření.
harmiczek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tocassido 15. 11. 2020 15:41

Ahoj,

Stalo se mi u bankomatu Airbank, že mi nevydal hotovost 15 tis. po volbě bankovek. Zkoušel jsem to pak několikrát, ale psalo to nedostatečná hotovost, která tam ale byla. Částka na podkladové Hello bank byla stržena, je ve statusu neazuctovano, ale bylo to v pátek večer. U koho to reklamovat a jaká je dle Vás šance, že peníze dostanu zpět. Děkuji
tocassido
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 15. 11. 2020 15:52

To počkej pár dní, pokud bankomat tu hotovost nevydal, tak by nemělo dojít k zaúčtování té blokace. Buď blokaci Curve uvolní sama, nebo vyprší po určité době (u Hello bank pokud se nepletu po 14 dnech, také jsem v Hello nedávno nějaký podobný neúspěch při platbě skrz Curve měl, jen nešlo o bankomat ale net platbu), nebo bude Zaúčtováno a do pár dní vratkou přijde zpět. Tedy určitě se neboj že by došlo k zaúčtování bez vrácení, když bankomat peníze nevydal, Curve by požadavek na zaúčtování neměla vůbec do Hello poslat...(tedy hrozí spíš jen to, že 14 dní bude daná částka v blokaci a pak se uvolní). Pouze a jen pokud by to Curve skutečně zaúčtovala (v online bankovnictví Hello bys u platby viděl Zaúčtováno) a současně to do pár dní nevrátila, až pak je třeba to s Curve řešit, jinak platí výše uvedené. S Curve se mi taková nadbytečná blokace už stala vícekrát, nikdy ale k zaúčtování nedošlo.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod tocassido 15. 11. 2020 16:22

Tak moc děkuji, docela si mě uklidnil �
tocassido
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tulum 16. 11. 2020 13:08

Chystám se poprve vybírat přes CV, četl jsem že bankomaty ČS a Monety účtují poplatek.
Máte prosím někdo bezproblémovou zkušenost s níže uvedenými? V ideálním případě, který z nich nebude ani nabízet DCC?

komerčka
čsob
fio

Díky.
tulum
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milos 16. 11. 2020 13:27

Teď o víkendu jsem vybíral s Curve z bankomatu ČSOB, bylo to bez poplatku, nabízel DCC.

Pokud si to dobře pamatuji, tak minulý měsíc jsem zkoušel bankomat KB, nabízel DCC a k tomu navíc poplatek, tak jsem výběr zrušil. Jak to má FIO bankomat nevím.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod retron 16. 11. 2020 15:56

AirBank, ČSOB, FIO, RB bez poplatku, DCC už cpou všichni možna FIO ne
KB je asi novinka ještě nedávno bez poplatku, jinak ještě UCB také s poplatkem
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků